utorok , 16 apríla 2024

Lekár podal podnet na úrad pre klamlivú reklamu o vakcínach vo fáze klinického testovania, tí sa vyhovorili

Ohľadom podania podnetu na klamlivé a manipulujúce reklamy propagujúce experimentálne vakcíny vo fáze klinického testovania prišla odpoved od úradu pre retransmisiu… zaujimavé, že facebook je nejako oslobodený od zákonov na Slovensku. Nielenže sa vyhýbajú plateniu daní, ale ani zákony pre nich neplatia, pritom masívne zasahujú do politického diania, experimentovania s ľuďmi a sú súčasťou novodobej masívnej propagandy o ktorej sa nesnívalo ani Hitlerovi.
Pani Mgr. Čaučiková ma upozorňuje, že vakcíny sú vo fáze klinického testovania len podľa mňa. Hlúposť je bezhraničná. Zaujimavé, aký bol úrad aktívny v prípade postavenia sa za farmaceutickú firmu.
I odpoved:
Vážený pán Čičala,
Rade pre vysielanie a retransmisiu (Rada) bolo dňa 5. 5. 2021 doručené Vaše podanie, v ktorom namietate množstvo reklamy a propagácie vakcíny proti ochoreniu COVID-19 na internete, ktoré sú podľa Vás však stále vo fáze klinického testovania, informácie sú klamlivé a manipulujúce (Podnet).
V tejto súvislosti si dovoľujeme uviesť, že Rada nie je oprávnená prešetrovať obsah uverejnený na platforme Facebook, na ktorú vo Vašom Podnete odkazujete. Rada podľa ustanovení zákona č. 308/2000 Z. z. o vysielaní a retransmisii (ZVR) vykonáva dohľad nad televíznym a rozhlasovým vysielaním, vysielaním prostredníctvom internetu, poskytovaním audiovizuálnej mediálnej služby na požiadanie a nad prevádzkovaním retransmisie. Platforma Facebook nespadá pod žiadne z uvedeného, je ešte stále mimo akúkoľvek zákonnú mediálnu reguláciu, preto Rada aktuálne nie je kompetentná sa zaoberať obsahom, ktorý namietate. V budúcnosti sa však Rada takýmto obsahom pravdepodobne bude môcť zaoberať a to na základe nových pravidiel v novom mediálnom zákone, ktorý sa aktuálne pripravuje.
Ďakujem za porozumenie.
S pozdravom
Mgr. Ivana Čaučíková
hovorkyňa
   Send article as PDF   

Check Also

Vakcíny Sputnik voči COVID-19 sa idú testovať v Rusku na deťoch od 6 do 11 rokov

Na Slovensku očkovanie na COVID rieši málokto. Od decembra 2023 sa štatistiky prestali zverejňovať. Dovtedy …

One comment

  1. Caucikova?? Nebude to rodina toho KDH poslanca v NRSR?
    Kedysi Caucik vo velkom blogoval….

    Co sa tyka Caputovej, okolo nej sa mota rovnaka mafia, ako sa motala okolo jej vlad 2020-23 a mota sa tato mafia aj okolo Fiicovych ludi. Dokazy na to su, a su uplne jasne. Ide o medialne zname osoby (vybavovaci, cistici) s prepojenim na vysoke politicke pooschodia aj do 2020 aj do 2023 aj teraz pocas 2024.

    Nic sa nezmenilo. Kalinak krici, ze naveky amen NATO, budeme riesit vycvik, opravujeme techniku. Zmena DCA (obranna zmluva) ? Nic. Ziadna zmena nebude.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *