nedeľa , 23 júna 2024

Fico ide pomáhať imigrantom s mimovládkami

Fico sa správa ako schizofrénik..keď je vo vláde robí presne to, čo neskôr ako opozičný politik kritizuje.

V roku 2015 štedro financoval spolu s Kaliňákom mnohé mimovládky.

Fico ide pomáhať imigrantom s mimovládkami

Vláda Slovenskej republiky pomôže humanitárnym organizáciám, ktoré sa venujú utečencom. Po dnešnom rokovaní s premiérom Robertom Ficom (Smer-SD) to novinárom povedala predstaviteľka Výzvy k ľudskosti Lucia Štasselová.

Keďže je vláda pripravená pomôcť, premiér nás požiadal o zoznam akútnych vecí, ktoré dané organizácie potrebujú, aby mohli pomáhať,” uviedla s tým, že opäť by sa mali s predsedom vlády stretnúť na budúci týždeň. Vládna pomoc by sa mala dotknúť organizácií Človek v ohrození, Člověk v tísni, Slovenská katolícka charita, ETP Slovensko, Liga za ľudské práva, Magna Deti v núdzi a Pontis.

“Očakávame korektnú spoluprácu. O kvótach sme nehovorili, nevenovali sme sa politickým postojom. Hovorili sme o tom, že ide o konkrétnych ľudí, ktorým treba pomôcť. Dokonca sme nehovorili o tom, že by to mali byť kresťania, ale že by sme za nimi mali vidieť živé bytosti. A v tomto duchu hovoril aj premiér,” povedala Štasselová s dôvetkom, že presne toto bol jeden z cieľov Výzvy k ľudskosti. “Chceli sme osloviť štát, ktorý má prostriedky a kapacity. Aby sme sa spojili a dokázali pomôcť ľuďom, ktorí to potrebujú,” dodala.

Podľa premiéra bolo stretnutie vyjadrením vlády, ktorá hovorí, že solidarita musí byť vyjadrená všetkým, ktorí to naozaj potrebujú. “Aj na stretnutí som zdôrazňoval potrebu odlišovať ekonomických migrantov od tých, ktorí naozaj utekajú pred vojnou či hladom. Ak má vláda prejaviť solidaritu voči tým, ktorí to naozaj potrebujú, musí spolupracovať s tretím sektorom, ako charity, výzvy či spolky s prepojením na cirkev. Ak chcú títo ľudia pomôcť tým, ktorí to naozaj potrebujú, vláda je pripravená ponúknuť takýmto výzvam a iniciatívam zázemie,” dodal Fico.

 

zdroje:
https://domov.sme.sk/c/8013296/fico-sa-stretol-s-predstavitelmi-vyzvy-k-ludskosti-prislubil-pomoc.html
https://web.archive.org/web/20150925033723/https://www.konzervativnyvyber.sk/fico-ide-pomahat-imigrantom-s-mimovladkami/17715/

   Send article as PDF   

Check Also

MUDr. Piják: Fico by mal pri takom poškodení dve barly a nie jednu

Ako majú ľudia veriť takýmto „informáciám“, citujem. Vicepremiér Robert Kaliňák pripomenul, že u Fica ide …

One comment

  1. Ešte si vláda “odborníkov” ani nesadla, nezískala ani len dôveru a už rozdáva štátny majetok ! Ale čo možno čakať od šorošovských mimovládkových zločincov? https://www.cas.sk/clanok/2807293/ustretovy-krok-voci-susedom-slovensko-daruje-ukrajine-vojensky-material-jeho-hodnota-je-v-milionoch/ !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *