štvrtok , 27 januára 2022

Počty COVID hospitalizovaných boli nepravdivé, nemocnice posielali dvakrát to isté…

Tieto čísla prispely k nezmyselnému strašeniu a šíreniu paniky médiami. Média defakto šírili klamstva a dezinformácie o počte nakazených.

Národné centrum nevie spresniť, v ktorom období nemocnice hlásili testy dvakrát, lebo dáta od zdravotníckych zariadení vraj analyzuje priebežne.

Centrum však vie, ako sa chyba stala. Napríklad, keď nejaká nemocnica v pondelok urobila dvetisíc testov, hneď to nahlásila. Na druhý deň urobila tiež dvetisíc testov, ale zdravotníckym štatistikom nahlásila za ten deň už štyritisíc vyšetrení.

Denníku SME sa podarilo zistiť, že jedným zo zdravotníckych zariadení, ktoré omylom vykazovali duplicitné počty antigénových testov, je Univerzitná nemocnica Bratislava. Je to najväčšie zdravotnícke zariadenie na Slovensku. Nemocnica to však popiera.

zdroj: https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/2015081_slovensko-ma-o-stovky-pripadov-covidu-19-menej-niektore-zariadenia-nahlasili-testy-dvakrat

   Send article as PDF   

Check Also

Média klamú, 3. dávku nedostalo 1,2 milióna ľudí, ale len 400 000

Média začali klamať verejnosť tým, že 3 . dávku dostalo 1,2 milióna ľudí. To je …

One comment

  1. Hlavna vec, ze Narodne centrum NCZI ma software za kopec €, ktore sa mohli nasypat do zdravotnictva.
    To znamena ze ide o totalne skreslene fakty.
    Navyse ako som si vsimol, nevedia kto S covidom bol aj na testovani…
    Nerozdeluju umrtia na covid ako hlavnu dg. a covid ako vedlajsiu, ktora „len“ zlomila imunitu a dala priestor na rozvoj hlavnej dg.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.