štvrtok , 20 júna 2024

Americkí neonacisti prehrali „ blokačnú vojnu“ s Kubou…

Valné zhromaždenie OSN koncom októbra odsúdilo americké embargo na Kubu. Rezolúcia odsúdila embargo na Kubu pomerom 185:2. Za nezáväznú rezolúciu odsudzujúcu embargo 3. novembra hlasovalo 185 krajín, pričom USA a jeho verný pes Izrael hlasovali proti. Brazília a Ukrajina sa zdržali hlasovania.

Bolo to už 30 – ty krát po sebe, čo OSN hlasovala za odsúdenie politiky USA, ktorá platí už desaťročia. (1960).

„Spojené štáty sú proti tejto rezolúcii, ale stojíme pri kubánskom ľude a budeme naďalej hľadať spôsoby, ako mu poskytnúť zmysluplnú podporu,“ povedal na VZ OSN americký zástupca John Kelley“.

Kelley je obyčajný luhár. Jeho slová sa dajú do zrozumiteľnej reči preložiť takto: Spojené štáty budú blokovať Kubu dovtedy, kým nezvrhnú súčasnú vládu a Kuba sa nestane lokajom USA!!!

Mexický prezident Andres Manuel Lopez Obrador zhrnul do jedného slova, čo sa za posledných 30 rokov udialo v OSN v súvislosti s blokádou Spojených štátov proti Kube: „Hanba“!

Kubánske vedenie klasifikuje blokádu ako vojnový akt v čase mieru a ako najväčšiu prekážku rozvoja krajiny. Je skutočne hanbou OSN, že 60 rokov trvania blokády Kuby a 30 rokov neschopnosti OSN riešiť blokádu Kuby hlasovaním len kvôli tomu, že USA majú právo veta. Niečo je v systéme OSN skostnatené a zlé ak nevie odstrániť nespravodlivú blokádu, keď si celý svet želá jej zrušenie.

Akt blokády Kuby je pritom aktom medzinárodného terorizmu USA, ktorý OSN zlegalizovalo svojimi pravidlami. Blokáda je porušením mnohých článkov Charty OSN, medzinárodného práva a nedoziernych škôd spôsobených kubánskemu ľudu americkou zločineckou administratívou.

Minister zahraničných vecí Kuby, Bruno Rodríguez Parrillo pri tejto príležitosti na pôde OSN okrem iného povedal:

„Ide o úmyselný akt hospodárskej vojny s cieľom zabrániť prílevu finančných príjmov  do krajiny, zničiť schopnosť vlády uspokojovať potreby obyvateľstva, spôsobiť kolaps ekonomiky a vytvoriť situáciu bezvlády. Ako v roku 1960 povedal námestník ministra zahraničných vecí Mallory, USA sa snažia  „vyvolať sklamanie a bezmocnosť, znížiť mzdy, spôsobiť hlad, zúfalstvo a zvrhnutie vlády“. (pozn. autora.: Lester D. Mallory bol hlavný iniciátor zavedenia hospodárskej blokády Kuby v r. 1960.)

Len za prvých 14 mesiacov vlády prezidenta Josepha Bidena dosiahli škody spôsobené blokádou 6 miliárd 364 miliónov dolárov.

Počas blokády Kuby USA uskutočnili mnoho teroristických aj vojenských útokov na Kubu vrátane viac ako 100 pokusov o vraždu Fidela Castra. Stále prevádzkujú na Kube zločineckú základňu USA Guantanámo, v ktorej nezákonne väznia a mučia odporcov z celého sveta v rozpore s medzinárodným právom.

Zo strany USA ide o dlhodobý brutálny útok na milióny ľudských bytostí vrátane detí, žien a starých ľudí, ktorí trpia najviac. Ide o plnohodnotný zločin proti ľudskosti vzhľadom na svoje ciele a dôsledky, ktoré nemožno ospravedlniť. A vrcholoví predstavitelia OSN nie sú schopní nájsť riešenie a na  celý tento proces sa len bezmocne apaticky prizerajú. Prečo? Je vysoké podozrenie, že vrcholových predstaviteľov OSN riadia USA!!! OSN tak stráca svoju legitimitu, čo môže viesť k medzinárodnému chaosu a ďalším sebazničujúcim vojnám vplyvom politiky USA.

Na záver malá poznámka:

Korporátne provládne médiá na Slovensku mlčia a nie sú schopné sa k blokáde Kuby objektívne vyjadriť. Jednostrannou neobjektívnou  propagáciou činnosti tejto vlády tieto médiá zneužívajú svoje poslanie a manipulujú s občanmi. Je to preto, lebo zapredanecká vláda SR si neželá pravdivo informovať občanov o amerických zločinoch a zabarikádovala kritické vyjadrenia na adresu tejto vlády.

Viac na:

https://www.plenglish.com/news/2022/11/06/the-un-and-the-us-blockade-against-cuba-thirty-years-of-shame/

https://cubaminrex.cu/es/discurso-del-ministro-de-relaciones-exteriores-bruno-rodriguez-parrilla-en-la-presentacion-del

https://www.aktuality.sk/clanok/lp334h6/kontroverzne-guantanamo-funguje-uz-20-rokov-preco-ho-americki-prezidenti-nevedia-zavriet/

Z mesta SNP Ivan Štubňa

   Send article as PDF   

Check Also

Blaha sa zdržal pri hlasovaní proti americkej obrannej zmluve

Keď chceli poslanci, aby sa zverejnil obsah americkej obrannej zmluvy na Slovensku (práva vojakov USA …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *