pondelok , 20 mája 2024

Lekár vysvetľuje ako funguje ruská vakcína Sputnik V, nejde o tradičnú vakcínu

Alternatívne média pokračujú v manipuláci a zavádzani o tradičnej ruskej vakcíne. Vakcína Sputnik V nie je tradičná, ale ide o genetickú DNA vakcínu, ktorá je vložená do adenovírusového nosiča. DNA obsahuje informáciu pre hrotový – spike proteín vírusu SARS-COV2.

Vakcína nebola nikdy používaná plošne, ide o experimentálnu vakcínu, rovnako ako v prípade Pfizeru, Moderny, AstraZenecy, JJ.

Ako sa píše v tomto odkaze:

https://www.nytimes.com/interactive/2021/health/gamaleya-covid-19-vaccine.html

Moderna/Pfizer obsahuje informáciu o hrotovom/spike proteíne vírusu SARS-COV2 vo forme mRNA, Sputnik V ju obsahuje vo forme DNA.

DNA vznikla podobne ako mRNA v skúmavkach, genetickou modifikáciou. V tele sa DNA prepisuje do mRNA, čiže z DNA pichnutej vo forme ruského Sputnika V v tele vznikne mRNA. Kým Pfizer a ich mRNA vakcína sa nedostáva do jadra, tak ruská Sputnik V je nebezpečnejšia v tom, že sa dostáva do jadra bunky a môže interagovať aj s našou DNA.

Ruská vakcína Sputnik V pozostáva z 2 dávok. Jedna je vo forme DNA viazanej na adenovírový nosič Ad26, druhá vo forme adenovírového nosiča Ad5.

Adenovírus je problémom v prípade ruskej vakcíny pre kresťanov. Práve tento nosič pochádza z embryonálnych buniek potratených plodov.

Ako vidieť na tomto obrázku adenovírus pochádza z potratených embryonálnych buniek, konkretne ide o typ HEK293. Označené sú červeným kosoštvorcom a ten znamená, že pochádzajú z potratov, nie spontánnych, ale umelo vyvolaných.

zdroj: https://yakimadiocese.org/wp-content/uploads/2020/12/COVID-19-Vaccine-Candidates-and-Abortion-Derived-Cell-Lines.pdf

Tu sú nejaké články, ktoré riešia etickú otázku použitia potratených buniek na liečbu a vakcináciu.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17091554/

Na obrázku je vidieť ako sa Sputnik V vo forme adenovírusu s DNA vo vnútri dostáva do bunky, potom do jadra. V jadre sa prepisuje DNA na mRNA  a tá sa potom dostáva do cytoplazmy. Pre porovnanie Pfizer/Moderna do jadra neprechádza, ale podá sa priamo mRNA do cytoplazmy. Tým je podstatne nižšia šanca interakcie s našou DNA. Problémom a veľkou neznámou je v prípade Pfizer/Moderna vakcíny lipidový nanočasticový obal, ktorý sa používa ako nosič pre mRNA.

Ako vidieť na obrázku, mRNA sa v cytoplazme prepíše do proteínov – spike proteíny vírusu SARS-COV2. Ten sa potom dostáva na povrch bunky a tam ho rozpoznávajú bielé krvinky.

Autor: MUDr. Radoslav Čičala

   Send article as PDF   

Check Also

Lekár podal podnet na úrad pre klamlivú reklamu o vakcínach vo fáze klinického testovania, tí sa vyhovorili

Ohľadom podania podnetu na klamlivé a manipulujúce reklamy propagujúce experimentálne vakcíny vo fáze klinického testovania …

One comment

  1. Najhoršie je že takéto “vakcíny” po vpichnutí sa v značnom množstve dostanú do krvného obehu. Potom sa napadnuté bunky môžu nachádzať kdekoľvek v tele. Keď začne pracovať imunita tieto bunky sú zabité. Nevhodné to je napríklad v srdci a hlavne nervový systém. Ten sa neobnoví.
    Bolo by zaujímavé takéto očkovanie porovnať s priebehom pri nakazení čo sa týka šírenia a pôsobenia vírusu, že kde sú napádané bunky. Ide o to v ktorom prípade sú viac poškodzované dôležité vnútorné orgány človeka a to ešte v závislosti od imunitnej reakcie.
    No nejaksi tá mrna núti bunku vytvárať ten spike proteín a má naprogramovaný počet opakovaní 95x ak ju imunita skôr nezlikviduje. To som čítal a článok si odložil. Skôr pre programátorov.
    Vyvíjané sú aj iné vakcíny na báze spike proteínu čo sa po tele nešíria.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *