Ministerka školstva za SNS: Utečencov na Slovensku potrebujeme

V rozhovore ministerka školstva hovorí o potrebe zmeny Slovákov, aby prijímali utečencov. V utečencoch vidí ministerka záchranu Slovenska a tvrdí taký nezmysel, že migranti budú na nás pracovať. Pani ministerka by si mala naštudovať, koľko stojí integrácia utečenca a aká je úspešná percentuálne. Pani Lubyová nejako zabudla, že keď si zoberieme nejakého utečenca, má aj 5 deti, nikto nepracuje a všetci sú na sociálnych dávkach. Nie oni budú robiť, ale my budeme ešte na nich.

Čo takto podporiť pôrodnosť? Zabezpečiť aby pracujúce rodiny mohli bez obáv rozmýšľať nad potomstvom, nie nad tým či vyžijú ak jeden prestane pracovať… Čo tak namiesto miliónov do integrácie utečencov ich dať mladým rodinám, aby aspoň žena nemusela pracovať a mala dobre zaplatenú materskú?

Jej otcovi štefan Luby sa darilo aj za komunizmu, bol od 1984 riaditeľom fyzikálneho ústavu SAV. Čiže bol priateľom komunistického systému, inak by takúto vysokú funkciu nezastával.

Martina Lubyová (SNS): Naše generácie ešte zažijú veľké spoločenské zmeny
Rozhovor ktorý uverejnil Život 07.08.2015

Európa teraz čelí tlaku utečencov, z krízových oblastí prichádzajú tisícky ľudí. Nie je to šanca „zaľudniť“ niektoré územia?

Stretli sme sa už s teóriou, že ak máme prijať väčší počet utečencov, tak by bolo dobré umiestniť ich do vyľudňujúcich sa oblastí. Lebo už dnes sú dediny, v ktorých je obývaný možno každý tretí dom, zvyšné sú prázdne. Začína tam byť problém so správou obce. Sú obývané ako ementál a napríklad lazy, ktoré mali kedysi päť-šesť rodín, sú už úplne prázdne. Náš kolega demograf Braňo Šprocha vyrátal, že ak by sa Slovensko uzatvorilo pred migrantmi, tak do roku 2035 by sme mali o 450-tisíc ľudí v produktívnom veku menej. Čiže skoro desať percent obyvateľstva, ktoré dnes ťahá ekonomiku a pracuje aj na neaktívnych, čiže na mladú generáciu a dôchodcov, tu nebude.
Ak Slováci zostanú uzatvorení, politici sa nezmenia a verejná mienka zostane protiimigrantská, čo nás čaká?

Niektorí si hovoria – čo také sa stane, ak nebudeme demograficky rásť? Lenže nejde iba o počet, ide o štruktúru. Slovensku budú chýbať aktívni ľudia, ktorí ťahajú na pleciach krajinu. Ak sa nezmeníme, budeme mať problémy so sociálnym zabezpečením pre starších, ľudia budú nútení zostať pracovať do vyššieho veku. V penzii síce dostanú nejakú minimálnu dávku od štátu, no z nej mnohí nedokážu slušne vyžiť. Samozrejme, imigráciou síce môžu pribudnúť ľudia, lenže tieto problémy so štruktúrou sa tým automaticky nevyriešia. Na to treba cielenú imigračnú a hlavne integračnú politiku…

https://zivot.pluska.sk/rozhovory/prognosticka-zazijeme-velke-zmeny

   Send article as PDF   

Check Also

Na Slovensku každým mesiacom narastá zahraničných pracovníkov z Indie, Kazachstanu, Ukrajiny a iných krajín

Ako sa vytvorila “národná” vláda SNS, SMER-SD, HLAS-SD Slovensko má podstatne viditeľnejšiu imigráciu. Na uliciach …

2 komentáre

  1. Keby malo Slovensko charakternych politikov a nie také odporné hovädá ako ste vy a ďalší,tak by sme tu nemali žiaden úbytok populácie.Problém tejto krajiny je v tom, že nám vládnu hnusní židáci a zradcovia,ako Danko,Krajniak, Kollár,vypasená Čaputová,Heger a ďalší…Len si chodia po inštrukcie na stretnutia Svetového ekonomického fóra do Davosu,či do europarlamentu..Úbytok našej domácej slovenskej populácie chcú riešiť dovozom džihádistov a teroristov.Pozrite sa,ako to vyzerá v Taliansku, Švédsku,Nemecku,či Francúzsku.To už sú defacto moslimské krajiny,kde moslimovia na uliciach znásilňujú a zabíjajú domácich obyvateľov..A toto chcú u nás… Týmto odporným,zradcovským hovädám je to jedno.Ak nechceme dopadnúť,ako v týchto štátoch,tak si musíme brániť všetko,čo je naše.

  2. SNS u mna skoncilo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *