štvrtok , 20 júna 2024

Danko bojuje za Židov: Slovensko je historickým dlžníkom Izraela

Pripomína, že absencia pojmov, akými sú antisemitizmus a holokaust, spôsobovali prokuratúre a orgánom činným v trestnom konaní problémy pri riešení závažnej trestnej činnosti. “Žijeme v ťažkej dobe, kedy sa popierajú základné ľudské práva. Máme aj v politike ľudí, ktorí popierajú holokaust,” zdôraznil Danko, podľa ktorého je povinnosťou poslancov vyriešiť problém s definíciou holokaustu a definíciou antisemitizmu.

“Je to aj môj osobný záväzok, ktorý som dal svojmu kolegovi a priateľovi, predsedovi Knesetu štátu Izrael J.J. Edelsteinovi,” doplnil. Danko verí, že jeho návrh nájde širokú podporu nielen koaličných poslancov. “Slovensko je historickým dlžníkom Izraela. Slovensko musí byť príkladom v legislatívnych postupoch pri prijímaní danej normy,” uviedol šéf parlamentu.

NR SR zároveň vyslovila súhlas s pracovnou definíciou antisemitizmu vypracovanou IHRA, a to v takomto znení: “Antisemitizmus je také vnímanie Židov, ktoré sa môže prejaviť ako nenávisť k Židom. Rétorické a fyzické prejavy antisemitizmu sú namierené proti židovským alebo nežidovským jednotlivcom a/alebo ich majetku, proti inštitúciám židovskej komunity a náboženským ustanovizniam.” Podľa uznesenia terčom takýchto prejavov môže byť tiež štát Izrael, chápaný ako židovské spoločenstvo. Avšak kritiku Izraela podobnú tej, aká býva vznesená proti akejkoľvek inej krajine, nemožno považovať za antisemitskú. “Antisemitizmus často obviňuje Židov z konšpirácie poškodzujúcej ľudstvo a často sa používa na obviňovanie Židov z ‘toho, prečo veci nefungujú’,” píše sa v texte.

Vajanský je hlavným ideológom SNS.

Mazurek o Dankovi:
https://www.facebook.com/watch/?v=2273636176236397

Odkaz na samotný návrh zákona a hlasovanie:
https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/DocumentPreview.aspx?DocID=457383

Martina Šimkovičová (TV Slovan) sa alibisticky zdržala.

Zákon podporili všetci poslanci SMER-SD, OĽANO, SAS, SNS..proti boli Kotlebovci.
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/vyhladavanie_vysledok&ZakZborID=13&CisObdobia=7&Text=&CPT=1125&CisSchodze=&DatumOd=&DatumDo=&FullText=False
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=40995

zdroje:
https://zemavek.sk/slovensko-je-historickym-dlznikom-izraela-danko-predlozil-definiciu-antisemitizmu/
https://hnonline.sk/slovensko/1811094-slovensko-je-historickym-dlznikom-izraela-tvrdi-danko-ktory-predlozil-definiciu-antisemitizmu
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=udalosti/udalost&MasterID=54835

   Send article as PDF   

Check Also

Celá vláda spolu s opozíciou schváli zákon na podporu Ukrajincov – ubytovanie, zdravotníctvo a iné výhody

A zdravotnú starostlivosť musíte poskytnúť, aj keď na to nemáte kapacitu. To sa zbláznili? Slovák …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *