Muž z Indie, ktorý sa zúčastnil testovania vakcíny na COVID vyvinul závažné vedľajšie účinky – poškodenie mozgu

Muž z Indie, ktorý bol zaočkovaný vakcínou proti Covid-19 od spoločnosti AstraZeneca, podal na Indický sérový inštitút žalobu a tvrdil, že počas svojej účasti na testovaní utrpel extrémne vedľajšie účinky. 

40-ročný muž z indického mesta Chennai zažaloval Indický sérový inštitút so sídlom v Pune (SII), pričom požaduje odškodnenie vo výške 565 000 eur. Muž tvrdí, že utrpel vážne neurologické poškodenie po účasti na testovaní vakcíny Covishield.

Verziu vakcíny proti Covid-19 podľa SII vyvinuli AstraZeneca a Oxfordská univerzita. Účastníkovi bolo údajne povedané, že vakcína je bezpečná, a rozhodol sa zúčastniť na programe v „duchu verejnej služby“.

Súdny proces tiež požaduje, aby spoločnosti SII, AstraZeneca a Oxford Vaccine Group okamžite zastavili testovania s vakcínami, do ktorých je v súčasnosti zapojených asi 1 600 dobrovoľníkov.

Desať dní po zaočkovaní sa muž sťažoval na bolesti hlavy a zvracanie, uviedla jeho manželka pre miestne médiá. Pred umiestnením na pohotovostné oddelenie lekárskej fakulty a nemocnice Sri Ramachandra bol pripútaný na lôžko a choval sa neobvykle. Nemocnica však dospela k záveru, že zdravotné problémy nesúviseli s vakcínou.

Lekársky úradník, ktorého citovali indické médiá, uviedol, že pacient je „v poriadku“ a že mu nevznikli žiadne vedľajšie účinky spojené s vakcínou. Muž údajne trpel trpel encefalopatiou a taktiež nedostatkom vitamínu B12 a vitamínu D.

India už predtým čelila kritike za to, že nie je transparentnejšia vo svojich testovaniach s vakcínami proti Covid-19.

zdroj: https://www.hlavnydennik.sk/2020/11/29/ucastnik-testovania-vakciny-od-spolocnosti-astrazeneca-podal-zalobu-kvoli-zavaznym-vedlajsim-ucinkom/

Indický inštitút jeho tvrdenia a odmieta a vyjadruje sa, že vedľajšie účinky, ktoré opisuje vznikly nezávisle na očkovani vakcínou.

https://www.forbes.com/sites/roberthart/2020/11/30/indian-manufacturer-rejects-claim-astrazeneca-oxford-covid-19-vaccine-causes-severe-neurological-issues-threatens-legal-action/?sh=6c793ce544e7

Počas testovania vakcíny vzniklo viacero zvláštnosti, testovanie je netransparentné, bolo opakovane zastavené.

Vakcína od Astra-Zennecy je v porovnaní s vakcínou od Pfizeru lacnejšia, nevyžaduje skladovanie pri teplote -70 stupňoch. Z toho dôvodu sa uvažovalo o jej použití v rozvojových krajinách.

https://fortune.com/2020/11/30/astrazeneca-covid-vaccine-oxford-trial-india/

Muž žalujúci Astru Zennecu sa vyjadril aj o jej prístupe. Pred testom bolo v dokumentoch, že v prípade nejakého ochorenia, zdravotných problémov počas testovania sa o testujúcich postarajú. Žalujúcemu podľa jeho vyjadrení odmietli pomôcť. Predstavitelia Astra Zennecy neodpovedali mužovi, dokým nebol prípad medializovaný.

 

   Send article as PDF   

Check Also

Známa britská moderátorka chcela diskriminovať neočkovaných, má rakovinu ucha

Tu sa moderátorka vyjadrila, že na dovolenky by mali chodiť len očkovaní. https://www.gbnews.uk/shows/kirsty-gallacher-and-darren-mccaffrey-agree-brits-whove-been-jabbed-should-be-able-to-go-on-foreign-holidays/107311 Moderátorka Kirsty …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.