MUDr. Piják: ZDÁ SA, ŽE FACEBOOK DRŽÍ OCHRANNÚ RUKU NAD KONŠPIRAČNOU STRÁNKOU INFOVOJNA?

Vyzerá to tak, že Facebook zahájil boj proti kritikom šíriteľov hoaxov a tejto vlády. Je to neuveriteľné, ale FB mi dňa 7.5.24 zmazal môj status zverejnený na mojej stránke Slovenský zdravotnícky absurdistan , v ktorom som upozornil na môj komentár k statusu zverejnenom na FB stránke InfoVojna.

V mojom komentári som zaujal kritické stanovisko k tomuto výroku, citujem: „Rakovina je pre Pfizer a jeho šéfa Bourlu opäť príležitosť nabaliť sa ako za čias covidovej hystérie: „Onkológia, to je náš nový Covid“ Celý text je uvedený na obrázku a je stále dostupný na stránke Infovojny, viď. tu:

https://www.infovojna.bz/article/video-rakovina-je-pre-pfizer-a-jeho-sefa-bourlu-opat-prilezitost-nabalit-sa-ako-za-cias-covidovej-hysterie-onkologia-to-je-nas-novy-covid

Ako lekár som bol vždy zásadne proti takýmto hoaxom, ktoré šíria stránky ako je InfoVojna, atď. a je pre mňa skutočne nepochopiteľné, že Facebook namiesto toho, aby sa zameral na takéto konšpiračné a dezinformačné stránky, postihuje stránky, ktoré takéto veci kritizujú. Žiaľ, za podobnú kritiku hoaxov, ktoré šíril známy neofašista a antisemita Bombiš , mi FB dlhodobo obmedzil fungovanie inej mojej stránky s touto výstrahou, citujem:
“Nestraťte prístup k svojej stránke! Ak stránka Michal Piják, MD – Personalised Evolutionary Nutrition poruší Normy komunity viackrát, môžete o ňu prísť natrvalo. To si nikto neželá. Proti porušeniam pravidiel, s ktorými nesúhlasíte, sa môžete odvolať. Ešte viac pomôže, keď budete zdieľať obsah, ktorý je v súlade s pravidlami.”
K napísaniu tohto statusu ma vyprovokovalo aj to, že podobná skúsenosť sa prihodila aj stránke Inénoviny:
https://www.inenoviny.sk/facebook-sa-postavil-na-ochranu-infovojny-a-nas-obmedzil-este-viac/

 

   Send article as PDF   

Check Also

MUDr. Piják: NEDORIEŠENÉ KAUZY HRUBÉHO ZANEDBANIA LEKÁRSKEJ STAROSTLIVOSTI S NÁSLEDKOM SMRTI, POZAMETANÉ POD KOBEREC

NEDORIEŠENÉ KAUZY HRUBÉHO ZANEDBANIA LEKÁRSKEJ STAROSTLIVOSTI S NÁSLEDKOM SMRTI, POZAMETANÉ POD KOBEREC Je načase vyjsť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *