Trpel Slovák, ktorého zabili v Belgicku závažnou psychickou poruchou?

V Belgicku došlo pravdepodobne k zabitiu závažne psychicky chorého človeka, ktorý mal byť okamžite z letiska prevezený na psychiatrické oddelenie a nie do samotky… Došlo pravdepodobne nielen k závažnemu zločinu zabitia, ale aj neposkytnutia zdravotnej starostlivosti. Člen polície nie je psychiater, aby určil, či išlo o psychopata, alebo psychotika…

Média v roku 2018 popisovali chaos a abnormálne správanie Slováka Jozefa Chovanca na letisku. Ten podľa článkov sa správal neprimerane a na základe popisu v médiach je vysoko pravdepodobné, že išlo o prejavy závažnej psychickej poruchy z okruhu psychotického spektra. Ide o stav počas, ktorého pacient (z lat. patiens – trpiaci) nie je zodpovedný za svoje konanie, neuvedomuje si, čo robí.

Asi 40-ročný Slovák prekonal letiskovú bariéru a zastavila ho až posádka lietadla. Podľa informácií, ktoré priniesla televízia JOJ, Slovák na otázku posádky, s kým cestuje, odpovedal, že s Ježišom Kristom. Svedkovia tvrdia, že nemal palubný lístok. Po tom, čo muž na žiadosť personálu v lietadle odmietol vystúpiť, sa rozpútala hotová dráma, pri ktorej musela zasahovať polícia. Muži zákona napokon Slováka spacifikovali. (zdroj: https://www.cas.sk/clanok/662054/slovak-bez-letenky-sposobil-chaos-na-letisku-v-bruseli-cestujem-s-jezisom-kristom/)

Toto je úsek z cas.sk z roku 2018 naznačujúci prítomnosť psychotického ochorenia.

Pri podozrení na takéto abnormálne chovanie je nevyhnutné okamžite privolať záchrannú službu s lekárom a pacienta v doprovode polície previesť na najbližšie psychiatrické pracovisko a tam pacienta vyšetriť. Lekár – psychiater ako jediný môže rozhodnúť, či pacient trpí, alebo netrpí závažnou psychickou poruchou a či je schopný pobytu v cele, alebo v samotke, ako bol pán Chovanec. S veľkou pravdepodobnosťou išlo o psychotické ochorenie a pacient nemal byť umiestnený na samotku a mal byť hospitalizovaný na psychiatrickom oddeleni.

V roku 2020 sa dostali do médii videa, kde odhalili brutálnosť bezpečnostných zložiek. Tie nielen, že neprimerane zasiahli, nedoržali základne postupy, navyše sa posmievali s veľkou pravdepodobnosťou zo závažne psychicky chorého človeka hajlovanim a ich neprimeraný zásah a nedodržanie postupu umiestnenia do zdravotnického zariadenia spôsobilo smrť pacienta, ktorý nevedel, čo robí. Ide o závažný trestný čin zabitia a neposkytnutia adekvátnej zdravotnej starostlivosti. Je zvláštne, ako všetky média hlavného prúdu o tomto mlčia a prípad bagatelizujú.

Čo sa týka psychického ochorenia, to sa mohlo prvýkrát v živote prejaiť na letisku. Pacient nemusel byť nikdy predtým liečení a nemusel mať pre okolie zjavné príznaky svedčiace pre psychickú poruchu.

odkazy: https://twunroll.com/article/1296090282304430081

MUDr. Radoslav Čičala

   Send article as PDF   

Check Also

Globalista Pellegrini spolu s Ficom a vládou budú posielať viac zbraní, elektriny na Ukrajinu. Chcú na Slovensku viac vojakov NATO.

Pellegrini v Poľsku: Zvýšime dodávky elektriny na Ukrajinu, sme pripravení hostiť aj viac vojakov NATO. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *