Lekár píše: Ruská vakcína je tiež vytvorená genetickou modifikáciou a ide o DNA vakcínu v adenovírusovom nosiči

Pribúda ľudí, ktorí si myslia, že ruská vakcína sputnik V je tradičná a bezpečná. Túto informáciu šíria aj alternatívne informačné zdroje. Informácie dostupné o tejto vakcíne nie sú dostatočné a ich podstatu účinku neprezentuje ani sám výrobca.

Vakcína nie je postavená na doteraz používaných technológiach na očkovanie ľudi. Ruská vakcína je vakcína vyrobená genetickou modifikáciou, podobne ako Pfizer, Moderna, Astra-Zenneca, Johnson Johnson. Konkretne ide o DNA vakcínu, kedy informácia o tvorbe obalového protéinu SARS-COV2 sa vytvorí do mRNA, tá sa prepíše do cDNA, táto DNA sa včleni do adenovírového nosiča a pichne sa do tela. V tele dochádza k prestupu adenovírusu do bunky a v bunkde sa DNA mení na mRNA. Tým vzniká mRNA ako v prípade americkej vakcíny Pfizer alebo Moderna. Ide taktiež o vakcináciu položenú na génových modifikáciach, ktorá doteraz nebola u ľudí používaná. DNA vakcinácia je podstatne rizikovejšia, nakoľko je vyššia šanca spustenia neželaných mechanizmov v bunke.

V prípade Pfizer vakcíny je mRNA v lipidovom nosiči/vektore. V prípade ruskej ide o DNA v adenovírusovom nosiči/vektore. Ruská vakcína je rovnaká ako AstraZenneca, s tým rozdielom, že AstraZenneca má opičí adenovírus, kdežto ruská má ľudský.

https://www.vox.com/21590994/oxford-vaccine-results-covid-19-astrazeneca-trial-pfizer-moderna

V texte sa vysvetľuje princíp vakcín – ak by niekto chcel spochybňovať tieto informácie. Preklad: Vakcíny Moderny a Pfizer-BioNTech používajú ako prostriedok doručenia genetických inštrukcií na tvorbu vírusových protéinov mRNA. V prípade AstraZennecy namiesto toho používajú DNA, ktorá je doručená do bunky pomocou adenovírusového vektora (rovnako ako ruská vakcína Sputnik V).

zdroj: fb/mudr. radoslav čičala

 

   Send article as PDF   

Check Also

Lekár podal podnet na úrad pre klamlivú reklamu o vakcínach vo fáze klinického testovania, tí sa vyhovorili

Ohľadom podania podnetu na klamlivé a manipulujúce reklamy propagujúce experimentálne vakcíny vo fáze klinického testovania …

One comment

 1. Ano, toto vychvalovanie ruskej som si vsimol.
  Rad by som pripomenul, ze cely model zlodejiny a rabovania vytvorili kadre StB s vychovou a vzdelanim KGB a MGIMO.

  Slovenska prokuratura funguje ako sovietska, model je uplne zhodny. Hovori sa jej aj monokraticka prokur, pretoze je postavena na rozhodnuti jedneho cloveka.

  Ked citam, ze radsej rusku si dam ako europsku/americku, deviatka sa mi vo vrecku nabija z tej debility Slovakov.
  Alebo veta typu “ak mam dostat vaxinu, chcem sa rozhodnut ktoru” je znakom otroctva a debility zaroven.

  Ak takym iniciatovnym blaznom zacne bunka vyrabat program (rakovinu, vredy…) ktory nechceli (a to sa moze stat napr zlym skladovanim) som zvedavy koho budu zalovat a kto z nich to zaplati (advokata).
  Dalssi tyzden sa planuje plosna vaxinacia DSS seniorov – to su stovky ludi. Som zvedavy, pri nariadeni AZ a Moderny nevaxinovat nad 65r, kolko z nich prezije. Velmi drzo a otvorene povedane.

  Na SK mame 17000 drzitelov zbrani. Ale je medzi nimi vela politikov….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *