Núdzový stav je nutný pre podávanie vakcín, lebo ich použitie zakazuje priamo smernica EÚ

Podľa vysvetlenia ŠUKL –  Štátny ústav na kontrolu liečiv, vo svojom dokumente: „ Vývoj vakcínna prevenciu ochorenia COVID19 “, uvádza že akékoľvek látky, ktoré obsahujú GMO zložky sú v EÚ zakázané.

https://www.loc.gov/law/help/restrictions-on-gmos/eu.php

Pre to vzniklo nariadenie Europského parlamentu a rady (EU) 2020/1043 z 15 júla 2020 o vykonávaní klinického skúšania liekov na humánne použitie určených na liečbu alebo prevenciu ochorenia spôsobeného koronavírusom (COVID-19), ktoré obsahujú geneticky modifikované organizmy alebo z nich pozostávajú, a o dodávaní týchto liekov na základe ktorého sa pre klinické skúšania vakcín na prevenciu ochorenia COVID-19 (a tiež pre liečbu ochorenia COVID-19), ktoré obsahujú GMO alebo z nich pozostávajú, dočasne povolí výnimka od určitých ustanovení smernice o GMO.

Výnimka sa navrhuje uplatniť len na obdobie, počas ktorého sa situácia spôsobená ochorením COVID-19 bude považovať za núdzový stav v oblasti verejného zdravia a len na činnosti potrebné počas klinického skúšania a na použitie v núdzových prípadoch v súvislosti s ochorením COVID-19.

zdroj: https://allianceforscience.cornell.edu/blog/2020/12/yes-some-covid-vaccines-use-genetic-engineering-get-over-it/ (odkaz je tu len ako dôkaz, s textom sa nestotožňujeme, ide o aktivitu fanatických experimentátorov na ľudskom zdravi, eventuálne osôb napojených na farma lobby)

Všetky vakcíny používané na Slovensku vrátane Sputnik V obsahujú genticky modifikované organizmy alebo látky vytvorené genetickou modifikáciou. Kedže aktuálne prebieha záverečná fáza klinického testovania vakcín na COVID-19 je nevyhnutná existencia núdzového stavu. Nebyť núdzového stavu, použitie vakcín COVID-19 s obsahom GMO zakazuje samotná EÚ.

https://www.sukl.sk/hlavna-stranka/slovenska-verzia/bezpecnost-liekov/vakciny/vyvoj-vakcin-na-prevenciu-ochorenia-covid-19-1?page_id=5467

Núdzový stav = očkovanie experimentálnymi vakcínami na COVID-19 (printscreen zo SUKL)

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/SK/TXT/?uri=uriserv:OJ.L_.2020.231.01.0012.01.SLK&toc=OJ:L:2020:231:TOC

autor: Marek

   Send article as PDF   

Check Also

Stovkám miliónom vakcín, najmä Pfizer, skončila platnosť, vyhodili ich

Po celom svete sa vyhodia stovky miliónov dávok očkovania proti koronavírusu kvôli ich dátumu spotreby. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.