pondelok , 20 mája 2024

Na internete sa objavil posudok psychiatra na Matoviča

Podľa popisu ide o psychiatra s praxou niekoľko desiatok rokov, ktorý sa zaoberaj aj znaleckou činnosťou. Z jeho popisu je Matovič narcistická porucha osobnosti s histrionskými rysmi.

Zväčšené:

zdroj: vlady/https://www.aktuality.sk/diskusia/804483/matovic-sulik-a-za-ludi-stiahnu-chvost-ak-odvolaju-kollara-odide-z-vlady/

 

Pre človeka s narcistickou poruchou osobnosti je podľa DSM-IV typický:

Pretrvávajúci pocit grandiozity (vo fantázii či správaní), potreba obdivu a nedostatok empatie, ktoré zvyčajne začínajú v ranej dospelosti a prejavujú sa v najrôznejších súvislostiach, tak ako je určené nasledujúcimi (piatimi či viac) príznakmi:

 • (1) velikášsky pocit vlastnej dôležitosti (preháňanie úspechu a talentu, očakávanie uznania vlastnej nadradenosti bez zodpovedajúcich úspechov),
 • (2) opájanie sa fantáziami o vlastnej úspešnosti, moci, brilantnosti, kráse či ideálnej láske,
 • (3) viera vo vlastnú jedinečnosť a zvláštnosť a v to, že môže byť pochopený výhradne výnimočnými ľuďmi, poprípade, že sa môže stretávať len s jedinečnými či vysokopostavenými ľuďmi alebo inštitúciami,
 • (4) potreba nadmerného obdivu,
 • (5) pocit oprávnenia, prehnané požiadavky a očakávania prednostného zaobchádzania či automatického súhlasu s vlastnými požiadavkami,
 • (6) zneužívanie druhých k vlastnému prospechu,
 • (7) nedostatok empatie, t.j. neochota alebo neschopnosť rozpoznať a vžiť sa do pocitov a potrieb druhých,
 • (8) arogantné, povýšené a domýšľavé postoje či správanie.

zdroj: https://www.zdravie.sk/choroba/39932/narcisticka-porucha-osobnosti

   Send article as PDF   

Check Also

Kotleba mal v neverejných prieskumoch 16%, Matovič s Lipšicom vytvorili preto Kollára

Voľby 2016 boli veľmi zaujimavé. Stalo sa niečo, s čím nerátal nikto. Kotlebovci sa dostali …

9 komentárov

 1. Matovič na milión% je na ťažkých psychiatrických liekoch…tento “posudok” vyzerá tak, že sám si ho nechal vyrobiť…stále lepšie byť blázon, ako psychiatrický pacient. Dajaký psychiatrický problém majú v génoch, aj jeho mama bude na tom podobne.

 2. Už tá prvá fáza testovania bola chaotická a drahá a medzitým sa objavuje správa o premierovej manželke, ktorá ide len tak si hodiť nejakých pár miliónov… Nie je to Slovákom čudné? Či už sme tak otupelí, že sa ledva zmôžeme na prikívnutie, keď treba hlasovať “Za”?
  Niektorí vravia, ale veď pracoval, len neoodvádzal dane…. Ak by niekto zo Slovákov ako podnikateľ z Dolnej Maríkovej trebárs, neodviedol by povinn0é odvody, čo by sa asi stalo, nuž Gusto zo spomínanej dediny by odpovedal: Čučák, šiel by do čučáku… A kde sa vyšplhal “krikľúň” Mato?_ No, do premierského kresla… Tralala… A čo tam robí? Práve sa vrhol do najväčšieho “biznisbláznovstva a my sme mu to zasa odobril…. To sme tak ťažkým socialistickým kladivom boli “trepnutí po “našich gebulkách”, že už prikývneme aj na smrť? Počuli sme jeho vyjadrenie, že áno, že jeto jeho osobný experiment… ĽUDIA A NA TOTO MU VRAVÍTE: ANO POJDEM? Tak potom sme národom bláznov! ON osobne sa rozhodol a ide míňať toľké štátne , nie jehomilióny a my sa ešte hrdo hlásime k tomu jeho šialenstvu na ktorá sa vraj pozerá celá Európa? Nuž, áno, ľahko sa berie, ba čo načiera plným priehrštím a míňa zo štátnej kasy na bláznovstvo, na ktoré sa neodvážila ani frau Merkel, ba ani Makarón, ale maličké Slovensko prikývlo šialencovi, len a nato aby sme sa predviedli… Miláčkovci, ale toto predvedenie sa nejde z nakradnutých a teda nečistých miliónov na účtoch Matoviča, tu ide o peniaze z ktorých by sa dalo rozdeliť pre všetkých a ešte aj nám dôchodcom dorovnať do tých 500 eur aby sme sa nemuseli hanbiť pred svetom a neroniť slzy, keď nemáme na zaberajúce lieky, keď sa trasieme, že nemáme na novú chladničku , lebo stará doslúžila a, alebo na ďalšie spotrebiče, či … Tak takto si tu bašuje jeden ďalší “votrelec pri koryte a niet nikoho, čo by ho spolu s ostatnými, čo sa tam okolo koryta motajú a motajú a nie a nie sa odtiaľ odtrhnúť, že akože už skutočne dosť bolo! Pýtame sa, dokedy sa im všetkým ešte bude dariť rozkrádať malé Slovensko?? Čo musí prísť nejaký “Chruščik” a tresknúť “bagandžou” poriadne po stole? Alebo skutočne niet seriózneho Slováčiska, čo by im nepoklonkoval ale ich pevnou rukou spravodlivo vypoklonkoval? Dokedy ešte???
  Slovač ZOBUĎ SA!!!

 3. Svätá pravda Margita!!!!

  Úbohé ovečky slovenské sme…..
  Na toto nie je protiargument……
  Ďakujem

 4. je však zarážajúce a nepochopiteľné, že ten sociopat vládne 5,5 miliónom oviec, ktoré sa nie a nie vzchopiť a odoprieť mu poslušnosť.to, čo zaviedol za taký krátky čas na Slovensku, sa inak, ako genocída nedá nazvať.Prajem mu, aby zdochol v tých najhorších mukách, aké si človek len vie predstaviť. A s ním aj jeho “rodinka”- vzpupná kobyla a tie dve zasrančatá.

 5. Karolových “milión%” to je ako naliať dve litre mlieka do jednolitrovej kondvičky…

 6. už sa to blíži…

 7. Slovaci, na Slovensku sa objavil slovensky NERO, ten rimsky cisar NERO dal zabit okrem mnohych inych aj svoju matku len aby nestratil svoju moc…preto slovenskeho NERA nepodcenujte!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *