sobota , 23 septembra 2023

Lekár písal na veľvyslanectvo SR v Belgicku vo veci Jozefa Chovanca

V Belgicku došlo pravdepodobne k zabitiu závažne psychicky chorého človeka, ktorý mal byť okamžite z letiska prevezený na psychiatrické oddelenie a nie do samotky… Došlo pravdepodobne nielen k závažnému zločinu zabitia, ale aj neposkytnutia zdravotnej starostlivosti. Člen polície nie je psychiater, aby určil, či išlo o psychopata, alebo psychotika… Navyše lekárka – záchranárka sa smiala zo smrti psychicky chorého človeka, ktorého smrť spôsobili tam prítomné osoby. Z daného videa vyplýva, že osoby na danom videu okrem Jozefa Chovanca sú psychopati a podľa posmeškov protislovensky orientovaní. Nie je možné, aby takto skupinovo konali voči jednej osobe inej národnosti. Taktiež osoba na videu vykonávajúca masaž srdca ju nevykonáva správne a neunúvali sa “nám podradnému národu” poskytnúť ani umelé dýchanie.

Média v roku 2018 popisovali chaos a abnormálne správanie Slováka Jozefa Chovanca na letisku. Ten podľa článkov sa správal neprimerane a na základe popisu v médiach je vysoko pravdepodobné, že išlo o prejavy závažnej psychickej poruchy z okruhu psychotického spektra. Ide o stav počas, ktorého pacient (z lat. patiens – trpiaci) nie je zodpovedný za svoje konanie, neuvedomuje si, čo robí.

Asi 40-ročný Slovák prekonal letiskovú bariéru a zastavila ho až posádka lietadla. Podľa informácií, ktoré priniesla televízia JOJ, Slovák na otázku posádky, s kým cestuje, odpovedal, že s Ježišom Kristom. Svedkovia tvrdia, že nemal palubný lístok. Po tom, čo muž na žiadosť personálu v lietadle odmietol vystúpiť, sa rozpútala hotová dráma, pri ktorej musela zasahovať polícia. Muži zákona napokon Slováka spacifikovali. (zdroj: https://www.cas.sk/clanok/662054/slovak-bez-letenky-sposobil-chaos-na-letisku-v-bruseli-cestujem-s-jezisom-kristom/)

Toto je úsek z cas.sk z roku 2018 naznačujúci prítomnosť psychotického ochorenia.

Pri podozrení na takéto abnormálne chovanie je nevyhnutné okamžite privolať záchrannú službu s lekárom a pacienta v doprovode polície previesť na najbližšie psychiatrické pracovisko a tam pacienta vyšetriť. Lekár – psychiater ako jediný môže rozhodnúť, či pacient trpí, alebo netrpí závažnou psychickou poruchou a či je schopný pobytu v cele, alebo v samotke, ako bol pán Chovanec. S veľkou pravdepodobnosťou išlo o psychotické ochorenie a pacient nemal byť umiestnený na samotku a mal byť hospitalizovaný na psychiatrickom oddeleni.

V roku 2020 sa dostali do médii videa, kde odhalili brutálnosť bezpečnostných zložiek. Tie nielen, že neprimerane zasiahli. Nedoržali základné postupy, navyše sa posmievali s veľkou pravdepodobnosťou zo závažne psychicky chorého človeka hajlovanim a ich neprimeraný zásah a nedodržanie postupu umiestnenia do zdravotníckeho zariadenia spôsobilo smrť pacienta, ktorý nevedel, čo robí. Ide o závažný trestný čin zabitia a neposkytnutia adekvátnej zdravotnej starostlivosti už od abnormného chovania na letisku. Búchanie si hlavy o stenu, až do krvi, svedči ešte viac pre najzávažnejšie psychické poruchy a vymiznutie pudu sebazáchovy. Je zvláštne, ako všetky média hlavného prúdu o tomto mlčia a prípad bagatelizujú.

Prosím Vás o posunutie danej veci na úrad pred dohľad nad zdravotnou starostlivosťou v Belgicku, podanie trestného oznámenie pre podozrenie z neposkytnutia včas, adekvátnej zdraovotnej starostlivosti viacerými osobami vrátane lekára. Taktiež je nevyhnutné znalecke skúmanie prípadu nezávislymi znalcami z oboru psychiatrie, došetrenie či Jozef Chovanec už predtým nebol psychiatricky liečeny.

Ďakujem,

s pozdravom MUDr. Radoslav Čičala

   Send article as PDF   

Check Also

Blaha sa zdržal pri hlasovaní proti americkej obrannej zmluve

Keď chceli poslanci, aby sa zverejnil obsah americkej obrannej zmluvy na Slovensku (práva vojakov USA …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *