22-ročná Izraelčanka zomrela po očkovaní mRNA vakcínou od Pfizeru

Rodina mladej izraelskej ženy, ktorá zomrela na zápal srdcového svalu po očkovaní proti COVID-19, z jej smrti obvinila nemocnicu.

Shirel Hilelová (22) dostala svoju druhú dávku vakcíny pred dvoma týždňami, povedala jej sestra Nofar pre spravodajskú stanicu Channel 13. Neskôr povedala, že sa cíti zle a povedala, že má bolesti svalov.

„Povedala som jej: ’vezmi [liek proti bolesti]. Nepomáha to? Zajtra choď k lekárovi,“ povedala Nofar.

Hilelovej stav sa však zhoršil, začala mať ťažkosti s dýchaním a bolesti na hrudníku a bola prevezená do Ziv Medical Center v Safede.

V nemocnici Hilelovej diagnostikovali myokarditídu, zápal srdcového svalu, čo podľa priateľa Eyala lekár prirovnal k opuchnutému ramenu.

„Povedal som, dobre, tri, štyri dni alebo týždeň.“ Budem s ňou toľko, koľko bude treba,“ povedal.

Podľa informáciach na sieťach sa medzi Izraelčanmi, ktorí dostali obe vakcíny, vyskytli ďalšie prípady myokarditídy, všetky však boli úspešne liečené, vrátane pacientov vo vážnejšom stave ako Hilelovej.

Hilelová bola nakoniec prevezená na kardiologické oddelenie, kde jej rodina tvrdila, že ju nemocničný personál dostatočne nemonitoroval.

„Pozrela som sa na monitor a videla som dych. Monitor pípal a nikto to nekontroloval,“ povedala Nofar Hilelová.

O dva dni neskôr, povedala, že sa jej sestra zrútila.

„Pripravila som sa tak rýchlo ako sa dalo a povedala som, ‘idem hore [do nemocnice], aby som zistila, čo môžeme ešte urobiť.’ O päť minút neskôr volali, že zomrela,“ povedala Nofar.

Dodala: „Jednoducho sa zhoršovala pred ich očami a nikto, jednoducho nikto ani len palcom nepohol a byl sa o ňu postaral.“

Právnik rodiny povedal, že Hilelovej príbuzní plánujú podniknúť právne kroky proti nemocnici.

Ziv Medical Center medzitým uviedlo, že Hilelová bola liečená podobne ako ostatní pacienti, ktorí sa uzdravili v priebehu niekoľkých dní.

„V posledný deň hospitalizácie sa začal jej stav zhoršovať. Vyvinuli sa pretrvávajúce poruchy srdcového rytmu, ktoré nereagovali na liečbu a po pokračujúcej resuscitácii bola vyhlásená za mŕtvu. Zdieľame zármutok rodiny nad ťažkou stratou,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Minulý mesiac ministerstvo zdravotníctva nariadilo nemocniciam hlásiť všetky prípady zápalu srdcového svalu u zaočkovaných.

„Po niekoľkých podobných prípadoch tohto typu, ktoré sa vyskytli po okamžitom podaní vakcíny, sa rozhodlo venovať osobitnú pozornosť tejto otázke,“ uviedol Tal Brosh, vedúci oddelenia infekčných chorôb v Assuta Medical Center v Ašdode, pre spravodajský server Ynet.

Zdôraznil, že nie je jasné, či existuje priama súvislosť medzi prípadmi zápalov srdcového svalu a vakcínou.

Podľa najnovších údajov ministerstva zdravotníctva dostalo 5 252 718 Izraelčanov najmenej jednu dávku očkovacej látky a 4 804 891 dostalo obidve očkovania.

zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/22-rocna-izraelcanka-zomrela-po-ockovani-mrna-vakcinou-od-pfizeru/2495248

   Send article as PDF   

Check Also

Zomrela 41 ročná očkovaná brazilská influencerka Vanessa Mancini

41 ročná influencerka začala mať problémy so srdcom po očkovaní na COVID-19. Bola na vyšetreni …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *