sobota , 13 apríla 2024

Róbert Fico

Robert Fico , medvedia pomoc občanom SR

V roku 2021 počas vyhlásenej pandémie C 19 sa podarilo zmobilizovať niekoľko od seba nezávislých aktivistov a právnikov a započať právny boj prostredníctvom neodkladných opatrení v prípade bránenia vstupu dieťaťa do školy . Všetko by bolo v poriadku, keby sa rovnakým spôsobom nezmobilizoval aj Robert Fico ktorý inicioval niekoľko podaní na Ústavný súd Slovenskej republiky, až dovtedy nemali prvostupňové súdy o čo oprieť svoju argumentáciu a legalizovať kovid fašizmus .

Práve tento chýbajúci článok v legislatíve SR a teda legalizáciu hybridného práva ktoré však slovenská ústava nepozná poskytol ústavný súd vďaka Róbertovi Ficovi .

Každý právne uvedomelý človek vedel, že tento senát ústavného súdu nemôže rozhodnúť inak ako v prospech kovid fašizmu , a ignorovať tak predošlé rozhodnutia ústavného súdu .

V právne uvedomelejšom zložení ako je dnes.

Napríklad :

Ústavný súd uviedol :

Z dôvodu nedostatku kompetencie článku 125 ústavy SR a z dôvodu že úrad verejného zdravotníctva nie je ústredný štátny orgán , bude vec posudzovať akoby uvz ústredný štátny orgán bol , a svoje konanie oprel o predchádzajúci rozsudok ústavného súdu z roku 2014 , no je zreteľný zásadný rozdiel a tzv. Prispôsobenie si práva ústavným súdom . Pretože ústavný súd síce môže podľa članku  125 ods. 1 písm. b) “ústavy ústavný súd rozhoduje o súlade všeobecne záväznýchp rávnych predpisov ministerstiev a ostatných ústredných orgánov štátnej správy a dôsledkov výslovného znenia”

 

Avšak vyslovene sa musí jednať o všeobecné záväzné …teda uverejnené v zbierke , a len tie predpisy ktoré sú v súlade s paragrafom 1ods 1 zákona 400/2015 inak sa môže jednať o porušenie článku 2 odseku 2 ústavy SR .pretože štátne orgány môžu konať LEN. Na základe splnomocnenia zákonom a len v jeho medziach , tu je podľa môjho názoru rozdiel v týchto dvoch prípadoch rozhodnutia ústavného súdu pretože legalizoval nový svojvoľný spôsob ukladania povinnosti s netypickou záväznostou uzneseniami PL US 10/2021 a 11/2021

 

Teda ústavný súd ignoroval paragraf 21 zákona o organizácii štátnej správy , opierajúce sa o predošlé uznesenie ústavného súdu PL US 17/2014 čo má za následok nesprávny výklad toho úkonu na úradoch regionálnych uvz kde bežné pri ukladaní sankcie argumentujú že ústavný súd ustanovil uvz za ústredný štátny orgán .

Nie ! Ústavný súd nie je zákonodarca ani ústavodarca jeho kompetencie sú presne ohraničené ústavou a uvz nie je ústredný štátny orgán . A teda nemohol riadiť krajinu v čase krízovej situácie 387/2002 Z .z.

 

Ďalej ústavný súd uviedol že akty ktoré zverejňuje uvz vo vestníku vlády SR sú …a teraz sa podržte : netypicky všeobecné záväzné predpisy .

 

Tak také teda naša legislatíva nepozná .

V zmysle paragrafu 1 odsek 1 zákona 400/2015 Z.z. akt UVZ nepatrí medzi všeobecné záväzné a teda nemožno v súvislosti s ním uplatniť zásadu ignorantia iuris non excusat .

 

Zdôvodnenie ústavného súdu je ústavne nekomfortné kedy si ústavný súd domýšľa významy článkov napríklad čl.123 ktorý v znení nie je kompetenčný článok iba normatívny.

 

Ústavný súd absolútne opomenul ústavný zákon o riadení štátu v krízových situáciách 387/2002 Z.z. a ustanovenie ktoré kompetencie správy štátu v ohrození zdravia ll. stupňa odovzdáva vyslovene ústredným orgánom štátnej správy .

 

Pripomeňme si že ústavný sudca Rastislav Kašák napísal na svoj FB profil :” Vladimír Putin je nebezpečný šialenec ” ( v tom duchu ) pričom to bolo dva roky pred vojenskou operáciou na Ukrajine .

 

Ústavný sudca má byť nestranný a politický nezaradený , čo sa o R.Kašákovi povedať jednoznačne nedá , v svojich komentároch neskôr urážal komentujúcich , nazval ich trolmi RF..

Ak si predstavím že obdobnú mentalitu majú aj ďalší sudcovia ussr tak zbohom nezávislé súdnictvo a právny štát …

 

Je podstatné si pamätať že Robert Fico vie veľmi dobre že vládu možno povaliť odvolávaním prezidenta SR alebo neotvorením schôdze nrsr k čomu mal príležitosť ale práve smer SD dodal potrebné hlasy pre vládu SR aby mohli spoločne odhlasovať vstup Fínska do NATO a to priamo v deň protestu ktorý sám organizoval a po tejto zrade v NRSR bez problémov vystúpil na protestnom zhromaždení bez obáv sa dokázal pozrieť národu do tváre .

Nie Smer SD nie je tá voľba ktorá zachráni Slovensko , voľbou tejto strany pristupujete na ich proeurópsku agendu , kde malé Slovensko zanikne , mám dôvodné podozrenie na základe príčinných súvislosti podozrievam smer SD v tom že napomohol vláde SR legalizovať nezákonné opatrenia uvz a sabotoval akúkoľvek snahu občanov ochrániť právne záujmy a práva. Potvrdil to v deň snemu strany smer ktorý sa konal v režime OTP i keď tento režim právne neexistuje , so slovami že nám ukáže ako by smer SD menežoval pandémiu , jediný rozdiel bol v tom že preplácajú testy svojim delegátom na sneme.

   Send article as PDF   

Check Also

Priebeh operácie COVID-19 v rokoch 2020-2022

  Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou pod vedením Renáty Blahovej (bola v Lipšicovej strane …

3 komentáre

  1. Pridajte sa podporte ! Týka sa to všetkých, čo za pravdu horia, očkovaní, ktorí prišli o blízkych alebo sú pre očkovanie chorí a samozrejme aj neočkovaní, ktorí museli znášať prenasledovanie a ponižovanie pre odlišný názor a za pravdu! Musíme to spolu rozbehnúť, lebo WHO plánuje ďalšie covidy a ešte horší teror ! Musí dať tomu stopku už teraz !!! https://zemavek.sk/covidovy-trestny-tribunal-peticia-i/ !

  2. Peter Puškár??🤔Kamoš Martina Daňa ďakujem, manipulácia v priamom prenose, pre vaxnuté bioroboty…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *