utorok , 16 apríla 2024

Činski odborníci žiadajú pozastaviť očkovanie vakcínou na COVID od Pfizeru po prípade 23 úmrti v Nórsku

Činski experti vyzvali Nórsko a iné štáty na pozastavenie očkovania mRNA vakcínou na COVID od Pfizeru, z dôvodu neistej bezpečnosti vakcíny po tom, ako v Nórsku zomrelo po očkovani 23 ľudi.

Táto mRNA vakcína bola vyvinúta narýchlo a nebola nikdy otestovaná na veľkej vzorke ako prevencia pred infekčným ochorenim a jej bezpečnosť nebola potvrdená na potrebnej vzorke populácie, vyjadril sa Činský imunológ.

Expert sa taktiež vyjadril, že na príklade Nórska sa potvrdilo, že účinnosť vakcíny nie je taká ako sa chváli výrobca. 

Činsky experti sa taktiež vyjadrili, že je potrebné pozorne skúmať prípady a zistiť, či smrť bola spôsobená priamo vakcínou, alebo je príčinou iné ochorenie, ktorým jedinec trpel.

Yang Zhanqiu , virológ z Wuhanskej univerzity, sa vyjadril pre globaltimes.cn, že ak sa potvrdí, že úmrtia boli spôsobené vakcínou, tak sa potvrdí, že účinnosť vakcíny od Pfizeru nie je taká ako sa predpokladalo, pretože hlavným cieľom mRNA vakcíny bolo liečiť pacientov.

Virológ sa vyjadril, že počas očkovania mRNA vakcínou sa môžu vytvoriť toxické substancie a tým nemôže byť zabezpečená bezpečnosť očkovania mRNA vakcínou.

Naopak poukazal na bezpečnosť inaktivovanej vakcíny, ktorú má Čína, podľa virológa ide o vyladenejšiu technológiu očkovania.

Imunológ z Pekinga, ktorý si neželal byť menovaný, sa vyjadril, že očkovanie vakcínou od Pfizeru by malo byť pozastavené na celom svete, pretože táto technológia nepotvrdila bezpečnosť vakcíny pri globalnejšom použiti na prevenciu infekčného ochorenia.

zdroj: https://www.globaltimes.cn/page/202101/1212915.shtml

fb: mudr. radoslav čičala

   Send article as PDF   

Check Also

Pacient krátko po očkovaní COVID pozitívny, o pár dni na pľúcnej ventilácii a v prepúšťacej správe ani zmienka o tom, že bol očkovaný

Očkovaní pacienti aktuálne končia v nemocniciach s COVIDom a súčasne inými bakteriálnymi a hubovitými infekciami, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *