V Nemecku odpor voči Astrezenece, vláda povolila očkovanie len nad 60 rokov

V Nemecku obmedzili očkovanie vakcínou od Astrazeneca len na vek nad 60 rokov, ale aj vo vyššom veku je odpor voči tejto vakcíne.

Astrazeneca je pohoršená a odvoláva sa na vyjadrenie WHO a EMA, že benefit prevyšuje riziká. Zaujímavé, rovnako na tom je neočkovanie, s tým rozdielom, že po prekonani COVIDu nezomierajú mladí zdraví ľudia, po vakcínach áno. Navyše doteraz nie sú jasné štatistiky, kedže počet úmrtií, kedy zomreli len na COVID je podstatne nižši a mnoho ľudí dostalo bakteriálne infekcie v nemocnici a zomreli hlavne na superinfekcie ako na samotný COVID.

EMA sa vyjadrila, že nevidí žiadny súvis medzi rizikom z očkovania a vekom. Treba však pripomenúť, že EMA je silne napojená na farmaceutickú lobby.

V Nemecku sa však neobávajú, nemocnice majú dostatok lôžok. Napriek tomu, že paradoxne počas prvej vlny boli mnohé zatvorené, pretože nemali pacientov, aby im mohli zarábať a prešli do straty. Nemecko má aj dostatok personálu, tým sa líši od Slovenska a iných krajín.

zdroj: https://www.rtl.de/cms/coronavirus-liveticker-nach-erneuten-einschraenkungen-impfstoffhersteller-astrazeneca-aeussert-sich-4496453.html

 

   Send article as PDF   

Check Also

Lekár podal podnet na úrad pre klamlivú reklamu o vakcínach vo fáze klinického testovania, tí sa vyhovorili

Ohľadom podania podnetu na klamlivé a manipulujúce reklamy propagujúce experimentálne vakcíny vo fáze klinického testovania …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *