sobota , 4 februára 2023

Francúzi patria medzi najväčšich odmietačov vakcíny na COVID-19, odpor rastie s vekom

V štúdii vykonanej v decembri 2020 sa 29% žien vyjadrilo, že by sa dalo očkovať a 53% mužov. Toto analytici vysvetľujú tým, že ženy majú nižšiu dôveru vo vakcináciu a taktiež ako dôvod udávajú, že u žien má COVID-19 slabší priebeh.

Propaganda je pohoršená z faktu, že len 19% zamestnancov v opatrovateľských domovoch má záujem o očkovanie. Na sociálnych sieťach sa šíri, že ľudia nechcú byť pokusnými prasiatkami vakcíny postavenej na novej technológii. Taktiež sa obávajú krátkeho času, za aký bola vakcína vyvinutá a taktiež dlhodobých následkov.

odmietanie očkovania podľa veku - čim vyšší stlpec, tým väčši odpor

 

Množstvo škandálov v zdravotníctve prispelo k nedôvere Francúzov. Jedným z najväčšich za posledné roky bol škandál lieku Mediator na chudnutie /cez potlačenie chuti/ od firmy Servier, kedy zomrelo približne 2000 ľudí. Týmto škandálom sa výrazne narušila dôvera Francúzov v autority a farmaceutické spoločnosti.

https://www.bbc.com/news/world-europe-49795237

Francúzsky prezident Macron sa opakovane vyjadril, že vakcinácia na COVID-19 nebude povinná. S odporom voči vakcinácii sa spája aj množstvo očkovani u deti. To je aktuálne 11.

https://www.euronews.com/2021/01/18/why-do-so-few-people-in-france-want-to-take-the-covid-19-vaccine

 

 

   Send article as PDF   

Check Also

POTENCIÁLNE RIZIKÁ OPAKOVANÝCH DÁVOK VAKCÍN

POTENCIÁLNE RIZIKÁ OPAKOVANÝCH DÁVOK VAKCÍN, NA KTORÉ VÁS NAŠI COVIDOVÍ PSEUDOEXPERTI NEUPOZORNIA Autor: Michal Piják …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.