Do roku 2045 bude väčšina ľudí neplodných, vďaka vakcínam?

Jediné, čo sa aktuálne masovo mení je experimentálna vakcinácia. Na neplodnosť vyvolanú vakcínami poukazuje viacero lekárov a odborníkov. Dokonca aj bývalý vedúci predstaviteľ Pfizeru, jeho tvrdenia boli označené ako hoax. Ak to však povie takto vysokopostavený človek, treba spozornieť, obzvlášť ak neboli robené testy na dopad na množenie.

Vakcína, neplodnost žen a Michael Yeadon

Americká vedkyňa varuje ľudstvo pred stratou plodnosti. Už v roku 2045 by sa mohlo stať, že väčšina mužov v bohatých krajinách nebude mať žiadne spermie. Môžu za to určité skupiny chemických látok, tvrdí odborníčka na plodnosť Shanna Swanová z univerzity Mount Sinai v New Yorku.

„Je to vážne. Pokiaľ by znižovanie počtu spermií pokračovalo rovnakým tempom, už v roku 2045 by mal priemerný muž 0 spermií,” tvrdí Swannová, podľa ktorej nič nenasvedčuje tomu, že by sa mal tento trend spomaliť a to znamená, že väčšina párov bude musieť na počatie dieťaťa podstúpiť umelé oplodnenie. Za čoraz horšiu neplodnosť môžu najmä chemikálie, ktoré narušujú hormóny v ľudskom organizme.

Swanová zistila, že umelé oplodnenie už teraz vyhľadávajú skôr mladšie ženy. Majú totiž viac problémov s plodnosťou, ako tie skoršie narodené.

Práve u mladých žien boli použité nové typy vakcín, ktoré sú vyrábané novými metódami, aj vektorové DNA vakcíny.

Ktoré chemikálie za to môžu?

V rozhovore pre BBC vedkyňa vymenovala aj konkrétne látky, ktoré majú na plodnosť najhorší dopad. Ide najmä o tie chemikálie, ktoré nejakým spôsobom zasahujú do funkcie hormónov – teda estrogénu a testosterónu.

„Môžu ľudské telo presvedčiť, že ich má dostatok a nie je tak potrebné ich produkovať viac, množstvo hormónov v tele tak klesá,” vysvetlila vedkyňa. Hlavný zdrojom obáv by mali byť ftaláty, chemické látky, ktoré sa používajú na zmäkčenie umelej hmoty, čim ju robia pružnejšou. Vie sa o nich, že znižujú hladinu testosterónu, čo obmedzuje tvorbu spermií a majú tak negatívny dopad na mužskú plodnosť. Už menej sa vie, že spôsobujú aj zníženie ženského libida a príchod predčasnej puberty, potratov a predčasných pôrodov.

Ďalšou látkou, ktorá znižuje plodnosť, je bisfenol A. Ten sa rovnako ako ftaláty pridáva do umelej hmoty, no s opačným zámerom – aby bola pevnejšia. Táto chemikália má v organizme podobný dopad ako estrogén, takže primárne znižuje ženské reprodukčné schopnosti. Vedci však zistili, že pôsobí aj na mužské libido a môže vyvolať poruchy erekcie.

Ďalšie skupiny látok, ktoré významne prispievajú k znižovaniu plodnosti, sú podľa Swanovej bromované spomaľovače horenia a niektoré typy pesticídov a herbicídov. Typickým príkladom je atrazín,látka, ktorá je v Európskej únii zakázaná od roku 2005, ale napríklad v USA sa stále vo veľkom používa.

V diskusii odznelo zaujimavé vyjadrenie:

zdroj: https://www.tvnoviny.sk/zaujimavosti/2024388_do-roku-2045-bude-vacsina-ludi-neplodnych-bez-umeleho-pocatia-by-sme-vymreli-varuje-vedkyna

   Send article as PDF   

Check Also

Lekár podal podnet na úrad pre klamlivú reklamu o vakcínach vo fáze klinického testovania, tí sa vyhovorili

Ohľadom podania podnetu na klamlivé a manipulujúce reklamy propagujúce experimentálne vakcíny vo fáze klinického testovania …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *