štvrtok , 20 júna 2024

Boj proti dezinformáciam financujú farma firmy

Ide o skrytú manipuláciu, kedy každá kritika vakcinácie a ich neznámych dlhodobých účinkov je na internete potlačovaná a cenzúrovaná.

Na dnešnej tlačovej besede pani Remišová povedala:

„Slobodu tlače negatívne ovplyvňuje šírenie dezinformácií a hoaxov, ktoré škodia slobodným médiám,” uviedla. Do boja proti hoaxom by podľa nej v budúcnosti mala byť zapojená aj umelá inteligencia a dôležité je tiež vzdelávanie a osveta. „A na to plánujeme vyčleniť vo forme dopytových výziev minimálne 25 miliónov eur,” dodala Remišová.

Ako taký boj proti dezinformáciám vyzerá v zahraničí? Uveďme si jeden príklad, rovno jeden z najznámejších. Prvá trieda…

Portál FactCheck.org

Ide o novodobú svätú inkvizíciu, najmä pokiaľ ide o fakty týkajúce sa očkovania na ochorenie Covid-19. Razí obsahovo pomerne identickú ideologickú líniu ako naša Očkovanie je Sloboda.

To, čo tento portál označí za dezinformáciu na poli vakcinácie, to Facebook v podstate automaticky označí za nevhodný obsah a spravidla zablokuje. Ide totiž o jeho partnerskú organizáciu.

Ak teda niekoho trápi objektivita názorov a sloboda v bádaní, je dôležité poznať, kto tento portál financuje. Zdroje financovania vždy naznačia pomyselné hranice objektivity, prekročenie ktorých býva po zásluhe potrestané. Koho chlieb ješ, atď., veď to poznáte. Tak sme sa na to troška pozreli. A čo sme zistili?

Šéfom portálu je bývalý šéf americkej CDC. Ale to je menej podstatné ako to, že časť portálu, SciCheck, ktorá sa zaoberá práve konfrontáciou vedeckých zistení pre oblasť covid-19 a najmä pozitívnou PR vakcinácie je financovaná cez projekt spoločnosti Robert Wood Johnson Foundation.

Tušíte správne, R. F. Johnson bol v rokoch 1932 až 1963 riaditeľom spoločnosti Johnson & Johnson.

Robert Wood Johnson Foundation podľa dostupných informácií vlastní 1,9 miliardový podiel v spoločnosti Johnson & Johnson (cca 15 percent svojho investičného portfólia ku koncu roka 2019). Pre neznalých je to jeden z výrobcov vakcín proti covid-19.

Ten Johnson & Johnson, ktorý minulý rok uzavrel zmier znejúci na 100 miliónov dolárov kvôli žalobám (jeho detský púder mal totiž podľa žalôb spôsobovať deťom rakovinu). Išlo o cca 1000 sporov, ďalších 20.000 údajne stále beží.

Ten Johnson & Johnson, ktorého covid vakcíny môžu spôsobovať aj podľa Európskej liekovej agentúry krvné zrazeniny (obdobne ako pri AstraZeneca).

Jeden z možných záverov by teda mohol byť nasledovný: Spoločnosť, ktorá je projektom vakcinačnej loby určuje, ktoré informácie o vakcinácii sa môžu šíriť, a ktoré treba označiť za hoax.

Iný záver by mohol znieť: všetko je v poriadku, situácia je podobná, ako v SR v denníku SME spred nedávna, kedy v ňom mala podiel aj Penta. Na objektivitu spravodajstva to nemohlo mať žiaden vplyv.

Čo však v prípade, ak je pravdivá teória číslo jeden a konšpiračné hoaxy budú aspoň zčasti pravdivé? Kto vráti v takom prípade ľuďom zdravie, ak proces jeho poškodenia bude nevratný? Tá Slovenská republika, ktorá vyšla v ústrety výrobcom plne nepovolených vakcín a zmluvne vylúčila zodpovednosť za škodu spôsobenú na zdraví obyvateľov?

Vyberte si sami. Viac ako šťastnú ruku Vám prajeme zdravý rozum.

A predstaviteľom štátu prajeme, aby sa im pri bojoch s hoaxmi za žiadnych okolností nepriplietlo do cesty slovo cenzúra.

zdroj: https://akw.sk/domace-spravy/boj-proti-hoaxom-budeme-sa-inspirovat-v-zahranici/

 

   Send article as PDF   

Check Also

Cenzor a privatizér Danko využíva atentát na Fica na sledovanie ľudí: Diskusie len po overení občianského preukazu

Danko v minulosti zaviedol zákon, kde povýšil Židov nad ostatných ľudí na Slovensku. https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=udalosti/udalost&MasterID=54835 Tento …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *