Rany na hlave Jozefa Chovanca po úderoch obuškom?

Viacerí čitatelia nás upozornili na časti videa, kde Jozefovi vidieť zadnú časť hlavy s otvorenými ranami a poukazali na jeho zatiahnutie vpravo dolu, mimo záber kamery, v 8:30 minúte 60 minutového videa. Vtedy pravdepodobne jedna zo sadistických policajtiek, na videu si užíva obušok v ruke a hrá sa s nim a vidieť, že jej to robí potešenie, ho udierala po hlave.

Manželka Jozefa Chovanca od úvodu kritizuje pomalé vyšetrovanie a sudkyńu, o ktorej hovorí, že neurobila za 2,5 roka nič. Veci sa pohli, až keď jej po 2,5 roku poskytli záznam z jednej kamery – 60 minút. Napriek tomu, že Jozef bol v cele niekoľko hodín. Vyhovorili sa, že sa im pokazilo zalohovacie zariadenie. Záznamy z ostatných kamier neposkytli, tých sú desiatky na letisku a nahrávali presun Jozefa až z lietadla. Taktiež chýba záznam z priestoru mimo cely, kde sa zdržiavali sadistickí policajti. Manželke odmietli poskytnúť aj zvukový záznam.

Slovenský veľvyslanec v Bruseli – otec Bratislavského primátora Valla – Stanislav Vallo vedel o prípade od prvých dni. Nijako nepomohol manželke Chovanca prípad vyšetriť. Navyše jej nepomohli ani finančne a právnikov si platila zo svojich nákladov. Pýtame sa, kde sú všetky mimovládky, ľudskoprávne organizácie? Kto vám plati za mlčanie? Selektujete ľudí podľa národnej príslušnosti?

   Send article as PDF   

Check Also

V Nemecku je hitom upravená pieseň od Gigi D’agostina – Cudzinci preč, Nemecko Nemcom

Nemecko zažíva burlivé obdobie. Na internete sa objavila upravená verzia piesne od Gigi D’agostina –  …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *