sobota , 13 apríla 2024

John McCain – militantný americký senátor a zločinec

Americký kapitol 2021

Nepovolené pouličné protesty sa začali na Ukrajine po rozhodnutí prezidenta Viktora  Janukovyča z 21. novembra 2013 odstúpiť od obchodnej dohody s EÚ a podpísať novú obchodnú dohodu s Ruskom. Janukovyč sa chcel týmto krokom vyhnúť štátnemu bankrotu krajiny, ktorá bola v zúfalej ekonomickej situácii. Len pre úplnosť pripomínam, že už v tej dobe na Ukrajine pôsobili rôzni „poradcovia“  (aj slovenskí) opozície, ktorí podľa amerického plánu pripravovali v poradí po roku 2004 ďalší oranžový prevrat. Janukovyč o hospodárskej stabilite Ukrajiny rokoval s Putinom, ktorý mu prisľúbil hospodársku pomoc v hodnote 15 miliárd USD. Samozrejme, že takáto spolupráca medzi Ruskom a Ukrajinou nebola v pláne USA, a preto USA zosilnili tlak na urýchlenie prevratu č. 2 na Ukrajine.

Demonštrácie vyústili do fyzických stretov medzi opozíciou a stúpencami Janukovyča, ktorí pricestovali z východných častí Ukrajiny.

V snahe zmierniť týždne trvajúce nepokoje Janukovyč odvolal šéfa kyjevskej štátnej správy a poradcu pre národnú bezpečnosť v súvislosti s násilím z 30. novembra. Začalo sa vyšetrovanie k oprávnenosti zákrokov polície.

V decembri 2013 sa americký senátor John McCain stretol v Kyjeve s vtedajšími opozičnými lídrami, ktorých verejne podporoval na demonštráciách za zvrhnutie legálne zvoleného prezidenta Janukovyča. Bol tak vysokým predstaviteľom USA, ktorý otvorene zasahoval do vnútorných záležitostí iného štátu.

Demonštrantov v Kyjeve podporil John McCain nasledovne:

“Všetkým Ukrajincom, Amerika stojí pri vás,” povedal McCain, keď dav burácal.

Pokračoval: “Ukrajinci, toto je vaša chvíľa. Ide o vás, o nikoho iného. Ide o budúcnosť, ktorú chcete pre svoju krajinu. Ide o budúcnosť, ktorú si zaslúžite. Budúcnosť v Európe, budúcnosť mieru.” Slobodný svet je s vami, Amerika je s vami, ja som s vami.“ Išlo o slová priamej výzvy vysokopostaveného predstaviteľa USA na politický prevrat.

Na Ukrajine išlo podľa amerických chorých mozgov o smerovanie k demokracii, kým v USA by podľa nich išlo o útok proti demokracii. Napadnutie amerického Kapitolu v januári 2021 v USA si vyžiadali obete na životoch a trestné stíhanie asi 650 osôb. Svet tieto udalosti okomentoval ako vandalstvo, útok na demokraciu, hoci mohlo ísť napríklad o spontánny prejav nespokojnosti s vládou USA a jej totalitárnym riadením štátu. Všetko je uhol pohľadu a výkladu.

Nič iné tak nenabudí ulicu ako priama prítomnosť militantného štváča na ukrajinskej demonštrácii z krajiny, ktorá plánovaný prevrat organizuje a platí.

McCain sa stretol s opozičnými lídrami – bývalým šampiónom v boxe Vitalijom Kličkom, bývalým ministrom hospodárstva Arsenijom Jaceňukom a krajne pravicovým nacionalistom Olehom Tyahnybokom – ktorí vyzývali Janukovyčovu vládu na odstúpenie a predčasné voľby. Oleh Tyahnybok je predstaviteľ neonacistickej strany  Svoboda (predtým Sociálno-národná strana), ktorá udržiavala úzke styky na ďalšie profašistické zoskupenie Patriots of Ukraine. V parlamentných voľbách v októbri 2012 získala táto profašistická strana v ukrajinskom parlamente 38 kresiel!!! S cieľom ovládanie sveta nemajú Američania problém sa spriahnuť aj s neonacistami a riadiť ich prostredníctvom peňazí.

John McCain mal vydláždenú cestu k vojenskej kariére. Syn admirála, pilot vo vojne vo Vietname, kde bol vietnamskými vlastencami zostrelený. „Užil“ si päť a pol roka vo vietnamskom zajatí. 23. marca 2018 je John McCain ocenený cenou Distinguished Graduate Award Asociácie absolventov námornej akadémie. Pre chorobu a liečbu sa ceremónie nemôže zúčastniť, zastupuje ho dlhoročný priateľ a kolega zo Senátu, bývalý viceprezident Joe Biden. “John by to nepovedal, ale ja to poviem,” poznamená Biden . “John je americký hrdina, ktorý nás všetkých pozdvihol, svoj národ pozdvihol.” Vyjadrenie zločinca, ktoré oceňuje a ospravedlňuje činy ďalšieho zločinca. Nikdy a nikde inde v histórii tejto planéty sa zločinci nevedeli obhajovať tak, aby to nakoniec vyznelo ako „hrdinstvo.“ McCain bol horlivý zástanca amerického militarizmu a ako senátor má veľký podiel na páchaní vojnových zločinov napr. v Kambodži, Iraku Iráne, Afganistane a Líbyi. Zomrel v roku 2018 na rakovinu mozgu.

Hovorí sa, že o mŕtvych len dobre. Ale zločinci si to nezaslúžia. Peklo je ich spravodlivou „odmenou“ za službu Satanovi počas života.

Prečo sa USA snažia o nadvládu na Ukrajine?

Ukrajina je na prvom mieste  v Európe, čo sa týka vyťažiteľnosti zásob uránových rúd;

Druhé miesto v Európe a desiate miesto na svete, čo sa týka zásob titánových rúd;

Tretie miesto na svete čo sa týka zásob mangánových rúd (12% svetových zásob).

Štvrté miesto na svete- zásoby železnej rudy;

Piate miesto v Európe z pohľadu zásob ortuti;

Šieste miesto v Európe a trináste na svete z pohľadu zásob bridlicového plynu

(22 biliónov kubických metrov);

Zásoby uhlia – ôsme miesto na svete (40 miliárd ton);

Siedme miesto na svete-čo sa týka celkových hodnôt prírodných zdrojov;

Svojou poľnohospodárskou výrobou Ukrajina dokáže pokryť potravinové potreby 600 miliónov ľudí;

Patrí medzi najväčších vývozcov sveta: slnečnicový olej, pšenica, jačmeň, kukurica, zemiaky, syry, slepačie vajcia a pod.

Okrem toho Američanom ide rozbitie a podriadenie si Ruska. USA považujú Ukrajinu za kľúč k tomuto cieľu…Šialený neonacistický plán chorých mozgov sediacich v Pentagone.

Z mesta SNP Ivan Štubňa

 

 

 

 

   Send article as PDF   

Check Also

Chcú americkí neonacisti zničiť po Northstreamoch aj Southstream?

Je to vysoko pravdepodobné. Americký špionážny dron MQ-9 Reaper, ktorý lietal s vypnutými transpordérmi bol …

2 komentáre

  1. Tuším tohto vojnového šváča skosila korona!

  2. adamkratochvil

    mne zostava verit iba jedno, ze tento zlocinec uz vyse 3 a pol roka (skrepiroval v auguste 2O18) trpi v pekle…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *