Medvede sú cesta ako ľudí vyhnať z lesov a poškodiť ich zdravie

Práve lesy a príroda sú miestom, kde sa chodilo mnoho ľudí uvolniť od stresu a vyčerpania, nabrať nových síl. Lesy sú v Japonsku považované za jeden z najefektívnejšich spôsobov prevencie psychického aj telesného zdravia. Pobyt v lese za účelom liečby má  v Japonsku dlhú tradíciu, aj preto má Japonsko tak dobré zdravotné parametre. Označuje sa ako Shinrin yoku, lesné kúpele.

Zo Slovenska urobila Euróska únia rezerváciu na medvede, podobne aj z Rumunska. Slovensko má najviac medveďov z EÚ na počet obyvateľov. V roku 2006 bolo na Slovensku okolo 700 medveďov, dnes sa predpokladá, že sú ich tisíce a počet bude neustále narastať. V minulosti z dôvodu možnosti odstrelu sa medvede báli už samotného stlačenia kohútika na pištoli, dnes to už medvede nepoznajú a strach pred ľuďmi už takmer vôbec nemajú. V minulosti si prenášali informcie o človekovi a o tom, že ich môže zabíjať a viac sa držali na miestách, kde človek nechodil.
https://english.radio.cz/bear-population-gradually-returning-beskydy-mountains-8618496

Hustota osídlenia medveďami na Slovensku. v roku 2007:
http://www.velkeselmy.cz/knihovna/a/nezarazene_letopoctem/Rigg_-_Stav_a_manazment_medveda_[rezim_kompatibility].pdf

Tu písali, že v roku 2013 bolo 800 medveďov, čo je klamstvo alebo hlúposť ochranárov, keď v 2007 ich malo byť 700 a teraz v roku 2024 sú ich tisíce. Niektorí hovoria o počtoch 2000, iní 5000 medveďov. Medveďom sa na Slovensku darí, lebo ľudia chodia zo strachu do lesov čoraz menej a nepoznajú účinné spôsoby ochrany pred medveďmi. V iných krajinách medveďov odstreľujú pištoľami, to je prípad USA, tam je možné medveďa zabiť ak človek bráni seba alebo niekoho iného.

V mnohých krajinách odporúčajú svetlice, signálne pištole. Po anglicky bear bangers, flares.
https://www.commando.sk/tovar/5093/signalne-svetlice-umarex-battle-ground-ratter-20ks-cal-15mm

Medveď na Slovenku nemá prirodzeného nepriateľa, ako sa zakázala regulácia človekom počty medveďov exponenciálne narastajú. A tak ako majú v Rumunsku premnožených psov na ulici, my tu budeme mať medvede. Lebo páni mimo Slovenska sa rozhodli, že Slovensko bude rezerváciou medveďov a pár podvodníkov na tom pekne zarába. Jedna samica medveďa dokáže porodiť naraz aj 6 malých medveďov, v priemere 3 medvede.

Jedným z najväčšich bojovníkov na ochranu medveďov je Michal Adamec z okresu Liptovský Mikuláš.

   Send article as PDF   

Check Also

Deti chceli uzatvárať v škole pri bombovom hláseni a hasiči im radili, čo najskôr opustiť budovu

   Send article as PDF   

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *