piatok , 12 augusta 2022

Muž z Indie, ktorý sa zúčastnil testovania vakcíny na COVID vyvinul závažné vedľajšie účinky – poškodenie mozgu

Muž z Indie, ktorý bol zaočkovaný vakcínou proti Covid-19 od spoločnosti AstraZeneca, podal na Indický sérový inštitút žalobu a tvrdil, že počas svojej účasti na testovaní utrpel extrémne vedľajšie účinky. 

40-ročný muž z indického mesta Chennai zažaloval Indický sérový inštitút so sídlom v Pune (SII), pričom požaduje odškodnenie vo výške 565 000 eur. Muž tvrdí, že utrpel vážne neurologické poškodenie po účasti na testovaní vakcíny Covishield.

Verziu vakcíny proti Covid-19 podľa SII vyvinuli AstraZeneca a Oxfordská univerzita. Účastníkovi bolo údajne povedané, že vakcína je bezpečná, a rozhodol sa zúčastniť na programe v „duchu verejnej služby“.

Súdny proces tiež požaduje, aby spoločnosti SII, AstraZeneca a Oxford Vaccine Group okamžite zastavili testovania s vakcínami, do ktorých je v súčasnosti zapojených asi 1 600 dobrovoľníkov.

Desať dní po zaočkovaní sa muž sťažoval na bolesti hlavy a zvracanie, uviedla jeho manželka pre miestne médiá. Pred umiestnením na pohotovostné oddelenie lekárskej fakulty a nemocnice Sri Ramachandra bol pripútaný na lôžko a choval sa neobvykle. Nemocnica však dospela k záveru, že zdravotné problémy nesúviseli s vakcínou.

Lekársky úradník, ktorého citovali indické médiá, uviedol, že pacient je „v poriadku“ a že mu nevznikli žiadne vedľajšie účinky spojené s vakcínou. Muž údajne trpel trpel encefalopatiou a taktiež nedostatkom vitamínu B12 a vitamínu D.

India už predtým čelila kritike za to, že nie je transparentnejšia vo svojich testovaniach s vakcínami proti Covid-19.

zdroj: https://www.hlavnydennik.sk/2020/11/29/ucastnik-testovania-vakciny-od-spolocnosti-astrazeneca-podal-zalobu-kvoli-zavaznym-vedlajsim-ucinkom/

Indický inštitút jeho tvrdenia a odmieta a vyjadruje sa, že vedľajšie účinky, ktoré opisuje vznikly nezávisle na očkovani vakcínou.

https://www.forbes.com/sites/roberthart/2020/11/30/indian-manufacturer-rejects-claim-astrazeneca-oxford-covid-19-vaccine-causes-severe-neurological-issues-threatens-legal-action/?sh=6c793ce544e7

Počas testovania vakcíny vzniklo viacero zvláštnosti, testovanie je netransparentné, bolo opakovane zastavené.

Vakcína od Astra-Zennecy je v porovnaní s vakcínou od Pfizeru lacnejšia, nevyžaduje skladovanie pri teplote -70 stupňoch. Z toho dôvodu sa uvažovalo o jej použití v rozvojových krajinách.

https://fortune.com/2020/11/30/astrazeneca-covid-vaccine-oxford-trial-india/

Muž žalujúci Astru Zennecu sa vyjadril aj o jej prístupe. Pred testom bolo v dokumentoch, že v prípade nejakého ochorenia, zdravotných problémov počas testovania sa o testujúcich postarajú. Žalujúcemu podľa jeho vyjadrení odmietli pomôcť. Predstavitelia Astra Zennecy neodpovedali mužovi, dokým nebol prípad medializovaný.

 

   Send article as PDF   

Check Also

Štatistiky o COVID-19 sa zastavili na čísle 666 – 4.augusta 2022, satanisti?

zdroj: https://web.archive.org/web/20220804040847/https://korona.gov.sk/ Zaujímavosťou je, že stránka je práve od 4.8.2022 pozastavená na počte hospitalizovaných 666 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.