štvrtok , 25 júla 2024

Juraj Šeliga – nevychovanec z košiara Sorosovho kindermenežmentu…a súvis s vraždou nešťastníkov Kuciaka a Kušnírovej…

markiza foto Markiza

Šeliga v sobotu na obed v rádiu Slovensko potvrdil svoju povesť nevychovanca v rozhovore s Jurajom Blanárom. Do politiky sa dostal Sorosovým výťahom ako člen Iniciatívy „Za slušné Slovensko“  (ďalej ISS). Postupne sa prejavili jeho  negatívne charakterové črty a drzosť obviňovať iných za svoju neschopnosť a za neschopnosť tejto vlády. V uvedenom rozhovore sa vyhýbal faktom a argumentom, používal ľúbivé bezobsažné slová, ktoré poslucháčovi nič nepovedali. Jednoducho chalan nevie o danej problematike, napr. zdravotníctva,  nič. Len prázdne sľuby bez východísk. Jeho stratégia bola skákanie do reči partnerovi aj moderátorke s jediným cieľom. „Ochudobniť“ Blanára o jeho časový priestor a nedovoliť mu súvisle sa k problematike vyjadriť. Takúto úbohú taktiku používa však v médiách väčšina koaličných politických lúzrov.

Toto všetko ma motivovalo k tomu, aby som urobil krátky exkurz do svedomia Juraja Šeligu, ak teda nejaké má.

V ISS sa našiel jeden čestný mladý človek, ktorý sa nebál poukázať na to ako bola činnosť Iniciatívy, dopredu naplánovaná, zmanipulovaná a riadená úplne niekým iným. Ten mladý človek sa volá Roman Mancel a zaslúži si úctu za svoju odvahu pravdivo pomenovať veci tak ako sa udiali. Verejnosti predložil materiál na stránke www.odboj.eu, ktorý má vysokú výpovednú hodnotu. Na základe jeho súhlasu som pred časom spracoval analýzu, ktorú som zverejnil na adrese: https://blog.hlavnespravy.sk/20557/su-vysledky-vysetrovania-ukladnej-dvojnasobnej-vrazdy-jana-kuciaka-a-martiny-kusnirovej-v-zhode-so-skutocnou-pravdou/

V materiáli R. Mancela je presne možné vidieť ako sa Šeliga po chrbtoch ISS a za požehnania Sorosa a jeho slovenskej úderky vyšplhal do vyšších poschodí slovenskej politiky. Dôležité je poznamenať, že udalosti sa odohrali ako dôsledok dodnes nevyšetrenej vraždy J. Kuciaka a M. Kušnírovej. Ako beží čas, objavujú sa nové podozrenia, že vražda, ktorá nie je uzatvorená ani skoro po piatich rokoch, mohla byť dopredu naplánovaná s cieľom uskutočnenia politického prevratu.

O tom, že politický prevrat bol naplánovaný svedčí napríklad to, že len cca týždeň po vražde sa ISS zorganizovala do celoslovenských protestov s príslušnou „bižutériou“ (odznaky, vlajočky, fotky, heslá a pod.) Tvrdenie, že všetko bolo spontánne je nezmysel.

Prezident Kiska samozrejme ako činovník Sorosa vyhlásil, že je potrebná reorganizácia vlády resp. predčasné voľby. Začalo sa politické besnenie opozície s Kiskom na čele, ktorý dnes ťahá sorosovské motúzy z pozadia. Pre nemecký denník Die Welt v máji 2019 v rozhovore povedal, že zavraždený novinár Ján Kuciak musel zomrieť, aby sa na Slovensku niečo začalo diať. Vie niečo Kiska, čo my nevieme? Okrem toho bol Kiska v čase vraždy údajne na lyžovačke v Nemecku…a vrátil sa na Slovensko len po cca týždni. Užíval si dovolenku, alebo mu niekto dával noty čo má robiť?  

(Ale „vyznamenal“ sa aj Matovič: „Míľnik, ktorý sme dosiahli vraždou Jána Kuciaka a jeho snúbenice“…Vyjadrenie prostoduchého Matoviča nepovažujem za omyl, ale prerieknutie hodné záujmu NAKA).

Bratislavský štáb ISS v jednom maily týkajúceho sa organizácie protestov komunikáciu ukončil slovami:  „Pozdravujeme Vás zo sorosovskej obývačky“.  Výstižné a veľavravné! Mnoho akcií politicko – ekonomického teroristu Sorosa vo svete i v Európe (napr. bývalé krajiny ZSSR, Srbsko)  malo podobný priebeh s cieľom zmeny režimu prostredníctvom podchytenia mladých ľudí v opozičnej organizácii s celoplošným zámerom ovplyvňovať politiku v štáte podľa jeho inštrukcií.

Zo Šeligovej iniciatívy vstupuje na scénu doteraz neznáma osoba pre organizátorov protestov s výnimkou Bratislavy, ktorou je  Dušan Ondrušek. Pôvodne pracoval ako psychológ, neskôr sa začal venovať činnosti trénera nenásilnej komunikácie a facilitátora. Viedol asi 1100 tréningov vo viac ako 40 krajinách. Bol lektorom na  Sokratovom inštitúte podporovaným Sorosom a s prepojením na ďalšiu nadáciu Pontis tiež podporovanú Sorosom. Založil mimovládku PDCS (Partners For Democratic Change Slovakia). Prepojenie na Sorosa, Kisku, bratislavskej úderky ISS tzv. šeligovci začína nadobúdať jasné kontúry o tom, kto za pokusom o prevrat stál.

Roman Mancel Ondrušeka v materiáli uvádza ako osobu s kľúčovým vplyvom na celú ISS. Kiskovi a Šeligovi sa začalo z rúk vymykať riadenie ISS, a preto si prizvali odborníkov na prevraty. Mancel o nich hovorí: „ …ukazovali nám fotky z rôznych demonštrácií po svete. Zo Srbska, Tunisu, Egypta a hovorili o tom ako prebiehali tie protesty. Opisovali nám, ako prebiehali demonštrácie v Srbsku. Ako tam vzniklo hnutie „Otpor“, ktoré zorganizovalo masívne protesty. A pri jednej z fotiek ukázali na dvoch mladých ľudí a pochválili sa, že týchto dvoch trénovali oni“. Za krvavé Sorosove peniaze.

V priebehu ďalších dní začalo dochádzať k polarizácii názorov medzi šeligovcami a ostatnými organizátormi. Mnohí nechápali, o čo vlastne šeligovcom ide.

Protesty pokračovali, ale bolo jasné, že hlas ulice o predčasných voľbách nebude vypočutý na čom má obrovskú zásluhu bratislavská skupina šeligovcov. Zdá sa to absurdné? Áno, ale len do okamihu, keď sa spýtame prečo? Jednoducho preto, že šeligovci boli naviazaní priamo na prezidenta a opozíciu a tí ešte neboli pripravení ani obsahovo ani personálne na vládne výmeny v prípade predčasných volieb!!!

ISS radili  vplyvné tzv. „múdre hlavy“. Juraj Šeliga vymenoval tieto mená väčšinou zo Sorosovského košiara:

Štefan Hríb, František Mikloško (kandidát na prezidenta), Stach, L. Koles, F. Pagáč, M. Luterán, Martin Šimečka,  Filip Vagač, Miša Benediková, Zuzana Števulová, Kolesárová, Martin Bútora, Juraj Rizman.“!!!

„Múdre hlavy“, šeligovci a sorosmaniaci v mimovládkach si uvedomili, že ak by protesty ISS pokračovali, zrútila by sa nielen vláda, ale by sa rozpadla aj opozícia a musel by odísť z funkcie aj Kiska. Zrazu vzniklo riziko pádu Kisku, čo si nikto z vtedajšej opozície ani v určitých kruhoch v zahraničí neželal. Zaujímavé súvislosti!!!

Na toto všetko nebol Sorosov klan pripravení, a preto predčasné voľby zablokovali tak, že znefunkčnili činnosť ISS. Za zmienku stojí vyhlásenie F. Mikloška, ktorý povedal už 22. marca 2018 tieto slová: „Zrušiť protest bolo správne. Dosiahlo sa viac, než sa nám pred mesiacom snívalo.“

Na jednom so stretnutí s aktivistami ISS  sa Šeliga rozprával pri ohni v Banskej Štiavnici s Majkou, ktorá sa ho pýtala ako môže ako mladý vyštudovaný právnik vyžiť v Bratislave bez príjmu. V tej dobe mal 27 rokov a rok nepracoval nikde. Povedal, že robil nejaký projekt pre ministerstvo spravodlivosti, za čo dostal 3000 eur. Inak, že žije z úspor. Majka sa ho pýtala z akých úspor žije, keď po skončení školy nikde nepracoval. Na to už odpoveď nedostala. Len spomenul, že už počas školy spolupracoval s KDH. Preto sa aj František Mikloško objavil medzi tzv. „múdrymi hlavami“. Na záver Majka v sms komunikácii s kolegom konštatuje, že dlhé týždne sa hrali na apolitických a pritom Šeliga ako jedna z kľúčových osôb ISS bol už dávno predtým v spojení s politickými stranami.

Neboj sa oni utíchnu…

ISS poslal sms jeden taxikár, ktorý viezol Šeligu do DenníkaN. Bolo pár dní po zrušenom proteste. Počul ako Šeliga hovorí do telefónu. „Neboj sa oni utíchnu“. Bolo to pár dní po zrušení protestov. Taxikár dodal, že prestal chodiť na ďalšie protesty. Píše o Šeligovi, ako o človeku čo zneužil protesty pre naštartovanie politickej kariéry. Túto vetu mohol povedať Šeliga len človekovi, ktorý ho riadil.

Juraj Šeliga riadený sorosmafiou v roku 2019 založil s Kiskom stranu Za ľudí. Stranu, ktorá bola dopredu odsúdená na neúspech pre Kiskove amorálne prešľapy slušne povedané. V máji 2021 sa Šeliga vzdal postu podpredsedu NR SR údajne za usvedčenie z porušenia protiepidemiologických opatrení v bare Štefana Hríba (so Žitňanskou).

Skôr si myslím, že práca podpredsedu NRSR ho zaťažovala a bol neschopný ju vykonávať. Oveľa jednoduchšie je z pozície poslanca plniť sorosovské úlohy útokmi na opozíciu. Určite by bolo zaujímavé preskúmať jeho stav hmotného a nehmotného majetku vrátane zahraničných účtov a hlavne to, ako k nemu prišiel.

Záverečná otázka:

Údajne polepšený mafián Boris Kollár sa na jar t.r. zúčastnil otvorenia Slovenského inštitútu v Jeruzaleme. Bol tam Šeliga s ním na dovolenke za štátne peniaze alebo si bol po inštrukcie do ďalšej práce?

Záver: J. Šeliga patrí do skupiny politikov, predstavujúcich bezpečnostné riziko pre demokratický vývoj Slovenska…

https://domov.sme.sk/c/20787123/miklosko-zrusenie-protestu-je-spravne-dosiahlo-sa-viac-nez-sa-nam-pred-mesiacom-snivalo.html

https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/mrazive-slova-kisku-pre-nemecky-dennik-kuciak-musel-zomriet

https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/foto-seliga-zitnanska-prichyteni-francuzsku-tieto-snimky-ich-prezradili

Z mesta SNP Ivan Štubňa

 

   Send article as PDF   

Check Also

Matúš Vallo (PS-SPOLU) je príbuzný s Jánom Počiatkom (SMER-SD)

Matúš Vallo z Progresívneho Slovenska je rodina s Jánom Počiatkom zo SMER-SD. Chobotnica, alebo mafia? …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *