štvrtok , 18 apríla 2024

Katarína Csefalvayová – treťosektorová skautka pre všetko v Pellegriniho Hlas-SD

Pôsobila v strane Most-híd, kde je väčšina ľudí prepojených na zahraničné mimovládky. Aktuálne vstúpila do strány Druckera a spája sa s Petrom Pellegrinim. Politicku kariéru začínala v strane Procházku – Sieť.

 

Skautka globalizmu
Bývalá poslankyňa Národnej rady SR Katarína Cséfalvayová už ako šestnásťročná absolvovala Olomouckú letnú školu – Olomouc Summer Young Leaders Institute. Zúčastnila sa jej počas gymnaziálneho štúdia ako jedna z dvoch slovenských štipendistov Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti.

Projekt Olomouckej letnej školy sa začal v roku 1994, od roku 1998 sa toto školenie pre mladých skautov globalizmu uskutočňuje s medzinárodnou účasťou pod dohľadom Open Society Institute.

Škola sa podobá projektu debatnej asociácie, za ktorej medzinárodnou i slovenskou vetvou stojí opäť Sorosova Open Society Institute. Semináre otvorene pracujú na vytváraní mladých lídrov – “young leaders”.


„Mladá líderka“ už ako 25-ročná bola na Fakulte medzinárodných vzťahov Univerzity Komenského spoluriešiteľkou projektu „Postavenie imigrantov v SR“ (č. 2319211, MVP projekty). Bolo to v čase, keď o migračnej kríze na Slovensku a v Európe ešte nik nechyroval (iba ak tí, čo ju naplánovali).
Mladí angažovaní lídri obsadzujú kľúčové pozície na ovplyvňovanie verejnej mienky v spoločnosti – okrem médií i na akademickej pôde. Odtiaľ môžu najintenzívnejšie vplývať na študentov a postoje mladej generácie, ktorá má globálne zmeny uskutočniť.

V roku 2014 si treťosektorovú skautku Cséfalvayovú všimol Rado Procházka a zapojil ju do politického projektu s názvom Sieť, kde sa zakrátko stala podpredsedníčkou strany.

Paradoxne, Sieť sa pred parlamentnými voľbami tvárila ako proti SMERácka strana, ako to už u štandardných stranách býva, „nemožné“ sa stalo skutočnosťou a SIEŤ sa so SMERom spojila.
https://www.mojevideo.sk/video/297b2/buduca_superkoalicia_zlepenec.html

Po “roztrhaní siete“ prešla ako novozvolená poslankyňa parlamentu do Most-Híd, čo jej bolo veľmi blízke, nakoľko má maďarskú národnosť. Po odchode z parlamentu Františka Šebeja – milovníka všetkého USAckého zároveň nenávidiaceho všetko Slovanské ho Cséfalvayová nahradila vo funkcii predsedníčky zahraničného výboru NR SR. Tam presadzuje tradične euroatlantické, protiruské, protislovanské postoje v línii Sorosovej geopolitickej vízie zmien režimov a vlád.

Aj Csefalvayová vedie mimovládku Inštitút pre strednú európu:
https://iceoz.eu/

zdroj: https://www.teraz.sk/slovensko/k-csefalvayova-incident-v-azovskom-m/363459-clanok.html

zdroj: https://web.archive.org/web/20190117175848/www.idemvolit.sk/1185-kauza/katarina-csefalvayova-tretosektorova-skautka-pre-vsetko/

 

   Send article as PDF   

Check Also

Do parlamentu sa dostali, lebo sľúbili, že potrestaju COVIDové zločiny, teraz sú ticho

Dostali sa do vlády vďaka propágácii alternatívy, sľúbom o potrestaní zločincov. V KOALÍCII SA SPORIA …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *