utorok , 16 apríla 2024

Natália Milanová kritizovala Lipšica, nazvala ho najväčším medzi trpaslíkmi

Citovaný článok, ktorý už bol vymazaný, ale našťastie webarchive obsahoval jeho kópiu. Aj toto je dôkazom premenlivých názorov pani Milanovej.

Samotný článok pani Milanovej rod. Gálisovej:

Majú prieskumy verejnej mienky zisťovať, aká je vysoká, respektíve nízka popularita politických lídrov? Alebo majú prieskumy lídrov „vyrábať”? Normálne by mala znieť odpoveď na prvú otázku áno a na druhú nie. Avšak čo si máme myslieť o prieskumoch, ktoré robia lídra pravice z Daniela Lipšica, ktorý lídrom nie je? Keď už sú tie prieskumy na svete, skúsme sa nad nimi zamyslieť.

Hlavný propagandista strany NOVA Milan Krajniak si mädlí ruky. Agentúry Focus a MVK podľa neho potvrdzujú, že pravicoví voliči si myslia, že predseda NOVA by mal byť lídrom opozície a pravice. Milan Krajniak o tom v priebehu 24 hodín a 31 sekúnd napísal dva blogy: prvý a druhý. On si síce myslí, že nuansy sú dôležité, ale v skutočnosti nie sú. Stačia strohé fakty. Focus hlási, že 24,4 percenta pravičiarov považuje Lipšica za vodcu pravice (opozície). A MVK zase hlási, že ich je 21,9.

Keď popularita predsedu NOVA medzi pravicovými voličmi osciluje medzi jednou pätinou až jednou štvrtinou, ťažko hovoriť o líderstve. Tieto čísla iba naznačujú, že spomedzi opozičných trpaslíkov je najväčší Lipšic. Isteže, aj Guliver bol popri liliputánoch obor.

Milan Krajniak sa síce usiluje šikovne žonglovať s číslami, ale porovnávať Lipšica s výtlakom Figeľa či Freša je rezignáciou na skutočné politické ambície. Len sa pozrime na preferencie Róberta Fica medzi voličmi Smeru. Agentúry síce nemerali silu jeho vodcovstva medzi ľavicovými voličmi, ale MVK sa ich opýtala, koľkí z nich by ho volili za prezidenta. Slušných 60,6 percenta. (Mnohí by pritom Fica za prezidenta nevolili iba preto, lebo ho chcú v prvom rade vidieť na čele vlády a strany.) Tomu sa hovorí líder ľavice a s takýmito číslami by sa mal Daniel Lipšic porovnávať, nie s nulami, ktoré priviedli pravicu za posledných dvadsať rokov na mizinu.

Ešte pár slov k samotným prieskumom Focusu a MVK. Čo sú to za nezmyselné otázky, koho ľudia považujú za vodcu opozície či pravice? Veď pravidelne predsa zisťujú, aké strany by ľudia volili. A výsledky NOVA zatiaľ nie sú vôbec oslnivé. Lídrom sa predsa stáva šéf strany, ktorá má v prieskumoch najviac preferencií a následne ich aj potvrdí vo voľbách. V jednom prieskume to pre NOVA vyzerá celkom slušne, v inom biednejšie. Avšak 9,5 percenta od MVK, ani 5,1 od Focusu nenasvedčujú, že je dominantnou pravicou, respektíve opozičnou stranou. Je to potácanie sa medzi hranicou zvoliteľnosti a hranicou desiatich percent, čo ukazuje, že žiadna nová pravica nie je na scéne a zároveň potvrdzuje, že Daniel Lipšic a jeho nová menšina pravicu len štiepi a rozdrobuje.

Na záver jedna kuriozita. Podľa agentúry Polis si iba 4 (!) percentá voličov myslia, že strana Daniela Lipšica je pravicová. Vo svetle týchto skutočností vyznievajú slová Milana Krajniaka, že „prieskum Focusu ukazuje, že nová pravica ide cyklistickou terminológiou povedané ‘do úniku'” prinajmenšom nadnesene, ak nie smiešne. Ľudia NOVA nevnímajú ako pravicu, aj keď to o sebe hovorí. Zjavne je v niečom problém. Zrejme v tom, že nových strán, vytvorených pre uspokojenie nekonečných ambícií prerastených politických trpaslíkov majú ľudia dosť.

Natália Gálisová, streda 12. júna 2013 07:30

Natália Galisová bola v minulosti poličkou, je prepojená na Weissovu SDĽ. Ivan Weiss ml. je spolužiak Daniela Lipšica, zakladal počas Gorila protestov stranu 99%. Manžel Natálie Milanovej je Lukáš Milan, ten robil poradcu Galkovi. O predaji zbrani Galkom sa šepká, že išli cez ľudí napojených práve na Weissa.

Čítajte viac: https://nataliagalisova.blog.sme.sk/c/330768/Lipsic-najvacsi-medzi-trpaslikmi.html#ixzz2XftI5rGR

zdroj kópie: http://web.archive.org/web/20130630052714/https://nataliagalisova.blog.sme.sk/c/330768/Lipsic-najvacsi-medzi-trpaslikmi.html

   Send article as PDF   

Check Also

Kotleba mal v neverejných prieskumoch 16%, Matovič s Lipšicom vytvorili preto Kollára

Voľby 2016 boli veľmi zaujimavé. Stalo sa niečo, s čím nerátal nikto. Kotlebovci sa dostali …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *