štvrtok , 25 júla 2024

Putin a jeho najbližši sú prevažne Židia

Putin spolu s bývalým premiérom Izraela – Netanyauhom. zdroj: https://www.haaretz.com/jewish/putin-s-jewish-embrace-1.5332487

Medzi najbližšie osoby Vladimíra Putina patrí rabín Berel Lazar.  Berel Lazar je chasidický Chabad Lubavič rabín, je hlavným rabínom Ruska. Ide o tak blízku osobu, že keď sa konali olympijské hry v Rusku a Židia mali sviatok a nemohli nosiť doklady, tak Putin umožnil Lazarovi ako jedinému dať bezpečnostnú výnimku a nemusel podstúpiť dôkladnú kontrolu ako ostatní účastníci.

Rabín Berel Lazar  vpravo s klobúkom.

zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Berel_Lazar

Putina si Židia važia aj preto, že v Rusku do veľkej miery odstránil antisemitizmus. Napriklad v roku 2013 bolo v Rusku len 10 útokov voči Židom. Pre porovnanie vo Francúzsku ich boli desiatky. Práve za vlády Putina bolo prijatých množstvo zákonov, ktoré zničili množstvo nacionalistov a mnohých pozatvárali. Pozitívny vzťah Putina k Židovstvu začína v jeho detstve v Leningrade, keď sa kamarátil so Židovskou rodinou, ktorá žila v jeho susedstve. To opísal Putin vo svojom životopise. Rodinu nemenoval, ale písal, že rodina ho milovala a on vyhľadával ich spoločnosť.

zdroj: https://www.haaretz.com/jewish/putin-s-jewish-embrace-1.5332487

Henry Kissinger – jedna z najvyššie postavených osôb americkej zahraničnej politiky je dlhodobý priateľ Putina. Kissinger je zodpovedný za množstvo krvi prelievania a množstvo tajných nehúmanných operácií USA. Je potomkom nemeckých Židov.

   Send article as PDF   

Check Also

Facebook článok o väzbách SMER-SD na Izrael vymazal po 8 minútach

Cenzúra ide naplno a pravda sa cenzuruje najtvrdšie. Po zverejnení článku, kde sa spracoval SMER-SD …

One comment

  1. Jarošmuel Košer Yisrael

    Kissinger je Ash-ke-Nazi žid, teda židonacista čo tvrdí že bol popol( ash) cez 2.svetovú…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *