Vedec Pavol Čekan, jeho prepojenia na štátne dotácie, Štefunkovu firmu z PS

Vo firme s Pavlom Čekanom figuruje aj Peter Kilian, Bratislava. Ten figuruje vo firme Bioscience Slovakia. Tej sa darilo počas vlády Ivety Radičovej poberať milionové dotácie od štátu. Matovič bol vtedy v strane SaS.

peter kilianzdroj: http://science.dennikn.sk/kto-je-kto-v-slovenskej-vede/osobnosti/veda-a-vyskum/5864-peter-kilian

 

 

https://crz.gov.sk/2171273-sk/centralny-register-zmluv/?order=22&art_zs2=bioscience&art_predmet=&art_ico=&art_suma_spolu_od=&art_suma_spolu_do=&art_datum_zverejnene_od=&art_datum_zverejnene_do=&art_rezort=0&art_zs1=&nazov=&art_ico1=&search=

bioscience

 

Spojovacou osobou je Michaela Jacová, tá figuruje vo viacerých zaujímavých firmách, aj s Ivanom Štefunkom (Progresívne Slovensko).

http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Jacov%E1&MENO=Michaela&SID=0&T=f0&R=1

V samotnej firme MultiplexDX figuroval aj Ivan Štefunko, ten je známy predraženými tendrami počas vlády SMERákov, spojenie aj s firmami Jána Počiatka:

https://www.topky.sk/cl/100535/1769591/Pochybny-tender-nastrbil-sefovi-Progresivneho-Slovenska-obraz-cestneho–Koniec-biznisu

Čo z toho vyplýva? Vedu na Slovensku sa oplatí robiť, ak ste progresívny, liberálny a máte to správne politické zmýšľanie.

   Send article as PDF   

Check Also

Ficova vláda podporila Čekanovu firmu v tichosti obrovskou sumou 2,5 milióna EUR, za čo?

Čekan v konflikte záujmov pôsobil v krízovom štábe, prijímal opatrenia, kde patrilo aj testovanie pofidernými …

One comment

  1. Ano, ved Pociatkove (smmeracke) prachy vyrobili PS.
    Cize aj Smmer ma svoj podiel zodpovednosti za tuto vladu tym ze stvoril PS a chcel koaliciu s SDKU v 2012tom, vsetko bolo odhodnute.
    Preto Smmer vyzval volicov na testovanie.
    Oni vsetci vratane ukecanej Kalisakovej vedia co sa deje a diat bude.

    Na 99% tusim az viem, ze tu stale vladne top chobotnica SDKU, Miklos je casto v SME (Penta) a ostatnych USembassy mediach. Dzurinda sa bezne hybe po Ba a ja sa nestacim cudovat…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *