Prokurátor Žilinka: Mikasove opatrenia sú nezákonné a protiústavné

ĽS Naše Slovensko dlhodobo poukazuje na to, že opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ) v súvislosti s COVIDOM-19 sú nezákonné a protiústavné. Áno, hovorím o povinnom nosení rúšok a najnovšie aj respirátorov, o zákaze hromadných podujatí, o zatváraní prevádzok, či podmieňovaní nástupu do práce, do škôl či vstupu do rôznych verejných budov negatívnym testom.

Dnes nám dal za pravdu aj samotný generálny prokurátor SR Maroš Žilinka, ktorý podal na Ústavný súd SR návrh, aby niektoré ustanovenia zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, ktorými sa riadi ÚVZ pri vydávaní svojich opatrení a vyhlášok, vyhlásil za protiústavné. Čo presne generálny prokurátor vo svojom návrhu napísal?

1. Všetky opatrenia ÚVZ a regionálnych ÚVZ v súvislosti s COVIDOM-19 vydané v období od marca 2020 do októbra 2020 boli “neplatným pseudoprávom”, pretože ich vydávali orgány, ktoré na to nemali právomoc.

2. Všetky vyhlášky ÚVZ a regionálnych ÚVZ vydané od októbra 2020 do dnes sú neplatné a neúčinné, pretože neboli vyhlásené zákonným spôsobom, teda v Zbierke zákonov.

3. Vyhlášky ÚVZ a regionálnych ÚVZ nie sú preskúmateľné všeobecnými súdmi ani Ústavným súdom SR, čo je v rozpore s právnym štátom a Ústavou SR.4. V rozpore s Ústavou SR je aj to, že vládna koalícia prijala zákon, ktorým štát zbavuje zodpovednosti za škody spôsobené Mikasovými opatreniami.Veľká vďaka pán generálny prokurátor, že dôsledne obhajujete zákonnosť na Slovensku. Zostáva len dúfať, že Ústavný súd Vášmu návrhu vyhovie a že po Vás nepríde komando z NAKA za to, že máte odvahu postaviť sa Matovičovej tyranii.

Zdroj: FB Rastislav Schlosár – poslanec NR SR

https://www.facebook.com/SlovenskoAktualneSR/posts/161172205853796

Pre uvedenie na správnu mieru – tu je oficiálne vyjadrenie prokurátury.

https://www.genpro.gov.sk/spravy-2ed7.html

   Send article as PDF   

Check Also

Eštok kryje šikanu z Lidla, ktorá sa udiala počas COVID teroru, 25.3.2024 bude zhromaždenie na súde.

To boli sľuby Fica, SNSkárov, ako sa budú vyšetrovať COVIDové zločiny, ako zatvoria Lipšica. Lipšic …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *