Rodinná firma Kolíkovej získala len v roku 2020 za vlády Matoviča zákazky od štátu za sumu cca 1 500 000 EUR

https://crz.gov.sk/2171273-sk/centralny-register-zmluv/?art_zs2=elektronika+a.s&art_predmet=&art_ico=&art_suma_spolu_od=&art_suma_spolu_do=&art_datum_zverejnene_od=&art_datum_zverejnene_do=&art_rezort=0&art_zs1=&nazov=&art_ico1=&ID=2171273&odoslat=Vyh%C4%BEada%C5%A5&frm_id_frm_filter_3=60806a4000054

orsr.sk: https://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=20551&SID=2&P=1

Vo firme je brat Márie Kolíkovej – Michal predseda predstavenstva, čiže najvyššia pozícia. Firmu pravdepodobne zakladal otec Kolíkovej – Martin Kolík. Matka – Beatrice je členka predstavenstva. Zdena Ivanková je sestra.

Vo firme figuruje aj Lukáš Opett, ktorý zastupoval aktivistov Greenpeace.

https://dennikn.sk/minuta/1315382/

Z Greenpeace je aj fiktívny priateľ Zuzany Čaputovej Rizman. Koliková je veľmi dobrá kamarátka Čaputovej a majú viaceré vzájomné väzby.

Smeráci písali o Kolíkovej:

Predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico hovorí, že Mária Kolíková, terajšia ministerka spravodlivosti SR, bola už počas predošlej vlády štátnou tajomníčkou na Ministerstve spravodlivosti (MS) SR, no na rozdiel od dnešných dní však bola absolútne nevýrazná a na svojej pozícii bola len preto, lebo to bola nominácia strany Most-Híd a osobná požiadavka vtedajšej ministerky L. Žitňanskej. Po nástupe M. Kolíkovej do funkcie ministerky spravodlivosti sme boli svedkami súhry dvoch faktorov: neprofesionality a veľmi zvláštnych povahových vlastností.

zdroj: https://www.strana-smer.sk/aktuality/tlacove-spravy/post/tlacova-konferencia-predstaviteov-strany-smer-sd-na-temu-kolikovej-ksefty-cast-1

 

 

   Send article as PDF   

Check Also

Farizej Šeliga, Droba prichýtení po zákaze vychádzania v Hríbovom protizákonne otvorenom bare

Juraj Šeliga sa podvodom dostal ako apolitický „bojovník za slušné Slovensko“ do parlamentu v strane …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.