SMERáci namiesto podpore slovenskej firmy dali milióny pochybnej firme z daňových rajov

Aktuálne nekriticky riadená alternatíva obhajuje a propaguje zlodejov a podvodníkov zo SMER-SD.

Keď národ nemá pamäť, musíme pripomínať.

Posledný februárový deň vláda oznámila, že chce priklepnúť takmer 19-miliónovú injekciu firme Midia Agro. Tá chce spracovávať slovenské mlieko a vyvážať ho do zahraničia.

Potravinári však upozorňujú na to, že na Slovensku máme viac než dosť závodov na spracovanie mlieka. A ani zďaleka nie sú využité na sto percent.

„Pre ekonomiku Slovenska by bolo efektívnejšie a férovejšie finančne podporiť tieto existujúce prevádzky s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti spracovania mlieka, ako poskytnutím selektívnej štátnej pomoci vytvárať v mliekárenskom sektore neférovú konkurenciu.

Firma aktuálne už neexistujú, možno slúžila len na prepratie peňazí:
https://finstat.sk/48228630

Vo firme je osoba Turner a tá figuruje vo viacerých firmách, ktoré dostávajú dotácie aj za súčasnej vlády.
https://crz.gov.sk/2171273-sk/centralny-register-zmluv/?art_zs2=midia&page=0
https://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Turner&MENO=Norman

Čudný investor

Potravinárska komora dáva do pozornosti zvláštne okolnosti, za ktorých investícia na Slovensko prichádza.

„Pre PKS je zarážajúce, že pri rozhodovaní o finančnej podpore dostala prednosť pred domácimi výrobcami s tradíciou spoločnosť, ktorá nemá uvedené v predmete podnikania spracovanie mlieka a výrobu mliečnych výrobkov.

Spoločnosť, ktorú pred niekoľkými mesiacmi založila ako jediný spoločník neznáma cyperská spoločnosť a ktorá s výrobou a predajom sušeného mlieka nemá žiadne skúsenosti,” píše sa v stanovisku komory.

„Potravinárska komora Slovenska (PKS) vyjadruje znepokojenie nad rozhodnutím vlády SR o pridelení investičného stimulu vo výške 19 miliónov eur firme Midia Agro s nejasným pozadím a žiada o zrušenie tohto rozhodnutia,” dodala PKS v stanovisku.

https://www.aktuality.sk/clanok/318070/slovenske-mliekarne-nejdu-ani-na-polovicu-aj-tak-pribudne-dalsia-s-podporou-statu/

zdroj:

   Send article as PDF   

Check Also

Globalista Pellegrini spolu s Ficom a vládou budú posielať viac zbraní, elektriny na Ukrajinu. Chcú na Slovensku viac vojakov NATO.

Pellegrini v Poľsku: Zvýšime dodávky elektriny na Ukrajinu, sme pripravení hostiť aj viac vojakov NATO. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *