Fico: Nikdy nepôjdeme proti jednote EÚ a NATO

Slovensko nikdy nepôjde proti jednote Európskej únie a NATO, povedal premiér Robert Fico na Hodnotiacej konferencii zahraničnej a európskej politiky SR za rok 2014.

Za nemenej podstatnú považuje predseda vlády aj solidaritu medzi štátmi EÚ. „Členstvo v Európskej únii bolo pre Slovensko mimoriadne prospešné,“ konštatoval Fico s tým, že o tom, čo je únia, by sa malo viac hovoriť napríklad s mladými ľuďmi.

Slovensko sa v roku 2014 v medziná­rodnom dianí nestratilo a jeho hlas je podľa premiéra rešpektovaný. Napätá situácia na východe Ukrajiny Slovensko podľa Fica trápi. „Na Kryme sme boli svedkami porušenia medzinárodného práva,“ konštatoval. 

Po voľbách do Európskeho parlamentu bolo podľa Fica prioritou SR vytvorenie silnej Európskej komisie, čo sa aj podarilo. Premiér vyslovil potešenie, že post podpredsedu EK za oblasť energetickej únie zastáva Maroš Šefčovič. „Budovanie energetickej únie má našu plnú podporu,“ konštatoval Fico.

Práve Šefčovič a SMER-SD sú zodpovední za zavádzanie zákazu spaľovacich motorov, zatvaranie baní, presadzovanie neúčinnej fotovoltaiky, zdražovanie elektrickej energie. Už v roku 2015 na tom začali intenzívne pracovať.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/351925-fico-nikdy-nepojdeme-proti-jednote-eu-a-nato/

   Send article as PDF   

Check Also

MUDr. Piják: Fico by mal pri takom poškodení dve barly a nie jednu

Ako majú ľudia veriť takýmto „informáciám“, citujem. Vicepremiér Robert Kaliňák pripomenul, že u Fica ide …

One comment

  1. adamkratochvil

    čo bolo bolo, ja som si tiez myslel vselico ine v 89 roku a uz viac rokov vidim, ze to boli samé kraviny a zmenil som zasadne svoj nazor…a toto pisem ako nevolic Smeru…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *