V Taliansku po rezignácii premiéra sa uvolňujú opatrenia, otvárajú sa bary a reštaurácie v niektorých oblastiach

Minister zdravotníctva začal uvolňovanie opatrení aj proti vôli epidemiológov a hygienikov. Práve epidemiológovia a hygienici sú najviac napojení cez WHO na farmaceutickú lobby.

Dôvodom na uvolňovanie opatrení je obrovský hnev občanov Talianska. A tomu sa musia prispôsobovať aj politici. I keď WHO opakovane upozornilo, že by nemali uvolňovať opatrenia. Je to paradox ako organizácia WHO ešte z čias prasacej chrípky napojená na farma lobby a vykonávajúca podvody a manipulácie sa zrazu stáva do roly superštátu.

V Taliansku rezignoval premiér Giuseppe Conte (nezávislý, ale blízky hnutiu 5 hviezd). Čo sa bude diať v Taliansku, či budú ďalšie voľby sa ukáže v nasledujúcich dňoch.

giuseppe conte
Giuseppe Conte

K situácii sa vyjadril expert verejného zdravotníctva v Taliansku, ktorý radí vláde – Walter Ricciardi. Ten prirovnal situáciu k vojne a ak zoberieme, že vojna trvala do 1945, tak sme na začiatku v roku 1941. (aj z tohto jeho výroku sa dá tušiť, že sa situácia nezlepši skôr ako za 3-4 roky). Riccardi sa vyjadril, že ak nie je vláda s plnou mocou, tak situácia s COVIDom sa bude podľa jeho slov zhoršovať. Po páde vlády májú dosluhujúci predstavitelia len výrazne oklieštené právomoci a mnohé rozhodnutia nemôžu prijímať. 

Niektoré regióny Talianska otvárajú reštaurácie a bary. Mnohé reštaurácie, ale aj malé podniky sú otvorené na protest.

zdroj: https://www.thelocal.it/20210129/were-bucking-the-trend-italy-set-to-ease-covid-rules-despite-experts-warnings

 

   Send article as PDF   

Check Also

Mladý Soros gratuľoval Macronovi k víťažstvu

Soros je potomkom podvodníka a zločinca Sorosa, ktorý utiekol z Maďarska. Pred útekom si zmenil …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *