Spojené štáty americké sa samy usvedčili z prípravy vojny na Ukrajine !!!

Chcem sa predovšetkým „poďakovať“ Spojeným štátom americkým, hlavne ministerstvu obrany USA za umožnenie prístupu k informáciám z ich webových stránok, z ktorých je zrejmé, že USA plánovali vojnu na Ukrajine dávno predtým ako vojenský konflikt vznikol. Analyzovaním sebausvedčujúcich informácií na uvedených stránkach Ministerstva obrany USA v odkaze je možné dospieť k správnym záverom aj bez zbytočne širokého študovania svetových internetových stránok.

Ukrajinskí vojaci sa podľa tlačového tajomníka Pentagonu Johna F. Kirbyho od 24. februára zúčastňovali na vopred naplánovanom profesionálnom vojenskom vzdelávacom programe v námornej škole inštruktážneho a technického výcviku v Biloxi v štáte Mississippi, keď sa začala ruská invázia na Ukrajinu.  Samozrejme, že nie prvýkrát.

Táto škola patrí pod Veliteľstvo špeciálnych operácií USA na podporu zahraničnej bezpečnostnej pomoci a priorít geografickej bezpečnostnej spolupráce veliteľov bojových jednotiek.

Ukrajinské sily absolvovali výcvik v operáciách hliadkovacích plavidiel, komunikácii a údržbe, uviedol Kirby. Uvedené školiace strediská sa priamo zaoberajú výcvikom s priamym nasadením vojakov do boja. Výcvik Ukrajincov na priame bojové nasadenie v USA už prebieha niekoľko rokov.

Po ukončení kurzu začiatkom marca ministerstvo obrany poskytlo skupine dodatočný taktický výcvik o systémoch, ktoré Spojené štáty poskytli Ukrajine, vrátane bezpilotného lietadla Switchblade. Ďalší výcvik prebiehal tiež na základni námorníctva v Little Creek vo Virgínii.

Minister obrany Austin prisľúbil pokračovať v americkej podpore Ukrajiny aj koordináciou dodatočnej bezpečnostnej pomoci.  Jednoducho povedané Ukrajinci ich budú informovať čo sa deje na fronte a USA prikážu čo majú Ukrajinci robiť.

Lloyd Austin

Poznámka:

Terajší minister Austin sa zúčastnil vojny a okupácie Iraku, bol druhým najvyšším veliteľom všetkých vojenských zložiek v Iraku, riadil okolo 152 000 vojakov v krajine kde bolo okolo 100 000 mŕtvych civilistov, zúčastnil sa vojny v Afganistane. Pri svojom odchode z Iraku USA donútili Iračanov objednať si americké zbrane za miliardy USD. Stručný výpočet jeho aktivít, na základe ktorých ho kľudne možno označiť za vojnového zločinca.

V debate zástupcu Ministerstva obrany (MO) USA s novinármi odznela táto otázka:

„Generál Milley hovoril nadšene o schopnosti Ukrajincov používať pozemné míny. Kde ich získali? Pretože Spojené štáty sú len jednou z 12 krajín, ktoré ich vyrábajú. Odkiaľ ich majú? Dodali Ukrajincom Spojené štáty nášľapné míny?“

Zástupca MO uviedol, že nevie o dodávkach mín a že bude musieť preveriť túto otázku. Odpoveď je vyhýbavá pretože sa zrejme generál Milley preriekol. Určite by Ukrajincov nevychvaľoval, keby nášľapné míne neboli americké!!! Takže je viac menej isté, že ich USA Ukrajincom dodali. A navyše keď priznali, že vedia o tom, že Ukrajinci majú nášľapné míny vo svojom arzenáli. A Ukrajinci ich už aj použili – v Mariupolskej pôrodnici…

Ďalšia otázka bola, či by sa Ukrajinci snažili oslobodiť viac územia, keby mali k dispozícii viac zbraní…

 Zástupca MO  povedal, že by asi prešli do útoku na juhu a na severe a že veľmi tvrdo bojujú na východe už osem rokov. Čiže predstaviteľ MO USA priznal, že USA sledovali vývoj vojenských konfliktov v oblasti Luhanska a Donecka. USA však nezasahovali, lebo vývoj sa do vojny uberal podľa predstáv USA.

Americké európske velenie premiestni na Slovensko jeden raketový systém Patriot s posádkou amerických vojakov, povedal Austin a uviedol, že doba ich nasadenia zatiaľ nie je pevne stanovená, keďže rezort obrany naďalej konzultuje s vládou SR trvalejšie riešenia protivzdušnej obrany.

Takže ide o jasné trvalé nasadenie amerických Patriotov na trvalú vojenskú základňu v Slovenskej republike!!! Jednoducho Naď si z ministerstva obrany SR urobil svoju vlastnú s.r.o. na úkor záujmov SR a jeho občanov.

Generál Milley povedal že budúcnosť americkej prítomnosti na východnom krídle NATO sa môže točiť okolo rotačných síl na stálych základniach.  Spojené štáty už využívajú rotačné jednotky v pobaltských republikách a Poľsku. A ďalšie sa rozmiestnili v  Rumunsku, Maďarsku a na Slovensku.

Novinári sa pýtali Milleyho na možnosť, či by americké jednotky mali trvalé sídlo v štátoch frontovej línie s Ruskom. “Moja rada bola vytvoriť trvalé základne, na spôsob rotácie vojenských síl cez tieto trvalé základne.    Milley doslova povedal: mnohí naši európski spojenci… sú veľmi, veľmi ochotní zriadiť trvalé základne.”  

V skutočnosti ide o americkú okupáciu východných krajín Európy a ich vojenské a ekonomické podriadenie. Z tohto pohľadu súčasná vláda SR zapredala. SR tak definitívne stratí suverenitu, samostatnosť pri rozhodovacích procesoch, s ohrozením existencie SR ako štátu. Rozhovory o týchto plánoch medzi USA a lokajskými predstaviteľmi východoeurópskych štátov už prebiehajú. Američania už mali svoje stále vojenské základne naplánované v Slovenskej republike od roku 2019!!!

Okamžite sa natíska otázka. Dohodol už minister Naď poza chrbát občanov a vlády SR tento formát vybudovania amerických vojenských základní v SR? Ak áno, nebojí sa tento pobočník Austina, že bude stíhaný za vlastizradu?

Milley poznamenal, že: “Ukrajinu trénujú Spojené štáty od roku 2014, a osobne mi poskytli spätnú väzbu, v ktorej povedali, že tento výcvik bol efektívny, pokiaľ ide o koncepciu velenia misie, distribuovaného vedenia na nižšej úrovni a rozvoja poddôstojníckeho zboru.”

Ak si uvedomíme, že USA pre rozpočtový rok 2023 plánujú investovať nehoráznych 773 mld. USD a ak sa pozrieme na mapu sveta, posiatu americkými a NATO základňami, uvedomíme si, že sú to USA, ktoré sú hlavné bezpečnostné riziko pre celý svet. Ich šialený hegemonistický plán ovládania celého sveta je nereálny, dopredu odsúdený na neúspech. Prelejú ešte veľa krvi nevinných po celom svete, ak tohto svetového agresora č. 1. Svet nazastaví….

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Viac na:

https://www.defense.gov/News/News-Stories/Article/Article/2995038/austin-thanks-ukrainian-force-trained-in-us-returning-to-ukraine/

https://www.defense.gov/News/News-Stories/Article/Article/2990320/milley-proposes-rotational-forces-in-permanent-bases-across-eastern-europe/

   Send article as PDF   

Check Also

Politika je len divadlo, ktorú financujú obyčajní ľudia a aj hynú vo vojnách

Politika je divadlo a politici sú herci, ktorým sa skladáme na platy. Klamú a manipulujú …

5 komentárov

 1. Tak tento článok obsahuje fakticky asi tak 2,3 vety zvyšok sú popletené úvahy autora, ktorý zo slova možno urobí určite. A keď sa pozrieme na živ. úroveň v civilizovanom svete a v Rusku, tak asi odpoveď je jasná. A keď akože Putina vyprovokovalo USA k vojne, akotože tento dokonalý vodca obranca sveta, stelesnenie Boha na zemi sa nechal vyprovovokovať takýmito menej ľuďmi? 🙂 Noooo škoda ďalej písať. Slava Ukrajine.

  • No ono zatím v Rusku nežije milióny lidí na potravinových lístcích jako v civilizovaném světě zvaném amerika, tak že ty sláva ukradině račej něpíš.

   • V Rusku o tom nie su statistiky verejne pristupne a azbuka ich dost chrani. Treba ale povedat, ze Ukrajina je vojna medzi siionistami a chaazarmi (obaja ti chcu “dobre”) a cele to platis ty.

    Lazar (sef Ruskeho ziidokongresu) uz krici, ze on nesuhlasil s utokom Ruska na Ukr. – ked sef Ziidakov krici toto do sveta, to je fakt zle.

    Mnohi si ani nevsimli – a anse debilne jeedia tomu nerozumeju – ze Rusko odstupilo od Dohovoru o LP. Cize stornovali ESLP, a ruske rozhodnutia budu nad ESLP.
    Je dost mozne ze Rusko chce vratit trest smrti. Najviac pripadov na ESLP bolo z Ruska.

    Co sa tyka USA, ten pad si sposobili oni, posledne udaje hovoria o 40 000 000 na listkoch. A tak to vyzera ze my ich nasledujeme. Okrem toho Phentanylu nastastie.

  • Ty si ale pekný kokot!

  • Pavel Michalec

   Ty ani nevieš kde Rusko je a nie aká je tam životná úroveň!Nech žije Slovensko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *