Páni z električky vyviedli policajti, odmietla si nasadiť rúško

Konflikt s cestujúcou, ktorá si v električke odmietla nasadiť rúško, riešili dnes bratislavskí policajti. Pani však neuposlúchla ani ich výzvy a spor museli nakoniec riešiť fyzicky. Polícia namiesto riešenia zločincov, 39 hodinovej nahrávky gorily, výrobcov drog, skupiny zlodejov zastrašuje občanov SR.

K nečakanej situácii došlo pred treťou popoludní v električke číslo štyri na Špitálskej ulici na zastávke pri Dvoch levoch. 

Inak veľmi distingvovaná a upravená pani vo veku okolo 50 rokov si nedala rúško a  odmietla tak urobiť aj po výzvach ostatných cestujúcich a vodiča. “Na to nemáte právo, nenasadím si ho, mám cestovný lístok, musíte ma odviezť,” argumentovala.

Vodič električky následne nepokračoval v jazde a privolal políciu. Kým sa čakalo na príchod policajtov, za električkou už stáli ďalšie vozidlá. Cestujúci ich postupne opúšťali. Pani však tvrdohlavo sedela na svojom mieste a ostatným, ktorí sa jej snažili dohovoriť, odkazovala, aby sa starali o seba.

Po chvíli prišli policajti. “Predložte nám doklad totožnosti,” vyzvali paniu a požiadali ju, aby s nimi vystúpila. “Nechcem ísť von, cestujem, mám kúpený lístok,” argumentovala. “Viete, že to nemá právne podloženie, nechajte ma láskavo cestovať,” vyzvala policajtov s tým, že sa bude sťažovať.

Policajti ženu odviedli. 

Keď odmietala vystúpiť, policajti ju napokon držiac popod pazuchy vyviedli von. “Nechajte ma!” kričala po nich.

Paniu následne po krátkom rozhovore na zastávke odvádzali preč. “Osoba bola predvedená na príslušné policajné oddelenie za účelom zistenia totožnosti. Následne bude vec odstúpená na Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorý je príslušný na prejednanie takéhoto priestupku,” prezradila nám pokračovanie príbehu bratislavská policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková.

“Na prejednanie priestupku a zistenie totožnosti ju policajti mali právo vyviesť a je úplne jedno, či mala cestovný lístok,” povedal nám k incidentu advokát Milan Ficek.

Policajti cestujúcu odvádzali popod pazuchy. 

Stanovisko k udalosti nám prisľúbil aj Dopravný podnik Bratislava. Po jeho získaní budeme článok aktualizovať. 

zdroj: https://www.bratislavskenoviny.sk/policia/62075-foto-l-incident-v-elektricke-cestujuca-si-odmietla-nasadit-rusko-zasiahli-proti-nej-policajti

   Send article as PDF   

Check Also

Rusko začalo produkciu vlastných mRNA zložiek, vakcín a PCR testov

Rusko nezaostáva v očkovaní za západom. Okrem svojej genetickej DNA vakcíny sa sústredí na vývoj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *