MUDr. Piják: BARÁNKOVE FANTASMAGÓRIE O JEHO NOVEJ STRANE

Pán Baránek sa v rozhovore vyjadril v tom zmysle, že jednou z najčastejších výčitiek voči nemu v súvislosti so zakladaním jeho strany je to, že sa nechce spájať s inými stranami. Podľa môjho názoru sú tieto námietky úplne opodstatnené. Každému triezvo uvažujúcemu človeku by malo byť jasné, že pre strany, u ktorých je malá šanca, aby prešli cez hranicu zvoliteľnosti je jedinou možnosťou spájať sa s inými stranami, u ktorých je šanca, že so do parlamentu dostanú. Medzi takéto strany patrí aj jeho novo vznikajúca strana, ktorá v podstate ešte ani nezískala počet podpisov, potrebných na jej uznanie.

 

Existujú len dve logické možnosti, prečo sa pán Baránek nechce spájať. Jednou z nich je jeho naivná viera, že sa jeho strane podarí bez problémov dostať do parlamentu. Mohol by som uviesť kopu argumentov, prečo sa mu to nemôže podariť. Druhou možnosťou je to, že z nejakých dôvodov nemá záujem, aby sa strany, ktoré majú hraničnú možnosť na úspech, dostali do parlamentu, čím by sa zvýhodnili strany, u ktorých je už dnes veľmi pravdepodobné, že sa do parlamentu dostanú.

 

Jeden z hlavných argumentov pána Baránka proti spájaniu je to, že mu vadí, že sa strany, s ktorými by sa mal spájať sa označujú za národné, lebo vraj v tomto štáte žijú aj iné národnosti, ako Slováci. Tento argument sa mi zdá trochu zavádzajúci, pretože napr. v USA existuje kopa rôznych národností a nikomu nevadí, že každá štátna inštitúcia ma v názve slovo národný a nikomu nevadí, keď sa občania USA považujú za americký národ. Spojené štáty americké so svojou rozmanitosťou geografie, podmienok a národov by sa už dávno rozpadli bez myšlienky národa, ktorý by ich držal pohromade.

 

Veľmi sa čudujem, že pán Baránek si tak veľmi zakladá na kresťanskom a konzervatívnom charaktere strany. Je predsa známe, že rôzne strany takéhoto charakteru absolútne zlyhali a som presvedčený, že väčšina občanov tejto krajiny má k nim negatívny postoj. Dôkazom toho je aj kladný postoj viacerých cirkevných hodnostárov k očkovaniu proti koronavírusu a dokonca aj tolerantný postoj k LGBT.

 

Vadí mi aj jeho prehnaná antiglobalistická rétorika a zveličovanie zdravotných následkov diletantského manažmentu a opatrení zameraných na prevenciu šírenia koronavírusu a jeho liečbu. Žiaľ, jeho argumenty založené na štatistickej korelácii nadmerných úmrtí s opatreniami proti covidu, z vedeckého hľadiska vôbec neobstoja.
Celý rozhovor si môžete vypočuť tu: https://www.youtube.com/watch?v=iwC9tAsWTTs
   Send article as PDF   

Check Also

MUDr. Piják: BLÍŽIA SA EUROVOĽBY: BEZSTAVOVEC BARÁNEK MENÍ RÉTORIKU.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=437841022093799&set=a.178143091396928 SPROSTOTA VOLIČOV SMERÁCKEJ MAFIE A ICH NESCHOPNOSŤ SPRÁVNE POSÚDIŤ, ČO JE MENŠIE ZLO, POMALY …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *