Podvodník Matovič a jeho zločiny proti Slovákom a Slovensku

Niekoľko Matovičových zločinov

1. Matovič zneužil svoju matku Máriu, aby si znížil základ dane.

Píše sa to v uznesení o trestnom stíhaní vedené ho pre prečin skresľovania údajov hospodárskej a obchodnej evidencie spoločnosti regionPress. Neuveriteľné na čo sa Matovič zmohol, z matky si urobil bieleho koňa.Matovič daňovému úradu zdôvodnil , že doklady o nákupe pohonných hmôt nemôže predložiť, pretože auto na služobne účely používala jeho matka Mária a tá mu účty nepredložila. Podľa knihy jázd, ktorú kontrolóri dostali, mala Mária Matovičová najazdiť na vozidle za jeden kalendárny rok 223 043 kilometrov.

2. Matovič 14.augusta 2008, deň pred plánovanou kontrolou daňového úradu, predal svoju firmu bielemu koňovi, Pavlovi Vandákovi, za 122 miliónov korún.

V ten istý deň sa mala suma 121 miliónov korún vyplatiť z firemného účtu na súkromný účet Matoviča, zvyšný milión mal dostať v hotovosti. V rámci fiktívneho prevodu Matovič odovzdal Vandákovi celé účtovníctvo firmy za obdobie jej existencie, teda roky 1997 až 2008.
„Bolo tam množstvo škatúľ. Ja som to nosil aj dve-tri hodiny,“ povedal Vandák vypočúvajúcemu policajtovi s tým, že niektoré škatule sám uniesť nedokázal a preto mu s tým pomáhal sám Matovič. Neskôr mu mal Matovič zavolať, aby prišiel do Trnavska a spolu išli k notárovi. Matovič Vandákovi podľa jeho výpovede povedal iba to, že bude chodiť vymáhať pohľadávky.„Začal ma poučovať, že som dal účtovníctvo do zberu, že som nemal na neho skladové priestory a tak, že nemám peniaze na skladové priestory. Povedal mi, aby som nedvíhal telefóny,“ povedal Vandák. Na druhý deň hneď ráno išli s Matovičom do banky znovu, kde zase niečo Vandák podpísal.Vandák sa stal po podpise zmluvy 14. augusta 2008 majiteľom podniku s účtom, na ktorom bolo viac ako 121 miliónov korún.
Zastupoval ho Lipšic a za krátenie dani pri predaji mu hrozilo 7 až 12 rokov väzenia, nedošetrilo sa to za vlády SMER-SD.

3. Matovič doviezol tlačiarenský stroj nezaplatil clo, doviezol ho po kusoch a potom ho zložil.  

“ Matovič ako dôvod uviedol, že stroj kúpil, aby ho neskôr pre dal. Tým sa podľa uznesenia vyhol zaplateniu dane vo výške viac ako 71 000 eur. Daniari podľa uznesenia Matoviča vyzvali, aby doložil zmluvu dokazujúcu, že stroj je určený na predaj alebo predaný. Ten v novembri 2007 predložil zmluvu „medzi Igorom Matovičom živnostníkom a Igorom Matovičom, s. r. o., kúpna zmluva tlačiarenský stroj“. Podľa uznesenia, pri kontrole o mesiac nato našli kontrolóri predmetný stroj v prevádzke.

Skutok bol premlčaný vďaka vláde SMER-SD a Matovič nebol odsúdený. Náhoda?

4. Plagiátor Matovič

„Ukradol som niečo, čo mi nepatrilo, som de facto v tejto veci zlodej“, vyjadril sa Matovič k svojej diplomovej práci.
Matovič je plagiátor. V diplomovke vykradol dve knihy Matovič odpísal dve knihy a odovzdal diplomovku ako svoje dielo. Teraz priznáva, že práca nie je v poriadku a je „v tejto veci zlodej“.

5. Matovič, Arca Capital a podvodné prepojenia na JT, kde majú Matovičovci uložené milióny..

Matovič sa vyhol odpovedi na jednoduché otázky o investovaní v Arce Capital: „Prepáčte, niekto vám podsunul nejaké bludy a ja teda kvôli tomu Pavlínku otravovať nebudem. Štrnásť rokov sa absolútne nemiešam do toho, kam sa Pavlínka rozhodne investovať, a túto tradíciu budem poctivo dodržiavať naďalej. A keď to nezaujíma mňa, nevidím prinajmenší dôvod, aby to zaujímalo niekoho iného.“, vyhlásil Matovič.

6. Matovič v začiatkoch kšeftoval so zločincom Majským, ktorý roky uniká trestu.

Na Majského Matovič nebol nikdy kritický, s Majským sa dokonca dobre poznal jeho poslanec – Budaj, ktorého nazývajú kôň Kmotríka.
Matovič s manželkou kúpili od Majského zastavané plochy s výmerou 5 188 štvorcových metrov. Za pozemky zaplatili Majskému približne milión korún v starej mene (34-tisíc eur). Zaujímavosťou je, že už v tom čase mal spomínaný majetok takmer dvojnásobnú hodnotu oproti cene, ktorú zaň Matovičovci zaplatili. Znalec nehnuteľnosť v tom istom mesiaci ohodnotil na sumu 1,8 milióna korún (59-tisíc eur). ”Kšeft s tunelárom, dvojnásobný rozdiel v cene a podozrivá zmluva. Výsledok Matovič bol hneď o milión bohatší. Aké slušné a transparentné, že? Úplný boj s mafiou. Ale Matovič s Majským obchodoval aj ďalej – dokonca už v čase, kedy bolo každému jasné, že Majského kontroverzné podnikanie pripravilo o úspory obrovské množstvo ľudí a Matovičovi to vôbec nevadilo a naopak, sám si napakoval vrecká. Keď zaplatíš o 370  percent menej a na biznise s Majským zarobíš  milióny“ V júni 2002 – štyri mesiace po krachu nebankoviek a začatí trestného stíhania – Matovičovci obchod s Majského firmou zopakovali. Tentoraz podpísali zmluvu o kúpe dvoch parciel v areáli s akciovou spoločnosťou Škoda-Sipox Holding. Takmer za 9-tisíc štvorcových metrov zaplatili Matovičovci opäť iba rovný milión korún (33-tisíc eur). Hodnota parciel však podľa znaleckého posudku, ktorý je súčasťou zmluvy, bola v tom čase viac ako 3,7 milióna korún (123-tisíc eur), čo je o 370 percent viac, ako bola kúpna cena zaplatená Matovičom.
Majský a Budaj
Budaj s Majským

7. Matovič potvrdil, že sa stretával s Kočnerom.

8. Matovičova manželka má uložené milióny EUR v JT, ktorá má sídla v daňových rajoch.

Prednedávnom som uverejnil dva blogy. Vychádzali z výpisov z bankových účtov manželky Igora Matoviča, pričom k jednému z kont (v J & T banke) mal prístup aj sám predseda OĽaNO-Nova. Na základe oficiálnych dokumentov, ktoré som získal od anonymného zdroja, som dokázal, že Matovič a jeho manželka nie sú žiadni obyčajní ľudia, ale zbohatlíci. Ich finančná hotovosť predstavuje takmer 18 miliónov eur. Medzi takzvanou rodinnou firmou Regionpress a účtami pani Matovičovej prebiehali mimoriadne podozrivé transakcie. A čerešničkou na torte je fakt, že Igor Matovič si s polovičkou kúpili za 10 miliónov eur zmenku J&T Private Equity B.v. (JTPE) 2015/293.
Pozor: Vyjadrenia podvodníka a zločinca nemôžte brať vážne. Každé jeho slovo môže byť klamstvom. Je typické pre zločincov, že do uväzenia a často aj vo väzeni zapierajú svoje zločiny. To je ich typickou vlastnosťou.
   Send article as PDF   

Check Also

Kotleba mal v neverejných prieskumoch 16%, Matovič s Lipšicom vytvorili preto Kollára

Voľby 2016 boli veľmi zaujimavé. Stalo sa niečo, s čím nerátal nikto. Kotlebovci sa dostali …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *