piatok , 19 apríla 2024

Podvody firmy Kolikovej

Konateľku v rodinnej firme ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí) odsúdil bratislavský okresný súd v decembri 2019 za spreneveru vyše 15-tisíc eur. Tvrdí to poslanec Národnej rady (NR) SR a šéf opozičného Smeru-SD Robert Fico. Kolíková reagovala, že podiel vo firme zdedila po smrti otca. „Moja nevlastná sestra ostala naďalej konateľkou. Je pre mňa novou informáciou, že spáchala trestný čin, čo mi je úprimne ľúto,” zdôraznila s tým, že za konanie nevlastnej sestry nie je osobne zodpovedná.

Už dlhodobo sa hovorí, že do politiky chodia zločinci, aby ich si zabezpečili ochranu pred trestným stíhaním. Kolíkova bola počas vlády SMER-SD štátnou tajomníčkou. Tiež sa radí medzi prevracačký kabátov…kde peniaze, tam Kolíková…

Máme ministerku spravodlivosti, ktorá má firmu a tá okradla vlastníkov obyčajných bytov v Moste pri Bratislave,” povedal Fico. Firma sa má okrem iného zaoberať správou bytových domov.

Podpredseda Smeru-SD Erik Kaliňák doplnil, že v tejto kauze boli podané aj ďalšie dve trestné oznámenia. Jedno sa má týkať neoprávneného podnikania, keďže firma MK REAL nemala mať oprávnenie vykonávať správu bytových domov. Ďalšie malo byť podané voči konateľke, ktorá mala bez vedomia vlastníkov bytov zvýšiť úver.

Firma bola založená počas pôsobenia Márie Kolíkovej vo vláde SMER-SD.

Kolikovci majú zaujímavé podnikanie a aj prepojenia.

https://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Kol%EDkov%E1&MENO=M%E1ria&SID=0&T=f0&R=1

 

Brat Kolíkovej – Michal Kolík.

Michal Kolík, brat Kolíkovej podnikal lukratívne v energetike…a tám sa dá len s dobrými konexiami v politike. Firma ako inak prepojená na daňové raje ako Cyprus.

https://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=159930&SID=2&P=1

zdroj: https://www.trend.sk/spravy/fico-upozornil-spreneveru-firme-kolikovcov-ministerka-zodpovednost-odmieta

 

   Send article as PDF   

Check Also

Ani Dano Bombič nepochopil, že Lipšic dostal teplé miesto.

Buď nepochopil, alebo mu SMERáci nadiktovali niečo iné..čo má hovoriť. Väčšina ľudí s nižšim IQ …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *