Pellegrini podporuje riadenú migráciu a príjem migrantov na Slovensko

Dlho sa pošuškáva o pracovných agentúrach prepojených na politikov SMER-SD a HLAS-SD. Tí zamestnávajú ľudí z balkánu najmä v automobilkách. Vyskytli sa aj prípady nelegálnej práce ľudí z oblasti Bosny a Hercegoviny. Podobne závod na výrobu bagiet, kde sa vyskytol v minulosti aj prípad viacerých pozitívnych na COVID zamestnával prevažne ľudí z balkánu.

O podpore riadenej imigrácie sa vyjadril v minulosti Pellegrini na hnonline.sk:

“Nedostatok pracovnej sily je teraz navypuklejší problém a preto prichádza doba, kedy veľmi otvorene máme hovoriť o riadenej migrácii. Migrácia, ktorá bude mať svoju kvalitu, ktorá prinesie ľudí, na pozície ktoré potrebujeme,” hovorí premiér.

zdroj: https://slovensko.hnonline.sk/1750609-hnclub-ine-strany-su-z-kisku-nervoznejsie-ako-my-pellegrini-dal-prezidentovi-jednu-radu

   Send article as PDF   

Check Also

Vláda prijala zákony, ktoré umožnia cudzincom a utečencom ľahšie získať prácu na Slovensku

Podľa správy na Slovensku potrebujeme ľudí v automobilovom priemysle pri prechode na elektromobilitu. Namiesto toho, …

2 komentáre

 1. SMER zalozil ProgresSlovensko.

  http://www.inenoviny.sk/?p=222

  Netreba sa cudovat otvorenosti Pell-a voci roznym liberalnym formam, az anarchickym. Bratislava je plna Ukrajincov. Da sa pochopit, ze nebudu doma na Ukr, kde je vojna a “bieda na piatu”.
  Avsak okolie Galanty je plne Srbov.
  Europoslanec Pollak (olassky cig) mal v minulosti pracovnu agenturu (cig mal otrokov).

  Ak pride postkoronova kriza nasledkom obmedzeni, som zvedavy ako sa bude riesit zamestnanost a kolko Slovakov skonci v drazbe alebo bankrote. Pretoze vlada nechce ani rozdat peniaze firmam (otazka je, kolko by sa realne vyplatilo zamestnancom a kolko si odleje vedenie firmy) ale ani obcanom, co by bolo ovela jednoduchsie, pretoze by vzrastla spotreba a efekt by bol okamzity.
  Peniaze by dostal ako majitel hociktorej firmy, tak aj hociktory pracovnik. Myslim, ze uradnikom to nie je potrebne. JE to taky zhruba nacrt, ale vlada ma k dispoz spustu penazi a akosi to nevidno…

  Tym nechcem povedat, ze fizzove kricanie je spravne, pretoze on by rozdelil firmam, ok – s podmienkou “odlejes mi polku” . Scenar pozname.

  Tragedia je ze sparatko dostalo vo volbach 450 000 hlasov – toho by som sa bal.
  Ano, keby sme mali na SK 78 volebnych obvodov (co okres, to obvod), taketo cisla by boli nerealne.

 2. Keby sa fizzogroup vratane tohto typka viac zaujimala o to, ako a kedy vobec dobehneme aspon CZ ak nie uz EU…

  Prieskum Allianz:
  https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ceske-domacnosti-dal-rychle-bohatnou-ty-slovenske-nechavaji/r~060b7be6025711ebb408ac1f6b220ee8/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *