piatok , 19 apríla 2024

V Kolumbii protesty z dôvodu zavádzania univerzálneho príjmu, privatizácie a totality

Kolumbia doterajšie svetové kráľovstvo drog a hlavne kokaínu sa zmieta v revolúciach. Tým predchádzala snaha vlády sprivatizovať zdravotníctvo súkromným firmám s výhovorkou ako dôsledok riešenia problémov vzniknutých následkom COVID opatrení. Taktiež mali v záujme zaviesť univerzálny základný príjem(ingreso solidario), to je podľa väčšiny odborníkov základny pilier zavedenia totality a následne zbavenie ľudí hotovosti. Zaujimavé je, že to plánovali už v apríli 2020.

kolumbia

Privatizáciu zdravotníctva, ale aj oblasti, kde sa pestuje kokaín plánoval sprivatizovať s vysvetlením, že peniaze treba na vyplatenie základného prijmu, ktorý bol stanovený na 43 dolárov na mesiac. Skutočné logické, predáme všetko, aby sme vyplatil ľuďom peniaze…a keď sa minú peniaze z predaja, čo potom? z čoho sa bude platiť ľuďom?

Protesty začali 28 apríla 2021 v najväčšich mestách ako Bogota, Cali. Do úlíc vyšli státisice ľudí. Ako reakciu na protesty korupčný protinárodny prezident Ivan Duque sľúbil protestujúcim, že zmení daňovú a iné reformy, bez úspechu, protesty stále pokračujú.

27 apríla, deň pred protestami, boli vydané zákazy na protesty, aby sa nezhoršila situcia s COVIDom (pekne premyslený ten COVID…no nevyuží to, že?). Napriek tejto manipulácii protesty začali a protestujúci ignorovali nejaké COVID nariadenia.

Ako inak, 5.mája niekto vymyslel, že za organizáciou protestov je Venezuela :).

4 a 5 mája začala vláda cenzúrovať internet. Videá a fotky z protestova pomáhal mazať aj Instagram.

 

Protesty pokračujú a nastal zaujimavý zvrat, vodcovia protestujúcich požadujú základný univerzálny príjem. Je otázne, či ide o riadenú opozíciu, alebo hlúposť, ktorá postihla svet. To môžme vidieť aj na percente protestujúcich nosiacich v teplách respitárot alebo rúško.

https://www.bbc.com/news/world-latin-america-57105000

 

 

   Send article as PDF   

Check Also

Režiséri udalostí roku 1989 – fakty a nie bláboly súčasnej moci!!!

Prvotné rozhovory o novom politickom usporiadaní Európy sa začali rozhovormi Reagana s Gorbačovom v roku 1986. Táto fáza bola …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *