Ministerstvo zdravotníctva chce finančne motivovať k experimentálnej vakcínácii

Ministerstvo vytiahlo najprimitívnejši spôsob manipulácie k očkovaniu formou odmeny za očkovanie.

Včerajšie rokovanie vlády pritom nemalo byť len tak hocijaké a malo sa hovoriť o finančnej motivácii, ktorá presvedčí ľudí, aby sa dali zaočkovať. V Indonézii sa napríklad týmto štýlom po každom vpichu ľuďom pridelí jedno živé kurča, čo má ľuďom dožičiť motiváciu sa zaočkovať.

Pre všetkých tých, čo sa už pichli alebo len ako lotéria?

Viacerí protestujúci proti očkovaniu v ankete pre televíziu pritom uviedli, že ani finančná hotovosť pre nich nemusí byť dostatočne silná motivácia. Nič však ešte nie je dané napevno a jasný má byť len zámer – motivovať. Podľa premiéra je na stole viacero variantov. „Sú dve možnosti. Buď to bude plošné odmenenie pre všetkých tých, čo sa dali zaočkovať alebo to bude nejaká forma lotérie,“ zopakoval Lengvarský.

„Treba to dobre nastaviť. V tejto súvislosti sa rozprávame aj s pánom premiérom, a rovnako s ľuďmi z ministerstva spravodlivosti a hľadáme ústavnoprávny rozmer ako to urobiť,“ povedala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí).

zdroj: https://www.topky.sk/cl/10/2134525/KORONAVIRUS-Je-cas-presviedcat-nezaockovanych–Ministerstvo-zvazuje-odmeny–suska-sa-aj-o-financnom-prilepseni-

   Send article as PDF   

Check Also

Peter Sabaka – očami lekárov a iné

zdroj: https://www.facebook.com/photo/?fbid=659389629521793&set=a.604934692923391    Send article as PDF   

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.