MUDr. Piják: SABAKA SA STÁLE STAVIA DO ROLE UKRIVDENÉHO A DÚFA, ŽE NOVÁ VLÁDA UROBÍ NÁPRAVU, KEĎ BUDE PREŠETROVAŤ MANAŽENT PANDÉMIE

Pán Sabaka dostal nedávno ocenenie Biela vrana. Na otázku, či to považoval za zadosťučinenie jeho práce odpovedal: „Áno, aj keď si nemyslím, že by som si to zvlášť zaslúžil. Počas pandémie muselo znášať nenávistné prejavy, vyhrážky, dezinformácie či osobné urážky mnoho odborníkov. Ak hovoríme o žalobách proti hnutiu Republika a jej predstaviteľom, tam väčšinu práce odvádzajú moji právni zástupcovia.“


Pán Sabaka v tomto rozhovore tvrdí, že s jeho právnymi zástupcami bojuje za slobodu prejavu pre odborníkov a vedcov, ktorí sa vyjadrujú k odborným témam v médiách. Ja si skôr myslím pravý opak, že to je práve pán Sabaka, ktorý sa jeho aktivitami snažil brániť slobode prejavu, čím mám na mysli ostrakizovanie a zosmiešňovanie všetkých odborníkov, ktorí ho kritizovali za šírenie hoaxov, ktoré doteraz šíri o covide, z ktorých niektoré spomeniem nižšie.


O jeho nekritických a egocentrických postojoch pána Sabaku svedčí aj to, že ho vôbec nezaujíma skutočnosť, že množstvo pacientov s covidom zomrelo aj vďaka diletantskej liečbe u hospitalizovaných pacientov, čoho dôkazom je aj moja reportáž z nemocnice na Kramároch, kde som bol jeden mesiac hospitalizovaný s ťažkým covidom.
Je neuveriteľné, ako sa Sabaka stále tvrdohlavo snaží bagatelizovať nežiadúce účinky vakcín a robí si posmech z odborníkov, ktorí na to upozorňujú. Dokonca si dovolí tvrdiť takýto nezmysel, citujem:
„Dnes máme dáta, že vakcíny nespôsobujú infarkty, cievne mozgové príhody, embólie, trombózy a pod. a že neexistuje kauzálna súvislosť medzi uvedenými patologickými stavmi.“

Takéto primitívne vyjadrenia Sabaku svedčia o tom, že o problematike EBM, vrátane hodnotenia nežiaducich účinkov liekov a vakcín nevie vôbec nič. Podľa môjho názoru, lekárovi, ktorý šíri takéto dezinformácie by mali okamžite zakázať vykonávať lekárske povolanie a pedagogickú činnosť.

Žiaľ, vyzerá to tak, že pán Sabaka neovláda ani základne poznatky z klinickej medicíny, keď si dovolí povedať takúto sprostosť, citujem:
„Keď príde pacient s vírusovou pneumóniou, ja väčšinou nezistím, čo ju spôsobilo, pokiaľ to nebol covid, lebo ten sa testuje.“
Mám tomu rozumieť tak, že pán docent nevie, že existujú rozdiely v klinickom priebehu medzi rôznymi respiračnými infekciami, vrátane vírusových a k ich rozlíšeniu napomáhajú rutinné biochemické, sérologické a mikrobiologické vyšetrenia?


Na záver len jedna dôležitá poznámka. To nikoho nenapadlo, že pán Sabaka doteraz nepodal žalobu aj na mňa, aj keď sa mi tým opakovane vyhrážal. Je to nebodaj tým, že si uvedomil, že moja kritika dezinformácií, ktoré šíril o covide bola opodstatnená, alebo že sa zľakol, že by som mohol podať na neho trestné oznámenia, za jeho aktivity proti mne, ktoré mali charakter organizovanej skupiny.
Alebo si začal spytovať jeho svedomie, že stresové situácie, ktoré som zažíval vďaka nemu a jeho skupinke sa mohli podieľať na vzniku mojej rakoviny a ťažkom priebehu covidu? Ak by to bolo nebodaj tak, prečo sa mi doteraz neospravedlnil za to, že on a jeho sekta šírili o mne nehorázne klamstvá a hecovali občanov proti mne. Takéto spytovanie svedomia u osoby s nulovou empatiou je žiaľ veľmi málo pravdepodobné, hlavne keď si spomeniem na tie hejterské komentáre, v ktorých mi niektorí želali, aby som skapal, keď som ochorel na covid.
doplnenie inenoviny.sk:
   Send article as PDF   

Check Also

Ošetrujúci lekár Fica v deň atentátu bol v Žiline a robili 3 transplantácie pečene

Slovensko je zázračná krajina. Internetom sa šíria také bludy, že lekár ARO operuje strelné poranenia. …

3 komentáre

 1. Ešte chvíľu treba vydržať, vláčik sa začína rozbiehať a naberie na obrátkách a nebude treba žiadne vyšetrovacie komisie. Ľudia keď im docvakne, že do nich nachniapali totálne svinstvo vo forme šmakulády a budú vedieť, že aj deti im otrávili…ujujúj…aj v kanáloch ich nájdu, neskovajú sa nikde, všetci z médií, politici, pseudo-lekári a odborníci, ministerka vakcínka. Ešte pár “celebritiek” významne bezvýznamných (svätská sláva-poľná tráva) a všeličo iné ešte k tomu sa pridruží…až sa nám to ani moc páčiť nebude, ale čo už, komu niet rady, tomu niet pomoci.

  Dočkaj času, jak hus klasu.

  Odtrúbené :

  https://www.youtube.com/watch?v=oPJVeiYv_hM

 2. Priklad z Polska, preockovanych zamestnancov jednej univerzity a kopa umrti roznych vekovych kategorii pozrite napr. v 2022 a 2023 ked uz covid “neřádil” ! A co u nas?
  V Polsku velmi silna farmaceuticka lobby uz roky, staci si len vsimnut, ako vo vsetkych reklamach od radia az po tv kanaly dominuju lieky. Preto nie je silna cenzura ohladom covid ockovania ziadnym prekvapenim. Narast umrti po ockovani vsak nabera na obratkach. Posledne sa vela hovori o umrtia pracovnikov univerzit, kde ockovanie tlacili nielen studentom.
  https://in-memoriam.uj.edu.pl/odeszli?p_p_id=56_INSTANCE_S4au5QFJuYsg&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-3&p_p_col_count=1&strona=1 !!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *