utorok , 16 apríla 2024

Kto je „Krvavý klaun“ Volodymyr Zelensky?

 

Narodil sa židovským rodičom v meste na strednej Ukrajine v januári 1978. Pre CIA pracoval už počas jeho študentského života, keď študoval právo na Národnej univerzite v Krivom Rogu. Namiesto právnickej kariéry si na príkaz svojich vplyvných mecenášov zvolil herectvo, aby získal celonárodnú publicitu, najmä prostredníctvom komediálneho televízneho seriálu „Sluha ľudu“, v ktorom Zelensky „prorocky hral“ úlohu ukrajinského prezidenta.

V skutočnosti bola jeho produkčná spoločnosť Kvartal 95, ktorá produkuje filmy, kreslené filmy a televízne programy, štedro financovaná CIA. Televízna séria „Sluha ľudu“, ktorá komicky odhaľuje korupciu a špinavé správanie ukrajinského politika a oligarchu, sa vysielala v rokoch 2015 až 2019 a zasiahla ukrajinské masy. Pre Zelenského nebol problém si takto získať popularitu pretože téma oligarchov, korupcie a iných špinavostí vo vláde bola v ukrajinskom politickom prostredí prítomná stále. CIA vlastne „oprášila“  pri formátovaní svojho agenta havlovskú typológiu osoby – kandidáta, ktorý mal úspech v Československu.

 Zelensky, ktorý sa viezol na vlne mediálnej publicity, vyhral prezidentské voľby v roku 2019. Neskôr jeho politická strana, ktorú „zhodou okolností“ nazval „Sluha ľudu“, zvíťazila v predčasných parlamentných voľbách, ktoré sa konali krátko po jeho inaugurácii prezidenta. Zelensky bol pripravený začať svoje ťaženie proti Rusku nie však ako „Sluha ľudu“, ale ako „Sluha CIA“.

Dokumenty známe ako Pandora Papers, nám oznamujú, že on sám ukladal finančné prostriedky na offshore bankové účty, z ktorých kupoval so svojimi spoločníkmi honosné sídla vo Veľkej Británii. Zelenského kampaň v tom čase podporil a financoval izraelsko-ukrajinský miliardár Igor Kolomojskij – ktorý bol sám obvinený z krádeže 5,5 miliardy dolárov z vlastnej banky. Po zvolení za prezidenta, Zelensky previedol svoj majetok na manželku. Je zrejmé, že Zelensky sa podieľal na prepieraní špinavých peňazí a investoval ich cez daňové raje napr. Panenské ostrovy, Belize, Cyprus. Netreba pripomínať, že na týchto účtoch boli okrem peňazí oligarchov aj peniaze CIA určené pre potreby Zelenského a uplácania jeho politického okolia.

Napriek svojmu židovskému pôvodu neváhal spolupracovať s neslávne známym ukrajinským práporom Azov, oficiálne súčasťou Národnej gardy Ukrajiny, ktorý je známy ako neonacistická dobrovoľnícka polovojenská sila spojená so zahraničnými organizáciami bielej rasy. Prápor Azov bol pôvodne vytvorený ako dobrovoľnícka skupina v máji 2014 z ultranacionalistického gangu Patriot of Ukraine a neonacistickej skupiny Sociálne národné zhromaždenie (SNA). Ako prápor bojovala skupina v prvej línii proti proruským separatistom v Donbase, vo východnej oblasti Ukrajiny. Niekoľko mesiacov po dobytí strategického prístavného mesta Mariupol bola jednotka 12. novembra 2014 oficiálne začlenená do Národnej gardy Ukrajiny a vyslúžila si veľkú pochvalu od vtedajšieho prezidenta Petra Porošenka. “Toto sú naši najlepší bojovníci,” povedal na slávnostnom odovzdávaní cien v roku 2014.

KIska s Porošenkom

Jednotku viedol Andriy Biletsky , ktorý pôsobil ako vodca Patriot of Ukraine (založená v roku 2005) a SNA (založená v roku 2008). V roku 2010 Biletsky povedal, že národným cieľom Ukrajiny je „viesť biele rasy sveta v záverečnej krížovej výprave… proti Semitom, Untermenschen (menejhodnotné rasy)“. Biletsky bol zvolený do parlamentu v roku 2014. Z Azova odišiel, keďže volení predstavitelia nemôžu byť vo vojenskom ani policajnom zbore. Poslancom zostal do roku 2019.

Andriy Biletsky

zdroj obrázka: https://khpg.org/en/1443479556 (v článku sa rozoberá nárast útokov na Židov práve členmi skupiny Azov)

Nelegálne vojenské štruktúry financovali aj  oligarchovia – najznámejší bol Igor Kolomojskij, energetický magnát, miliardár a vtedajší gubernátor Dnepropetrovskej oblasti. Okrem Azova Kolomojskij financoval ďalšie dobrovoľnícke prápory ako jednotky Dnipro 1 a Dnipro 2, Aidar a Donbas.

Jediný pokus o usporiadanie vzťahov medzi Ukrajinou a tzv. separatistickými republikami na východe Ukrajiny urobil Zelensky v októbri 2019. Odcestoval do Zolote, mesta ležiaceho v „šedej zóne“ Donbasu kde rokoval s krajne pravicovými polovojenskými jednotkami. Chcel presadiť takzvanú Steinmeierovu formulu navrhnutú vtedajším nemeckým ministrom zahraničných vecí Walterom Steinmeierom, ktorá vyzývala na voľby v rusky hovoriacich regiónoch Doneck a Lugansk. Narazil na odpor krajnej militaristickej pravice, ktorá zašla až tak ďaleko, že sa Zelenskému začala vyhrážať likvidáciou, ak to urobí. Ponížený Zelensky tak definitívne stratil tvár a odvtedy zbabelo plní príkazy domácich oligarchov, ultrapravičiarov a CIA.

Treba poznamenať, že toto mierové úsilie úspešne odsabotoval aj  vtedajší špeciálny predstaviteľ USA pre Ukrajinu Kurt Volker. Volker bol tiež bývalý veľvyslanec USA pri NATO, poradca vplyvnej lobistickej  firmy BGR Group pracujúcou aj pre armádnych klientov USA, angažuje sa v CEPA, organizácii pre zasahovanie do vnútorných záležitostí iných štátov aj prostredníctvom armády s cieľom udržať svetovú hegemóniu USA. Túto organizáciu okrem vládnych organizácií podporujú aj nadácie na zmeny režimov v štátoch, ktoré zatiaľ neslúžia USA.

 Vo februári 2019 The Nation Magazine zverejnil podrobnú úvahu: „ Neonacisti a krajná pravica sú na pochode na Ukrajine “ rozpracúvajúci xenofóbnu politickú ideológiu ukrajinských krajne pravicových militantných skupín a nadradenosti bielej rasy. Na problém ožívajúceho neonacizmu na Ukrajine poukázalo  mnoho amerických médií. Tieto informácie boli však hádzaním hrachu na stenu. Nikto z politikov Západu si neuvedomil, že hry prestávajú a začína blikať červené svetlo.

„Vtedajší predseda parlamentu Andrij Parubij spoluzakladal a viedol dve neonacistické organizácie: Sociálno-národnú stranu Ukrajiny (neskôr premenovanú na Svobodu) a Patriot Ukrajiny, ktorých členovia tvorili jadro Azova. „Ešte znepokojivejší je prienik krajnej pravice do orgánov činných v trestnom konaní. Krátko po prevrate na Majdane v roku 2014 USA vybavili a vycvičili novozaloženú Národnú políciu, čo malo byť charakteristickým programom na podporu ukrajinskej demokracie. Námestníkom ministra vnútra, ktorý riadil národnú políciu  do novembra 2021 bol Vadim Troyan, veterán z Azova a ukrajinský patriot.

„V roku 2015 ukrajinský parlament schválil zákon, ktorý urobil z dvoch polovojenských jednotiek druhej svetovej vojny – Organizáciu ukrajinských nacionalistov (OUN) a Ukrajinskú povstaleckú armádu (UPA) – hrdinov Ukrajiny, a popieranie ich hrdinstva označil za trestný čin. OUN kolaborovala s nacistami a podieľala sa na holokauste, zatiaľ čo UPA z vlastnej vôle zavraždila tisíce Židov a 70 000 až 100 000 Poliakov.

UPA bola smutne známa aj na Slovensku v prvých rokoch po 2. sv. vojne, keď pri svojom ústupe z Ukrajiny a Poľska do Nemecka napádala slovenské dediny na východnom Slovensku a vraždila ľudí. Je výstrahou pre dejiny Slovenska, keď aj dnes existujú snahy o „očistenie“ banderovských vrahov.

CIA si zrejme cení Zelenského osobu aj po rúcaní mýtov o vojne na Ukrajine. The Washington Post informoval 5. marca, že po dobytí Kyjeva Ruskom sa už pripravujú plány na útek Zelenského a vlády Ukrajiny do exilu do Poľska.:

„Možné ruské prevzatie Kyjeva vyvolalo vlnu plánovania na ministerstve zahraničných vecí, Pentagone a ďalších amerických agentúrach pre prípad, že by Zelenského vláda musela utiecť z hlavného mesta alebo zo samotnej krajiny“.

„Zelensky, ktorý sa nazýval ruským cieľom č. 1, ubezpečil svojich občanov, že neodíde. S americkými predstaviteľmi diskutoval o tom, či by sa mal presunúť na západ do bezpečnejšej pozície v meste Ľvov, bližšie k poľským hraniciam. Najhoršie v jeho psychologickom obraze je, že sa on sám identifikoval do role obete a hrdinu ukrajinského národa. Nie je ani jedno, ani druhé. Je iba obeť CIA, ktorá ho zneužila pre svoje ciele. Jeho predchodca oligarcha Porošenko bol iba gauner. Zelensky je vlastizradca…

Zelensky je pripravovaný do role „charizmatického záchrancu“ v prehratej vojne s nezmyselným odporom a obeťami na životoch. Tento priebeh však posilňuje výrobu a predaj zbraní USA do zahraničia a ďalšie rozpínanie sa NATO. Životy Ukrajincov sú Američanom ukradnuté. Sú pre nich len „Collateral damages“ (vedľajšie škody) ako ich nazvali pri páchaní zločinov NATO v bývalej Juhoslávii. USA pri ich globálnom úsilí o ovládanie sveta nejde o ľudí. Ide im o ovládanie teritórií s dosadenými bábkami.

Zelensky bol najprv komikom, neskôr tragédom a naposledy tragikomikom. Smutné na jeho prípade je, že zneužil svoje postavenie na zradu bezmocného ukrajinského národa. Pretože nemožno stotožňovať kvality národa, ktoré Ukrajinci nepochybne majú, s nacistami, oligarchami, CIA, vojenskými štváčmi Pentagonu a zapredaneckými médiami. Ukrajinský národ, ale aj slovenský národ je rukojemníkom vlastnej zapredaneckej vlády. Zelensky vymenoval v roku 2019 za premiéra Oleksija Hončaruka, sympatizanta neonacistov, ktorý sa v Kyjeve na jeseň 2019 postavil na neonacistické pódium pri príležitosti ich – predstavte si – oficiálneho koncertu pod názvom „Veterans Strong“. Našťastie sa dlho neudržal vo funkcii. Vystriedal ho Denys Šmyhal človek oligarchu Rinata Achmetova, ktorý patrí medzi  najbohatších ľudí na svete a zároveň je najbohatší Ukrajinec.

Mainstreamové médiá využívajúce vrodenú náklonnosť dôverčivého publika k uctievaniu hrdinov projektujú Zelenského ako mesiáša, ktorý vedie krížovú výpravu proti konkurenčnej veľmoci, ktorá sa odvážila postaviť sa ďalšej expanzii NATO na východ. Verejné zdôvodnenie živého vysielania jeho nenávistných a násilných prejavov v parlamentoch Európy a Spojených štátov amerických má za cieľ poskytnúť publicitu americkému bábkohercovi, ako aj hanobiť a medzinárodne izolovať úhlavného nepriateľa USA  na globálnej scéne, ktorým je momentálne Rusko. USA sú dokonca ochotní urobiť z neofašistov hrdinov ak sa zapájajú do boja proti Rusku…Ide tiež o informačnú vojnu proti Rusku rozpútanou USA, Pentagonom, NATO a CIA. Všetky dezinformácie americkej štátomafie sú označované ako pravdivé a preberané do zahraničia lokajskými štátmi vrátane Slovenska.

Za všetko hovorí skutočnosť, že terajší  riaditeľ CIA a bývalý veľvyslanec USA v Rusku William J. Burns, v tajnej depeši amerického veľvyslanectva z roku 2008 pripustil, že rozšírenie NATO na Ukrajinu prekračuje bezpečnostné „redline“ Moskvy a „potenciálne by mohlo krajinu rozdeliť na dve časti, čo by viedlo k násiliu alebo dokonca, k, občianskej vojne, ktorá by prinútila Rusko rozhodnúť sa, či zasiahne.“

Zločinecká aliancia NATO napríklad propaguje verejne fašizmus na youtube.

Špičkoví historici odsudzujú NATO za to, že zveľaďuje Forest Brothers, bývalých pobaltských bojovníkov Waffen SS, ktorí dobrovoľne kolaborovali s nacistami, ako protikomunistických hrdinov

https://www.youtube.com/watch?v=h5rQFp7FF9c

Čoho je NATO schopné si môžete pozrieť tu:

https://www.cnj.it/24MARZO99/2009/TARGET/ATTI/dvd_target/docs/wb1/index.htm

Predlžovanie vojny zo strany USA a NATO znamená vyšší počet obetí. Násilie nemožno zastaviť podnecovaním vojny a páchaním ďalšieho násilia.

Ak sa čitateľ zamyslí nad obsahom toho čo čítal, zistí, že súčasná slovenská mediálna kampaň proti Rusku je platená aj zo západných špionážnych agentúr, zistí tiež, že existuje obrovské podozrenie, že súčasná slovenská politická vládna garnitúra sa dostala k moci vďaka vopred naplánovanému prevratu. Prijatie okupačnej Dohody tzv. DCA je toho dôkazom.

A čo robí koalícia a dokonca aj časť opozície? Nepodporujú náhodou neofašizmus na Ukrajine? Nie je to trestné podľa nášho aj medzinárodného práva? Nepodporujú a nepropagujú náhodou vojnu tým, že na Ukrajinu dodávajú zbrane a muníciu? Nie je trestné podľa zákona poskytnúť územie suverénneho štátu na podporu vojenských akcií na Ukrajine? Robí sa to pod rúškom obrany, ale to je obyčajná sprostá lož!!! Ale úplne najhoršie je to, že táto vláda je pre Slovensko obrovské bezpečnostné riziko!!!

Na obrázku Kolomojskij, ukrajinský oligarcha, miliardár a financmajster neonacistických vojenských zoskupení, Zelensky a Hunter Biden, mnohomiliónový tunelár ukrajinského nerastného bohatstva a syn prezidenta USA…

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Pre doplnenie, veľmi dobre spracovaná relácia o CIA a Ukrajine:

Viac na:

https://www.globalresearch.ca/who-is-volodymyr-zelensky/5774491?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

https://zurnal.pravda.sk/neznama-historia/clanok/377102-preco-na-vychode-nemaju-v-laske-banderovcov/

https://www.occrp.org/en/the-pandora-papers/pandora-papers-reveal-offshore-holdings-of-ukrainian-president-and-his-inner-circle

https://foreignpolicy.com/2019/11/01/congress-max-rose-ukraine-azov-terrorism/

https://www.peoplesworld.org/article/ukrainian-prime-minister-was-guest-speaker-at-neo-nazi-event/

Komentár Inenoviny.sk k článku: Odsudzujeme akúkoľvek agresiu, útok, vrátane ruského útoku na Ukrajinu, taktiež zločiny páchane ukrajinskými jednotkami.

   Send article as PDF   

Check Also

Prigožin nebude prezidentom Ruska podľa plánu Pentagonu…

V posledných hektických dňoch vývoja situácie na Ukrajine je potrebné vnímať a správne vyhodnocovať informácie …

4 komentáre

  1. Olodymyr Elenskij fetoš a travesti tanečniķ, ktorý vie hrať svojim Nudlom na klavíri, skutočná kvalifikãcia na prezidenta!😂😁

  2. Upresním, že na Donbase nie sú len takí nejakí “proruskí separatisti”, to je úplne normálna ruská národnostná menšina, ktorá tam žije najmenej 250 rokov, odkedy územie Novorossie získalo Ruské impérium od Osmanskej ríše. A Leninova vláda niekedy v roku 1922 toto územie aj s etnicky ruským obyvateľstvom administratívne odobrala Rusku a začlenila ho do Ukrajiny. To isté platí napríklad aj pre Odessu.

  3. No jak už je v názvu článku napsáno, jen tam ještě chybí ZFETOVAN7 nácek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *