piatok , 19 apríla 2024

Kšefty pokračujú: Zdravotnícke overally dodá predajca svetiel

Zdá sa, že štát je špecialista na to, aby v boji s pandémiou zazmluvnil firmy, ktoré so zdravotníckym fachom nemajú nič spoločné. Tentokrát vláda odklepla miliónový biznis na dodanie tisícov ochranných oblekov. Práve tie množstvo zdravotníkov a dobrovoľníkov potrebuje napríklad pri testovaní osôb na Covid – 19 na odberných miestach. Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by štát megakšeft neodklepol firme, ktorá sa špecializuje na predaj svietidiel. Prečo Správa štátnych hmotných rezerv, ktorá má nákup pomôcok pod palcom, dala zelenú firme, ktorá sa nepohybuje v zdravotníckom biznise?

 

Máme tu, zdá sa, nový trend! Reklamná agentúra Merlin Media s.r.o. dodala hygienické rukavice, WTS – world trade solution, s. r. o. zaoberajúca sa nákladnou dopravou a lízingom, sa zase postarala o ochranné návleky a čapice. Do tretice firma Solarprojekt s.r.o., ktorá už podľa názvu cieli na predaj svietidiel, štátu zabezpečí tisíce ochranných oblekov. Zdá sa, že zásoby v skladoch určené na boj s koronakrízou dopĺňajú spoločnosti, ktoré sa na oblasť zdravotníctva nešpecializujú. Prečo to tak je?

http://orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=%8Atofik&MENO=Martin&SID=0&T=f0&R=1

Overaly za milión

Firme Solarprojekt s.r.o., ktorej konateľom je Martin Śtofík svitlo na lepšie časy. Zatiaľ, čo tržby spoločnosti posledné roky skôr klesali, zdá sa, že na jeho biznis sa usmialo šťastie. Solarprojekt s.r.o. totiž od polovice októbra pracuje v službách štátu. Obzvlášť v dvoch konkrétnych zákazkách sa Štofíkovi tento kšeft oplatil. Správe štátnych hmotných rezerv totiž jeho firma dodala v jednej várke 75-tisíc a v druhej 100-tisíc ochranných overalov.

Spolu si tak firma pripíše na účet za obidva obchody niečo vyše jedného milióna eur. Človek by si tak povedal, že firma, ktorej “šťastena” prihrá podobný kšeft je v zdravotníckom biznise doma. To, ale nie je úplne pravda.

zdroj: https://ereport.sk/dalsi-kuriozny-kseft-zdravotnicke-overaly-doda-predajca-svietidiel/

Firma nikdy nemala takýto príjem za celý rok, maximálne cca 1/3 zo štátnej zákazky.

solarprojekt

zdroj: https://www.finstat.sk/45550735

Na čele hmotných rezerv je Rudolf (SaS).

   Send article as PDF   

Check Also

Rotary club je tajná slobodomurárska odnož hrajúca sa na charitu

Podobne ako rôzn iné tajné organizácie aj Rotary club sa navonok prejavuje charitatívnou činnosťou. K …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *