štvrtok , 18 apríla 2024

DenníkN si rád „kopne“ do alternatívnych médií…Na koho príkaz asi?

EPA-EFE/MALTON DIBRA

Ale to len preto, lebo vo svojich článkoch ťahá za kratší koniec. Nestáva sa mi často, že by som sa nad štváčskym obsahom Denníka N schuti zasmial, ale sa mi to podarilo, keď som sa dočítal, že medzi konšpiračnými a alternatívnymi médiami neexistuje rozdiel. Nemôžem za to, že redaktori DenníkaN nevedia rozlišovať medzi alternatívnym médiom a konšpiračným médiom. Nebudem ich poučovať o rozdieloch, pretože oni nie sú schopní používať vo svojich článkoch informácie založené napríklad na princípe objektívnej pravdy.

Nevzdelanosť redaktorov je chybou vedúcich štruktúr tohto média, z čoho môžu ťažiť práve alternatívne médiá a zvyšovať svoju čitateľnosť práve na úkor DenníkaN. A SMEčky.

Viem, že DenníkN rád cituje Fica, preto im pomôžem aj ja s pomocou redakcie TA3, ktorá napísala, že: „Robert Fico vyhlásil v reakcii na informácie, že finančná skupina Penta odchádza z vydavateľstva Petit Press a predala svoj podiel investorovi Media Development Investment Fund New York. Fico hovorí, že MDIF je pod kontrolou “jedného z najväčších podvodníkov na svete Georga Sorosa” a ide o vážnu zmenu v kvalite mediálneho priestoru na Slovensku“.

DenníkN sa môže aj zbesnieť, ale to čo povedal Fico je pravda. Dokazuje to aj ticho, ktoré bolo počuť, a ktoré vlastne túto informáciu potvrdilo. Do Petit Press patrí aj SMEčka redaktorov, píšucich v podobnom duchu ako zo SME naklonovaní redaktori DenníkaN.

Ale poďme k činnosti  DenníkaN:

Dáva veľký priestor Edwardovi Lucasovi britskému novinárovi a údajnému bezpečnostnému špecialistovi. Spolupracuje s CEPA – Center for European Policy Analysis | (Centrum pre analýzu európskej politiky). CEPA je militaristická organizácia pod vedením USA, ktorej úlohou je zabezpečiť americké nadvládu nad svetom. Riaditeľkou CEPA je Alina Polyaková, absolventka viacerých amerických špionážnych kurzov a spolupracovníčka protirusky zameraných nadácií. Pôsobila ako riaditeľka výskumu pre Európu a Euráziu v pronatovsky zameranej Atlantickej rade. Lucas nie je žiadny bezpečnostný špecialista. Iba militantný sluha plniaci mediálne objednávky Západu v prospech USA.

DenníkN píše:

„Minister Lengvarský predloží na vládu do dvoch týždňov návrh, ktorý spustí výstavbu nemocníc zo zdrojov z plánu obnovy. Súčasťou plánu budú podľa ministra pravdepodobne aj univerzitné nemocnice na bratislavských Rázsochách a v Martine“.

Pravda je taká, že chudák Lengvarský po polovici vládnutia spolku amatérov má v tejto problematike chaos, nevie definovať záväzný termín, nevie kedy sa začne stavať, nevie či v pláne budú aj nemocnice Rázsochy a Martin, nevie kedy budú výberové konania a pod. On vlastne nevie o problematike zdravotníctva nič.

Čo však s istotou vie verejnosť je skutočnosť, že peniaze z európskych fondov majú termín na využitie a prípade, že sa veci razantne nepohnú dopredu, tak jednoducho prepadnú. V hre je viac ako miliarda eur. Ale tieto informácie DenníkN zamlčiava. Z pohľadu verejnosti je táto informácia DenníkaN polovičatý neprofesionálny nedorobok.

K vyššie zmienenému  politicko-ekonomickému teroristovi Sorosovi má blízko aj podarená dvojica Mirek a Monika Tódovci.

Z uniknutého sledovacieho spisu zverejneného na:

https://www.eurorespekt.sk/wp-content/uploads/2020/05/Zvazok-c.-29-part-3.pdf

bolo zaznamenané okrem iného aj konšpiračné stretnutie Mireka Tódu s vtedajším štátnym tajomníkom ministerstva obrany R. Ondrejcsákom:

„Štátny tajomník sa opýtal na včerajšiu (22.05.17) tlačovú konferenciu, na ktorej mala Monika Tódová „variť“ Kaliho. ( R. Kaliňák). Obaja sa smiali. Štátny tajomník povedal, že aj keď sa nepatrí kopať do politickej mŕtvoly, musí povedať, že Kali bol trápny v tom, ako skúšal Moniku
z matematiky.

Uviedol, že Béla (Bugár) je v podstate tiež politická mŕtvola, ale môže si za to sám. Vraj sa viac stará o kaštieľ v Rohovciach.  Pokračoval, že možno nemá všetko v poriadku s eurofondami použitými na rekonštrukciu kaštieľa a tak pri Kalim drží hubu.

Sťažoval sa aj na Šebeja, ktorý je vraj už starý a točí to isté dokola. V ostatnej televíznej debate Šebej mal rozprávať stále o tom istom, ošúchané frázy, namiesto toho, aby dobre verejnosti odkomunikoval nadchádzajúci summit NATO. Teraz sa podľa štátneho tajomníka toľko deje a ten
dedo tára také pičoviny. Vraj je dobré, že do Bruselu ide Kiska a nie Fico a dúfa, že Gajdoš tam nedostane slovo. Obaja sa smiali. Ondrejcsák sa obával, že Trump v Belgicku znovu príde s kontroverznými vyhláseniami, ktoré bude treba verejnosti postúpiť upravené a správne ich komunikovať.

“Toho kokota nám bolo treba” uviedol na adresu Trumpa. Rozprával údajne v nedávnej minulosti s niekým z americkej ambasády; na túto tému sa však dotyčný nechcel vôbec rozprávať. Spomenuli ostatné rokovanie vlády a prijaté rozhodnutia týkajúce sa Pobaltia, či prezbrojenia armády. Vraj pôjde o veľké peniaze, viac ako 1,2 miliardy eur. Rozprávali sa o tendri na obrnené vozidlá pre mechanizovanú brigádu. Tu stíšili hlas. Smiali sa z ministra Gajdoša i Pašku, spomínali sa mená Kali, Saloň i Balciar.

Ondrejcsák rozprával o katastrofálnom stave pripravenosti armády, vraj technika je na plač a personál tiež. V armáde podľa neho pomaly nik nebude chcieť slúžiť, okrem zahraničných misií. Zelená guma (asi Gajdoš – pozn.) by vraj najradšej nakupoval lacnejšiu techniku od Rusov, ale s tým sa vraj musí definitívne skončiť, pretože naši partneri si to želajú. Vraj nevie, kedy sa prestaneme správať v NATO ako člen Varšavskej zmluvy. Podotkol, že je
to zrejme otázka ešte jednej generácie.“

Táto časť poukazuje na prepojenie štvavého média DenníkN na Róberta Ondrejcsáka, jedného z protislovenských politikov. Informácie mohli z ministerstva obrany pre DenníkN unikať aj z tohto kanálu…

Róbert Ondrejcsák je od januára 2021 veľvyslancom SR vo Veľkej Británii, kde pravdepodobne pôsobí ako „styčný dôstojník“. Má blízko k západným spravodajským službám. Existuje opodstatnené podozrenie, že môže pracovať pre jednu alebo viacero z nich.

Je jeden z najnebezpečnejších protislovenských politikov. Nemecko mu udelilo v septembri 2020 Bundeswehr Cross of Honour in Gold,“ čo je najvyššie vyznamenanie nemeckého ministerstva obrany za pronatovské aktivity. Ondrejcsák ho dostal v dobe, keď sa už vedelo, že pôjde na post veľvyslanca do Veľkej Británie…Nemecko mu tak poďakovalo za pravdepodobné doterajšie smerovanie informácií smerom k BND a zároveň si ho zaviazalo, že dôležité informácie im zrejme budú dodávané aj z Veľkej Británie.

Záver:

Zrkadlo nastavené DenníkuN preukazuje, že toto médium nepodáva hodnoverne objektívne informácie s vyčerpávajúcim obsahom. Veľa ráz uverejňuje  poloinformácie, informácie s čarovnými slovíčkami pravdepodobne, zdroj sa nepodarilo overiť, možno a pod. Pod takéto výrazy totiž novinár môže schovať akýkoľvek obsah bez toho, aby ho niekto obvinil, že nepíše pravdu. To, že takéto informácie zväčša nie sú hodnoverné, tak to si čitateľ neuvedomuje.

Okrem toho, boli preukázané konšpiračné stretnutia redaktorov na politicky činné osoby. Žeby podľa domácej úlohy Sorosa? Keby sa odhalili všetky konšpiračné aktivity DenníkaN je pravdepodobné, že ho môžeme bez výčitiek svedomia označiť za konšpiračné médium a zveriť ho do pozornosti NBÚ. Tento úrad si však DenníkN nebude všímať. Politicky to nemá dovolené…

Viac na:

https://dennikn.sk/476132/pat-prikladov-alternativne-weby-ohybaju-pravdu/

https://www.soroseconomicdevelopmentfund.org/investments/media-development-investment-fund

https://www.ta3.com/clanok/199074/soros-plati-za-likvidaciu-ci-podporu-slovenskych-politikov-tvrdi-fico

https://www.postoj.sk/35046/g-soros-zmenil-nazor-jeho-masineria-na-robenie-politiky-ho-prezije

https://e.dennikn.sk/minuta/2875798

https://www.startitup.sk/dalsi-fail-slovenske-nemocnice-zrejme-pridu-o-vyse-miliardu-eur-z-eu-vlada-je-na-ceste-spackat-ich-obnovu-a-vystavbu/

https://dennikn.sk/autor/mirek-toda/

Z mesta SNP Ivan Štubňa

 

 

   Send article as PDF   

Check Also

Milióny pre výrobcu batérii, kde figuruje osoba figurujúca v desiatkách firiem

Najpodvodnejšie lupy a zmluvy sa uzatvárajú cez vianoce. odkaz: https://crz.gov.sk/zmluva/8742269/ To si nevie požičiať z …

One comment

  1. Na spomenuté denníky ani len nepáchnem. Boľševiciké móresy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *