Vďaka protestu lekárov sa už nebude dať zistiť kolľko platia farma firmy lekárom

Práve vďaka zákonu, na základe ktorého lekári museli platiť dane z kongresov a iných peňazí od farma firiem, sme zistili prepojenia mnohých ako Jarčuška, Krčméry, Jeseňák na farmaceutické spoločnosti. Bol verejne prístupný dokument s týmito sumami, po novom už nebude. A udialo sa to počas štrajku lekárov, to bola jedna z ich podmienok.

https://www.inenoviny.sk/media-vyberaju-na-propagaciu-vakcin-ludi-financovanych-v-minulosti-farma-firmami/
https://www.inenoviny.sk/jarcusku-pavla-a-jeho-brata-petra-financuje-vyrobca-predrazeneho-a-mizerne-ucinneho-remdesiviru-na-covid/

Na toto upozornil vo svojom statuse MUDr. Piják:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=670062338454522&set=a.335249396558590

VYSOLAJSKÝ VYBOJOVAL PRE LEKÁROV, ŽE KONGRESOVÁ TURISTIKA BUDE EŠTE VIAC ATRAKTÍVNEJŠIA

Memorandum o spolupráci s predsedom Lekárskeho odborového združenia Petrom Visolajským 30. novembra 2022 podpísal premiér Eduard Heger, ako aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Memorandum je výsledkom niekoľkomesačných rokovaní na úrovni predstaviteľov vlády so zástupcami LOZ. Tento dokument obsahuje 8 bodov vrátane posledného, ktorý sa týka zvyšovania platov lekárov v ústavných zdravotníckych zariadeniach.

V memorande sa tiež uvádza, že sa zruší tiež zdaňovanie nepeňažného plnenia pri vzdelávaní zdravotníkov. So vzdelávaním a celkovou reformou vzdelávania lekárov súvisí aj ďalší bod, a to finančné zabezpečenie lekárskych fakúlt v takej výške, ktorá im umožní produkovať viac kvalitných slovenských lekárov.

Celé znenie tu:
https://www.health.gov.sk/Clanok?memorandum-lekari-vlada…

Stručne povedané, doteraz musel zdravotnícky pracovník za náklady spojené s kongresovou turistikou, ktoré mu “zdarma” poskytla farmaceutická firma zaplatiť daň a podľa nových pravidiel už nebude musieť platiť vôbec nič. Za socializmu a ešte aj niekoľko rokov po prevrate, všetky náklady spojené so vzdelávaním hradil zamestnávateľ.

Aby nedošlo k nedorozumeniu zdôrazňujem, že moja kritika sa týka len tzv. kongresovej turistiky, na ktorej korupčný charakter som opakovane poukazoval v mojich statusoch, z ktorých dva prikladám.

“KONGRESOVÁ” TURISTIKA FINANCOVANÁ FARMAFIRMAMI POD RÚŠKOM ZVYŠOVANIA ODBORNOSTI : „SPRAVIDLA JE SPOLUPRÁCA ZDRAVOTNÍCKYCH PRACOVNÍKOV A FARMACEUTICKÝCH SPOLOČNOSTÍ ZA ÚČELOM ZVYŠOVANIA ODBORNOSTI LIEČBY A KVALITY VÝSKUMU LEGITÍMNA A UŽITOČNÁ“ ???
Michal Piják, 15. november 2014
https://www.facebook.com/MichalPijakMDPersonalizedPaleoNutrition/photos/zahrani%C4%8Dn%C3%A1-turistika-financovan%C3%A1-farmafirmami-pod-r%C3%BA%C5%A1kom-zvy%C5%A1ovania-odbornosti-s/715110831905776/

KONGRESOVÁ TURISTIKA – MOJE KOMENTÁRE NA STRÁNKE ČO NEMOCNICA DALA
Michal Piják, 1. september 2017 ·
https://www.facebook.com/MichalPijakMDPersonalizedPaleoNutrition/photos/a.335249396558590.79131.334939066589623/1425355670881285/?type=3

   Send article as PDF   

Check Also

MUDr. Piják: Vypínanie komentárov ohľadom Fica vyvoláva ešte viac otázok

Náš komentár: Diskusie cenzurujú a vypínajú hlavne s cieľom zabrániť šíreniu nechcených informácií. Vlastného uvažovania, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *