Po očkovaní proti prasačej chrípke sa objavuje závažné poškodenie mozgu a ľudia trpia narkolepsiou

Neškodné vakcíny? pre nedostatočne vzdelaných, alebo tých napojených na farma firmy áno…
Po očkovani vakcínou Pandemrix proti vírusu H1N1 – prasačej chrípky došlo u niektorých očkovaných k poškodeniu mozgu. Táto vakcína bola vyvinutá firmou GSK (GlaxoSmithKline). Prvé príznaky poškodenia mozgu očkovaním a následnym vznikom narkolepsie sa pozorovali vo Fínsku v roku 2010. Neskôr sa tieto prípady identifikovali aj v iných štátoch, najmä severské krajiny, Anglicko, kde bolo najviac očkovaných touto vakcínou.
Narkolepsia je poškodenie mozgových funkcií zodpovedných za striedanie spánku/bdenia a postihnuté osoby zaspávajú cez deň, sú unavení. Býva prítomná svalová slabosť, halucinácie, neschopnosť hýbať sa, zobudiť sa. Príčina vzniku narkolepsie je doteraz neznáma. Uvažuje sa o autoimunitnom mechanizme vzniku. V mozgu je pozorované znížené množstvo nervových buniek neurónov.
Doteraz nie je známe, ktorá zložka vakcíny je zodpovedná za toto poškodenie mozgu. Nevie sa ani mechanizmus vzniku poškodenia mozgu.
Prípady poškodení sa dostali na súd a postihnutí očkovaním žiadali odškodné. Prvý prípad odškodnenia bol v Anglicku, kedy poškodený vyvinul narkolepsiu pár mesiacov po očkovaní. Poškodenie má trvalé na celý život, preto v roku 2012 požiadal o odškodné. Prípad sa naťahoval, opakované bolo odmietnuté vyplatenie odškodného až nakoniec v roku 2015 sa poškodenému podarilo uspieť. Odškodné dostal po dlhom naťahovani a súdoch.
https://www.narcolepsy.org.uk/resources/pandemrix-narcolepsy
Neskôr sa očkovácia látka voči vírusu prasačej chrípky stála súčasťou sezónne podávanej vakcíny na chrípku.
Zdroj: fb/MUDr. Radoslav Čičala
   Send article as PDF   

Check Also

Vedec upozorňuje: Nadmerne zomierajú ľudia, štáty tajá dáta

300.000 nadmerných nekovidových  úmrtí mladých ľudí v USA od 14 týždňa 2021. USA (aj Kanada) …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.