Matovičova vláda odklepla kšeft za 84 000 000 EUR ľuďom napojeným na SMER-SD a Bašternáka

https://www.crz.gov.sk/index.php?ID=2171273&art_zs2=centire&art_predmet=&art_ico=&art_suma_zmluva_od=&art_suma_zmluva_do=&art_datum_zverejnene_od=&art_datum_zverejnene_do=&art_rezort=0&art_zs1=&nazov=&art_ico1=&odoslat=Vyh%C4%BEada%C5%A5
20.júla 2020 počas divadla okolo diplomoviek Matovičova vláda podpísala kšeft za poradenske služby za 84 000 000 EUR vysúťažený za vlády SMER-SD, kde sú zapojené osoby na Kažimíra a iných osôb prepojených na SMER-SD. Kauza diplomovky ako dymová clona prebieha počas mesiaca júl 2020.

Akonáhle sa to prevalilo, tak Matovič dal vyjadrenie, že to nie je pravda. To medzičasom zmizlo z internetu a poprvýkrát v dejinách Slovenska dodatočne CRZ.GOV.SK upravili a cenu zmenili na 0.

Zaujimavosťou je samotná firma Centire. Tej maximálny príjem je okolo 2 milióny EUR, pričom mnohé roky sa hýbe v strate. Tak takáto firma dostane z nenazdajky 84 000 000 EUR.

Vo firme figuruje JUDr. Ivan Piterka, ten je známy z mnohých aktivít najvyššich predstaviteľov strany SMER-SD, kedy im pomáhal zachráňovať sa.
zdroj: https://www.aktuality.sk/clanok/348855/12-milionov-pre-ficovho-suseda-z-bonaparte-zarobil-aj-u-kalinaka/

Ivan Piterka figruje aj vo firmách zakladateľa Progresívneho Slovenska – Ivana Štefunka.
https://rpvs.gov.sk/rpvs/Partner/Partner/HistorickyDetail/19863?fbclid=IwAR3u8ZHqM-WT-5VCK3SJp9sl2lxw401C5OmVk8-N2uaZjcg6LmPELBVj8FQ

Zmluvu podpísal v júli 2020 štátny tajomník vlády Matoviča Lazar.

https://www.topky.sk/cl/10/2307151/Lazar-konci-ako-statny-tajomnik-ministerstva-vnutra–Nahradi-ho-tento-muz

Vo firme Centire Research pôsobi JUDr. Dalibor Kiselica, ktorý má v orsr zhodou náhod bydlisko Vazovová 9, presne tam, kde sa stretával Haščak s ďalšími podvodníkmi a kde prebiehala Gorila. To sa nám takto budú smiať?

https://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=10231&SID=2&P=1

Dalibor Kiselica je veľmi zaujímavou osôbkou, či ide o manžela Renaty Kiselicovej ponechávame zistiť médiam. Ide však o osobu napojenú na najvyšie osoby strany SMER-SD.

Renáta Kiselicová podľa niektorých textov z facebooku spolužiačkou Igora Matoviča z Vysokej školy manažmentu. Túto informáciu však OĽANO popiera.

Vo firme Centire research figuroval aj Michal Suchoba, o ktorom média píšu ako o Kočnerovom vybavovačovi úplatkov. Suchoba má prepojenia aj na šéfa daniarov Imreczeho, kde firmy dodávali predražené technológie.
https://plus7dni.pluska.sk/ludia/kocnerov-udajny-vybavovac-uplatkov-suchoba-ma-exoticke-dielo-vilu-akej-vam-nesnivalo

Táto kauza sa rozšírila na podvodníka Imreczeho, ktorý bral úplatky od Suchobu a ten figuroval v tejto firme.  https://dennikn.sk/3230494/imreczeho-po-prvy-raz-odsudili-za-uplatky-od-suchobu-dostal-podmienku-a-penazny-trest-202-tisic/

Čo sa týka samotného kšeftu, tak cena za auditorské služby na hodinu je v Bratislave max. 50 EUR/h, bežne do 30 EUR/h. Množstvo hodín v tejto zmluve taktiež vyznieva nereálne, akoby šlo o zamestnancov štátu, ktorí budú pracovať každý deň 8 hodín, niekoľko rokov. Pre takéto zmluvy je typické, že si auditory píšu klamlivé hodiny, napr. aj 16 hodín práce denne… Teraz si treba položiť otázku, koľko takýchto zmlúv bez povšimnutia podpisuje štát, “transparentný a čistý” Matovič? A o koľko peňazí sú Slováci okradnutí každým rokov pre pár zločincov a podvodníkov.

Ak chcete vidieť plné znenie zmluvy bez začiernenia, dajte si do google:
Services – 342754-2020
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED%3ANOTICE%3A342754-2020%3ATEXT%3AEN%3AHTML&WT.mc_id=RSS-Feed&WT.rss_f=Printing+and+Publishing&WT.rss_a=342754-2020&WT.rss_ev=a&fbclid=IwAR2KImzyWOg1VMUVJcYU5CGLt1wI99QV-Bs8PGaJKiL4cwyaQcLM6l2zouo
Poradenstvo pre audit, veď to ani nie je audit , ale len poradenstvo za 84 000 000 €, na ktorom údajne visí celá štátna správa.

O tomto kolosálnom podvode, ktorý je umlčiavaný a je dôkazom prepojenia všetkých politikov sa mlčí. Vyjadrili sa o ňom aj na SME:
https://komentare.sme.sk/c/20764647/stlpcek-petra-schutza-o-firme-centire.html

Kauzu sa pokúsil obhájiť aj dennikN:
https://e.dennikn.sk/1985423/stat-objednal-audity-za-84-milionov-pise-vladny-register-nie-je-to-vsak-pravda-cena-je-ina-a-zmluva-len-predbezna/

OĽaNO popiera , že by platilo 84 mil Eur jednej firme. Tvrdí že rámcové zmluvy sú podpísané so šiestimi! Kde je pravda?

Na Centire má prepojenie aj talianská mafia:
https://www.bratislavskenoviny.sk/doprava/56964-spolocnicka-odsudeneho-antonia-vadalu-katarina-janostakova-by-mala-v-dpb-skoncit

  • Peniažky pre Centire aj pod Maďaričom: Ako píše denník SME, Janošťáková je aj bývalou manažérkou spoločnosti Centire. Ide pritom o ďalšiu spoločnosť, ktorá už roky inkasuje od štátu milióny za audity na viacerých ministerstvách vrátane Maďaričovho. Na Centire poukázali médiá v súvislosti s ďalším neobvyklým úspechom firmy v rezorte Mareka Maďariča, keď si ministerstvo najalo prípravu eurofondovej výzvy za 50 miliónov eur. Centire však podniká práve tým, že pre svojich klientov ponúka prípravu eurofondových projektov. Celá vec tak vyvoláva pochybnosti, že firma mohla informácie z prípravy výzvy zneužiť v konkurenčnej súťaži.

Vysvetlenie pre jednoduchšich:

Na tomto kšefte môžeme vidieť prepojenia politickej mafie, bez ohľadu na politickú stranu. Matovičove trestné činy boli premlčané za vlády SMER-SD a podobne aj napriek sľubom Matovič dosadzuje do vlády ľudí z Penty a taktiež Počiatek stále behá po slobode. Predvolebné sľuby Matoviča boli jednym veľkým nezmyslom. Tohto silne založeného “kresťana”.

Lazar a jeho podvodná skupinka by mala byť vyšetrovaná pre podozrenie z týchto zločinov:
§ 221
Podvod
(1) Kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí tým, že uvedie niekoho do omylu alebo využije niečí omyl, a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
(2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním väčšiu škodu.
(3) Odňatím slobody na tri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním značnú škodu,
b) z osobitného motívu,
c) závažnejším spôsobom konania, alebo
d) na chránenej osobe.

(4) Odňatím slobody na desať rokov až pätnásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu,
b) ako člen nebezpečného zoskupenia, alebo
c) za krízovej situácie.

zdroje:
https://www.facebook.com/radovan.branik/posts/875363136320989
https://www.facebook.com/inenoviny.sk/photos/a.101775651302624/179540090192846/
www.idemvolit.sk(wayback machine)

   Send article as PDF   

Check Also

MUDr. Piják: Fico by mal pri takom poškodení dve barly a nie jednu

Ako majú ľudia veriť takýmto „informáciám“, citujem. Vicepremiér Robert Kaliňák pripomenul, že u Fica ide …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *