štvrtok , 18 júla 2024

Heredoš koná: Podal ako jediný podnet na NKÚ za pofiderné dotácie pre Sorosovu mimovládku

Fico a iní prázdni rečnici využívajú dotáciu pre mimovládky len na kampaň a holé frázy. Jediný, kto niečo urobil je Miroslav Heredoš. Dnes na svojom Telegramovom účte informoval o podaní podnetu na Národný kontrolný úrad.

ZMLUVA SO SOROSOM VYKAZUJE ZNÁMKY INSCENÁCIE

Priatelia, úradnícka vláda podpísala cez MPSVR SR zmluvu na 21,7 milióna eur s Nadáciou Otvorenej spoločnosti a na základe výzvy, ktorá predchádzala zmluve, určila vykonávané činnosti ktoré sú podmienkou čerpania fondov.

Tieto činnosti však zadala výzva MPSVR SR rok po vypuknutí konfliktu (!!!) na Ukrajine, kedy by rok už mali vedieť organizácie, ktoré vyhrali “tender” čo majú robiť a v akých mantineloch a oblastiach.

Až teraz na jar, cez túto výzvu “Vyzvanie OPLZ-NP-2023/11.1.1/03”, ktorú urobilo ministerstvo v marci 2023 sa teda dozvedeli, aké úkony majú “spätne” zahrnúť do svojich rozpočtov ako oprávnené výdavky a čo teda údajne vykonávali! To je neskutočné.

O úkonoch vzťahujúcich sa na čerpanie sa dozvedeli teraz po vyše roku od začatia vojny – a teda retrospektívne chcú a môžu osadiť svoju “činnosť” do dátumu 2/2022 a tváriť sa, že presne to vykonali (keď rok nevedeli, aké úkony budú vo výzve) a čerpať tak financie – 13 000 000 eur.

Dnes som podal podanie na NKÚ a žiadam prešetriť nasledovné:

1) Žiadame priebežne verifikovať a fyzicky zdokladovať ekonomické podklady a rozpočet oprávnených nákladov, ktoré poskytli uvedené mimovládne organizácie, tak ako je uvedené v prílohe č. 2 a č. 3 uvedenej zmluvy z júna 2023.

2) Žiadame priebežne verifikovať a ekonomicky podložiť a overiť všetky “podporné činnosti”, ktoré poskytli uvedené mimovládne organizácie ako servis pre utečencov a prácu platenú z fondov (o ktoré žiadajú) tak, ako je upravené v bode 2.5.15 v uvedenej výzve z marca 2023.

Podnet podávame na NKÚ, pretože zmluva vykazuje všetky známky podvodne pripravenej zmluvy s dopredu nastrčeným víťazom – Nadáciou OSF George Sorosa

Video tu:

zdroj:
https://t.me/miroheredos/791

Opatrne s pánom Heredošom. Jeho pozadie je nejasné. Nevie sa, kde berie peniaze, kto ho financuje, aký je cieľ jeho aktivít.

Má viaceré podivné prepojenia:
https://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=277535&SID=2&P=1

https://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Drozda&MENO=Du%9Aan&SID=0&T=f0&R=1

Miroslav Heredoš pracoval v vplyvnej Košher reštaurácii na Slovensku. Možno známosti získane tam boli neskôr príčinou záujmu o politiku… https://tlacovespravy.wordpress.com/2011/09/06/v-koser-kuchyni-bratislavskej-restauracie-eshel-david-predtym-chez-david-na-zamockej-nechyba-ani-masgiach-z-izraela-fotogaleria/

   Send article as PDF   

Check Also

Kamil Jakub: Heredoš zneužíva tému digitálnej meny na svoju kampaň

Voľby do europarlamentu sa blížia a prospechári ako Heredoš a podobní chcú samozrejme teplé miesto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *